Lista medici ginecologi/obstetricieni (5)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

RalucaCostiurin foarte multe nu iti pot spune depre dr. Vaduva. Am fost la colposcopie la dansul, pt. ca dr. meu nu face colposcopie... Mie mi s-a parut ok.
Am vorbit odata si cu o pacienta de-a lui cand asteptam pt. consulatie si era multumita de el.
Iar alta data eram in sala de asteptare si venise o pacienta de-a lui pt. ca nastea, l-a sunat de acolo si am inteles ca venea la spital.
Nu cred ca ai de ce sa-ti faci probleme daca dr. tau te lasa pe mana unui coleg de-al sau... Stie el mai bine.


Eliana si Elena – 23 octombrie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaC spune:

Buna,
stie cineva ceva despre dna dr. alina dascalu de la polizu? a nascut cineva cu dansa? as vrea sa stiu din timp cate ceva din experienta fetelor. multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flamingo spune:

SAlutare fetelor. Vad ca se discuta intens doctorii din Bucuresti, eu as vrea sa stiu daca este careva de prin Piatra Neamt...Multumesc si multa sanatate..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrea32 spune:

Buna
Nu stiu ce sa mai fac ca sa raman insarcinata.Am facut analize, am facut si HSG-ul si nu am nimic.Nici trompe infundate si nici analize nasoale.Toate mi-au iesit bune.Acum mai trebuie sa fac testele acelea de ovulatie.Alea cum or mai fi...
Nici nu stiu ce sa mai fac.Voi ce spune-ti?
Si a facut si sotul spermograma.E ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adlemi spune:

Testele pentru ovulatie(kit de ovulatie) sunt pentru a-ti depista momentul ovulatiei si arata cam ca testele de sarcina. Ce doctori te-au vazut pana acum?

Adlemi si Andrei(24.02.2004)
http://community.webshots.com/user/adlemi105

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Pentru fetele din Timisoara si nu numai: dr. Cioata sau dr. Munteanu?
Dr. Cioata face FIV si daca da la ce preturi si de asemenea preurile practicate de dr. Munteanu.
Multumesc pentru viitoarele raspunsuri...sper.
Va pup dulce !

Mi-ka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

O sa va rog ca pe acest topic sa postati doar parerile sau experientele voastre despre doctorii cu care ati interactionat in mod direct.Pentru intrebari despre doctori/spitale sau alt gen de mesaje,orientati-va spre alte subiecte de la "Femina intim"/"Odiseea sarcinii"/"Nasterea pe glob"/"Asteptand un ingeras.." dupa caz.
Multumesc pentru intelegere!



Irina,veve & croko
poze,poze,poze si iar poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iacobica spune:

pe mine m-a supravegheat doctorita Vermesan (Aniculaesei)(Ciuvica)Adriana(ce-i drept si-a cam schimbat numele...dar nu asta conteaza) de la Polizu/Medlife/Sanador. E o tipa tare de treaba. In primul rand vorbeste frumos cu pacientele, iti zambeste la fiecare consultatie, iti raspunde la telefon, si, nu cere bani(ii dai cat poti, si, oricum, dupa consultatie, dupa nastere, dupa operatie).Am nascut normal si, inainte sa iasa bebe, m-a incurajat, iar dupa, cat m-a "brodat" a stat tot timpul de vorba cu mine, am glumit...sa treaca timpul.Cat am fost internata in spital a venit cel putin o data pe zi la mine. Ce mai, e OK. Doar ca, daca alegi sa mergi la consultatie la Polizu ai taaaaare mult de asteptat (e cam ocupata)

Laura si Raducu Stefanucu(16.06.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miag spune:

Bucuresti/Municipal/Anca/Miag/6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina Maria spune:

Nu m-am putut abtine sa nu scriu despre experienta mea.In primul rand vreau sa va spun ca eu am nascut cu DR MIHAI DUMITRASCU de la Sp Universitar (fostul Municipal)si ca sunt super incantata de experienta avuta.Daca ar trebui sa dau o nota de la 1 la 10, i-as da 20 cu plus.Nu am decat cuvinte de lauda sa-i adresez.Felul in care mi-a vorbit (atat mie cat si sotului meu), felul in care s-a comportat, felul in care a actionat cand am nascut, nu stiu, a fost extraordinar.Pacat ca se afla in umbra Dr Badea, un medic f bun dar poate prea obosit si cu f putin respect fata de pacientele pe care le are.Inutil sa spun ca pana in luna a Va Dr Badea m-a avut in evidenta, si nu imi pare rau ca nu am nascut cu el in final pt ca Erica (ingerasul meu) a hotarat sa vina pe lune la 3.35 dimineata si un lucru e sigur, daca vreti sa va asiste Dr Badea la nastere NORMALA, vorbiti cu bebe sa se nasca in orele de program!!
Experienta mea cu Dr Dumitrascu a fost extraordinara, ajunsesem sa ne ducem la control ca si cum ne duceam in vizita la un prieten cu care ne simteam bine, vorbeam mult si multe, si faceam planuri de viitor.Este un om extraordinar si profesionist de exceptie, nu am nimic sa-i reprosez, ba chiar cel de-al doilea copil vreau sa se nasca tot cu el. AM MARE INCREDERE IN ACEST MEDIC.UN OM EXTRAORDINAR.

Mergi la inceput