Lista medici ginecologi/obstetricieni (5)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mstroie spune:

Vreau sa dau si eu * pentru dr. Ion Ionut de la Giulesti. Am nascut un baietel de 4.200 kg si l-a accidentat la nastere, acum face recuperare din cauza lui si nu se stie daca se va face bine.

Mari si DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursik spune:

Salutare
as dori sa va spun cateva lucruri despre un medic din Medgidia, despre care am aflat absolut intamplator si despre care am citit de bine pe forum. Este vorba de dr Eduard Balasa, despre care eu personal am o parere buna dar as vrea daca se poate si alte pareri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA GEORGIANA spune:

Draga Bobo,atat despre Maternitatea Giulesti cat si despre dr. Puia,numai de bine (printre altele este sotul actritei Dana Dogaru,asta ca fapt divers...)
Imi pare foarte bine ca ai optat pentru Mat.Giulesti unde majoritatea cadrelor medicale sunt foarte bune(profesional).Exista si acolo anumite ,,uscaturi,, ,dar nu atat de multe cala Municipal,unde predomina.Daca mai vrei referinte spune-mi si te ajut cu drag.
P.S-si eu nasc tot la Giulesti,la sfarsitul lui martie,inceputul lui aprilie.Pupici si sarcina usoara!

ANDREEA GEORGIANA +15 saptamani
http://community.webshots.com/user/andreeageorgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursik spune:

Salutare
am promis ca va voi impartasi cateva pareri despre dr. Eduard Balasa, seful maternitatii din Medgidia, Constanta, medic cu care urmeaza sa nasc foarte curand prin operatie de cezariana.
Mai intai, eu am apreciat foarte mult modul in care m/a facut sa uit incet incet cat de groaznica mi se parea pana atunci ideea unui control ginecologic, lucru pe care nu au reusit sa/l faca femeile medic la care mai fusesem cu alte ocazii. Evident, de jena, teama, groaza.Cred ca a reusit sa ma calmeze pe mine pentru ca este el insusi o persoana calma, cel putin asta mi/a inspirat mie la toate cele nu stiu cate controale am fost.
Apoi este de remarcat cat de bine si rapid isi invata pacientii, ceea ce contribuie la crearea unui soi de relatie medic/pacient care nu trebuie subestimata in situatia unei.
Si nu in ultimul rand, intreg personalul de care este inconjurat te trateaza cu atentie si, de ce nu, cu respect.
Acum astept sa vad cum va decurge cezariana, dar persoana care mi l/a recomandat, a facut/o pentru ca i/a apreciat mult calitatile de chirurg. Sa vedem. Totul este bine NUMAI cand se termina cu bine.
Pe 12 oct, si nu pe 15 cum am crezut initial, vine
. Pupici tuturor mamicilor si burticilor!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

Buna fetelor!
Sunt o viitoare mamica cu o burtica de 10 saptamini si am fost la control la maternitatea Filantropia la d-na dr. Zoe Chisleag. Am ajuns la dinsa prin recomandare si pina acum ne-am vazut de patru ori. Nu sunt in masura sa contest profesionalismul sau competenta dinsei dar ultimile 3 vizite a trebuit sa ii aduc aminte din partea cui vin si tot timpul este in criza de timp... ( la fiecare vizita am cotizat cu cite 500 de mii ).

Ma simt in nesiguranta si ma gindesc sa o schimb.

dolcebaby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

As vrea sa adaug pe lista si pe dr Zoican Gabriela din Bacau.Eu am doar nascut cu ea pentru ca 9 luni de zile am mers la controale la dr Iosub si cu o sapt de zile inainte sa nasc nu am mai gasit-o.Si a trebuit sa caut pe altcineva.Intr-un final am ajuns la dr Zoica care cu mine s-a purtat super.Singurul regret este ca nu am fost de la inceput la ea.In ceea ce o priveste pe dr Iosub Veronica are ochi f bun la echo, in schimb daca ai nevoie de ea la urgenta noaptea sau in timpul ei liber ar trebui sa dai direct tel la alt doctor.Stiu eu pe cineva care a intrebat-o "daca ma apuca durerile facerii noaptea pot sa va sun?" raspuns "nici sa nu te gandesti sa ma deranjezi noaptea!!!", si multe altele.Deci trageti singurele concluzia

Mihaela si bb Amalia
http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaela1802/my_photos
"Singur, omul este ceva imperfect, ii trebuie un al doilea ca sa fie fericit." PASCAL
"Lumea este plina de minuni, dar nimic nu este mai minunat ca omul." SOFOCLE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Eu as vrea sa fac o rectificare, acum am "studiat" lista
La Cluj, dr Nanu Honorius nu este la spitalul Stanca, ci are un spital privat care se numeste "Hipocrate".

Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si puiutza Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Am uitat sa mentionez ca dr Iosub consulta la Clinica Minerva Medica, iar dr Zoican tot la un cabinet particular dar am uitat cum se cheama.



Mihaela si bb Amalia
POZICI CU NOI
"Singur, omul este ceva imperfect, ii trebuie un al doilea ca sa fie fericit." PASCAL
"Lumea este plina de minuni, dar nimic nu este mai minunat ca omul." SOFOCLE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Buna fetele

Am si eu nevoie de nr de tel al dr Ion Ionut, daca stiti cumva de la cabinet. Multumesc


Albinutzza & Luca bondarelu' 07 Iulie 2005
POZE LUCA
http://community.webshots.com/user/bondarelu

POZE NOI
http://community.webshots.com/user/albinutzaa/1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

Dragele mele, eu am nascut in Sibiu si vreau sa-l recomand tuturor pe Dr. Muresan Olimpiu. Este foarte dragut, amabil, foarte calm si se poarta foarte frumos cu pacientele.Spre deosebire de alti medici care in timpul travaliului lasa bietele viitoare mamici in pat si pleaca...te miri pe unde, vreau sa va spun ca acest om a fost langa mine, ceea ce m-a linistit foarte tare. Totul a decurs bine datorita lui. Ii multumesc din tot sufletul si daca ma voi gandi la al doilea BB tot cu el as vrea sa nasc. Va rog daca se poate sa-l treceti si pe el pe acea lista.

Mergi la inceput