Lista medici ginecologi/obstetricieni (5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniver31 spune:

Un vot de mare,mare,mare incredere pentru doctorul Cristescu Ciprian de la spitalul Giulesti-Bucuresti.Eu am nascut cu el si pot spune ca este un super dragut si finut si nu este nici ciubucar.Poti vorbi orice cu el si il poti suna oricand.

Oana si Danny(17 10 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pandurum spune:

Fetelor...., am fost la CFR 2, am facut histero, a fost chiar f. bine, nu ma asteptam sa ma doara doar putin. Iar doctorita a fost super de treaba.
Sapt asta am fost sa-mi faca si echografia la ovare, iar a fost super draguta.
Votez pt Puiu Carina de la CFR 2.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:


Eu am nascut cu prof. Dragormir. Sunt multumita de "rezultat", dar tot timpul am crezut ca voi putea fi mai deschisa fata de ginecologul care ma va asista pe periada sarcinii. Or, n-a fost chiar asa, pt ca prof. Dragomir m-a facut intotdeauna sa simt ca e preocupat de cazuri mai importante. Chiar mi-a spus ca daca nasc normal el nu poate veni. Si nici dupa ce am nascut nu a mai venit la mine, sa vada ce si cum...Ei! Poate sunt eu prea pretentioasa si as fi vrut prea multa atentie. Tot ce-i posibil.
Vreau insa sa propun un alt medic. La "Cuza Voda" in Iasi,
dr. Galearschi Sorin. Sarcina mea a fost cu probleme pentru ca luasem un antibiotic in primele saptamani. Apreciez la Dr Galearschi ca m-a facut sa fiu cu picioarele pe pamant si sa iau in calcul si un eventual "esec". Am ramas pana la urma sub observatia dr. Dragomir pt ca asa sunt eu, renunt usor daca cineva nu ma sustine 100%. Oricum dr Galearschi ramane pt mine un om cu onestitate profesionala (exista asa ceva?)Un om foarte deschis, foarte atent cu pacientele, un om dedicat meseriei. Poate fi gasit in Policlinica Industriala, la Cabinetul SECS si la "Cuza Voda".
Veve, trece-l te rog si pe el pe lista...

OANA SI STEFAN-VLADIMIR (11 martie, 2003)

"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns verzica spune:

Fetelor, stiti careva, ceva despre dr. CONCI de la Polizu???? Pentru mine este foarte important si urgent sa aflu ce parere aveti despre el
Multumesc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmb spune:

Buna, fetelor!

Am mare nevoie de un raspuns de la voi!!!

Ce stiti de doctoritele de la Centrul Medical Unirea: Corina Grigoriu si Ceazara Bucur? care o fi mai buna????am mai citit eu cateva chetii pe forum, dar tot nu sunt lamurita!!!!!!!!va rog, trebuie sa ajung urgent la doctor si tot nu m-am decis unde!eram hotarata pt Madga Petrache (Medicover) dar mi-am facutprogramare de pe 15 aprilie si de atunci ma tot amana.......chiar trebuie sa ajungi la un doctor bun numai cu interventii etc????/

va pup si astept raspunsurile voastre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Buna MMB,

Eu l-am ales pe dr.BAdiu tot de la CMU, in urma unei recomandari(in sensul ca o prietena medic mi-a confirmat ceea ce auzisem despre el, adica numai de bine). Am reusit sa fac programare abia peste o luna din momentul cand am sunat (adica pe 9 mai). Primele impresii sunt extrem de favorabile. Printre alte criterii, oricum am o preferinta pt spitalul Municipal.

Din cate am auzit, dr.Grigoriu lucreaza in tandem cu dr.Badiu, in sensul ca daca unul nu poate veni la spital la o urgenta, se apeleaza la celalalt. Daca te intereseaza pentru o actuala sau viitoare sarcina, am inteles ca spitalul Giulesti nu arata prea bine(acolo lucreaza dr.Cezara Bucur), insa alaturi de Polizu se numara printre acele spitale ce poseda aparatura pt copii nascuti prematur.

Sper ca informatiile pe care ti le-am dat sa te ajute sa iei o decizie cat mai buna.



AdrianaB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmb spune:

Buna, fetelor! Buna, Adriana!

Multumesc mult, Adriana pt raspunsul tau!!!m-am cam lamurit intre timp...la dr Cezara Bucur - programare peste 2 luni(tocmai atunci este un loc liber!!!!!!!!??????), iar despre cealalta nu prea am auzit lucruri dragute.
Eu am o rana pe col pe care am cauterizat-o, dar cine a facut asta nu prea a facut bine treaba; prin ianuarie am mai facut un tratament si acum vreau sa imi fac iar toate cele:Papanicolau, colposcopie, chiar si un examen microbiologic complex.O prietena mi-a recomandat-o pe dr Stanica de la Puls Medica, de care e foarte multumita.Eu nu am gasit numic pe forum nici despre ea, nici despre Puls Medica. Mi-am facut programare peste cateva zile si sper sa fie ok (daca la case mai mari gen Medicover, CMU nu se poate, ce sa fac??)
Daca ati auzit ceva de dr Stanica sau de Puls Medica, va rog....

multi pupici si sanatate!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

o bulina neagra, sau mai bine zis o steluta albastra, pentru dr Strat Liliana- cuza voda, iasi. toata sarcina mi-a spus ca o sa nasc normal- asa vroiam, iar ea m-a inernat intr- o dimineata cand si-a terminat noaptea de garda, si mi-a facut cezariana. aveam dilatatie 5 si nu ma durea nimic, m-a intrebat doar daca sunt pregatita "financiar", daca nu sa-mi sun sotul sa vina cu baniiii!!!operatia a durat mai mult de 2 ore, bebele a "iesit" imediat- dupa 10-15 minute, iar eu mai stat mult si bine, si nici in ziua de azi nu stiu de ce durat asa de mult. sotul mi-a spus ca asistentele fugeau ca disperatele pe acolo, dar nu au vrut sa-i ica nimic. cicatricea de pe uter este foarte subtire(nu stiu cum sa explic), iar o urmatoare sarcina este destul de riscanta. aaa... inainte sa-mi faca cezariana m-a intrebat cat de repede se coaguleaza sangele, din cate am inteles la mult timp dupa operatie, trebuia sa-mi faca niste analize legat de viteza de coagulare si timpul de sangerare... analize pe care le-am facut cu cateva luni in urma si nu au iesit foarte bine!

diana si denisa
http://community.webshots.com/user/dianadumitroaie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns verzica spune:

Fetelor, vreau sa dau 100 bile negre pentru dr. Oana Toader de la Medlife si la Polizu. Initial i-am dat o bila alba pentru ca prima data mi s-a parut ok. Numai ca dupa doua consultatii (una in luna martie si alta in aprilie) d-na doctor a ajuns la concluzia ca am doar o rana pe col pentru care trebuie sa-mi faca rezectie si o inflamatie puternica. Dupa, am mai consultat doi medici care mi-au spus ca in nici un caz nu se pune problema de rezectie ca rana pe col exista dar poate fi tratata cu ovule, in schimb, amandoi mi-au gasit un chist ovarian foarte mare, cat o portocala, care trebuie operat de urgenta pentru ca exista riscul sa se sparga (fiind hematic) si sa fac septicemie. Intrebarea lor si a mea este cum de nu "s-a prins" d-na doctor de acest chist, mai ales ca la un simplu control se simtea foarte bine la mana???????
Vreau de asemenea sa dau o bila alba dr. Doru Pana de la Giulesti! Un tip super care de altfel ma va si opera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmb spune:

PULS MEDICA va spune ceva?sau doctora Stanica????am programare la ea si am emotii!!!!!
Am citit ce au scris fetele de mai sus si Doamne, cat le inteleg!doctorii astia sunt incostienti, si pt niste prosti poti sa ajungi, Doamne fereste, sa mori!!!
Multa sanatate , fetelor!

Mergi la inceput