Lista medici ginecologi/obstetricieni (5)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mmb spune:

Pentru ANDREEAC
ea e si la Sanador,cred ca mai repede o gasesti acolo dar oricum e expeditiva;ea asa este foarte draguta, tratamentele pe care mi le-a dat au fost ok pana acum.Dar, repet, prea expeditiva si superficiala...
Daca intre timp ai aflat mai multe despre ea, mi-ar fi de folos...
Sanatate maxima!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caterina71 spune:

Buna

Vin si eu sa va impartasesc opinia mea.

E vorba despre prof. Virgil Ancar, spitalul Pantelimon si clinica Medsana. E un om de nota 10 si un profesionist de cel putin 20! Am o fetita de 7 saptamani pe care am conceput-o dupa ani de tratamente, sub atenta grija a dl. profesor. Sarcina a fost dificila, dar cu ajutorul acestui profesionist am ajuns la 38 de saptamani cand am nascut prin cezariana. O operatie care nu m-a deranjat nici o secunda, incepand de a doua zi, toata ziua fiind cu fata in brate sau prin parc la plimbare. Fetita mea, pe langa mine si sot, parintii ei, pot spune ca mai are un tata, in persoana acestui om deosebit, atat de atent si alaturi de mine l-am simtit de-a lungul sarcinii, raspunzandu-mi de fiecare data la toate intrebarile si nelinistile avute. Sa-i dea Dumnezeu multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaC spune:

pentru mmb
deocamdata nu am informatii deosebite. am fost la inca un control. s-a purtat ok, dar e destul de expeditiva, cum spui tu. tratamentul prescris are efect, deci...ma mai duc la control peste o luna. pana acum sunt multumita. ma interesa cum e la nastere.
multumesc si multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Ultimele experiente cu dr.ieseni:
D-nei dr.Butnaru (Cuza Voda)o sa-i dau o *,cu drag,pentru expeditivitate si entuziasm in acordarea tratamentelor fara analize prealabile;sa mai zic de lipsa oricarei urme de consideratie pt. pacient?Asta pentru ca-s o delicata...Mentionez ca m-am prezentat la dumneaei cu o "pila" bazata si (numai) un buchet de flori.
D-nei dr.Akad (Echomed-Pacurari),in ciuda ***,eu ii ofer o bila alba.Nu-i pot evalua competenta (am ajuns la dumneaei c-o problema relativ simpla),insa pentru atitudine fata de pacient si comunicare merita un +10.



Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Vreau si eu sa dau o * dr Tutunaru, de la Mat. Elias.
A rupt clavicula fetitei mele la nastere, la 4h apoi a rupt clavicula altui bebelus, al unei mamici care a venit pe salvare.
Nu m-a cusut el, m-a pasat la dr rezidenta, care nu stiu ce mi-a facut dar dupa 3 zile am facut granulom la epiziotomie de innebuneam de durere la fiecare miscare.
Ar mai fi si altele, dar mi se pare suficient.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

tocmai am aflat, de mai putin de o sapt, ca sunt gravida, asa ca sunt in cautarea unui ginecolog bun si, foarte important, comunicativ...eu una m-am orentat spre spitalul municipal (bucuresti), si oscilez deocamdata intre 2 nume: mihai dumitrascu si cristian radoi...nu prea am gasit info despre ei pe DC, nici pe google...a fost cineva pacienta la vreunu dintre ei? ma ajutati cumva?

"Cand timpul masoara cu anii pacatul/in el e sentinta, nu-n judecatori!" (Vali Sterian)
4+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/magdas82/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

megbeng vezi ca despre dr Radoi au fost multe discutii la Nasterea pe glob, subiectul sticky despre maternitati si doctori. E un dr controversat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

l-am ales pana la urma pe dr badiu de la municipal..am gasit in arhiva un topic dedicat lui...par ok recomandarile, au fost si vreo 2 tipe nemultumite, dar multumite 100% de un doctor nu exista. m-a trimis la eco sapt viit (sarcina e inca mica) la o doctoritza adina si nu mai stiu cum (ceva cu k?)tot in municipal..sper sa fie bine

"Cand timpul masoara cu anii pacatul/in el e sentinta, nu-n judecatori!" (Vali Sterian)
4+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/magdas82/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

fetelor era undeva pe aici pe forum postata adresa de mail a dr tutunaru. dan.turunaru@.....
nu stiu unde s-o gasesc. Daca o stiti pls o vreau si eu pt o semiurgenta...


cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobo9 spune:

Despre Maternitatea Giulesti stie cineva ceva?
Dar despre dr. Puia S.?
As vrea sa nasc la Giulesti cu acest medic, ce parere aveti?
La anul prin aprilie

Mergi la inceput