Bebelusi de sept-oct 2004 (34)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

mcm, se poate...ca o pupam intr-una, dar chiar asa, sa fie sensibila la pupaturi? Ce se face cand o fi mare? Glumesc, e posibil. Insa cred ca cel mai important factor e praful asta ingrozitor din Bucurestiul asta imputit. Pentru ca are aceste bubite exact pe zonele care sunt afara, restul e toata acoperita. Si de pupat ii pupam si manutele si piciorusele, dar stiu ca fata e mai sensibila....
Ana_a, nici eu nu sunt super stresata, dar imi pare rau cand o vad asa patata, ca de regula are o fata perfect curata. Si fiind fetita...
Georgiana, multa sanatate, si eu am stat cu masca 1 saptamana. Pupici Ioanei si sa se faca bine si sper ca Damian sa nu ia raceala....
Herra, v-a trecut febra? Pupici si la bebe "caldut" si sa fie totul ok si la voi.
noapte buna!



Cristina si Alexandra (30.09.2004)
cu printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:



Sa va spun cum ne-am petrecut ziua de azi... Plecam frumos la plimbare toti 3, prin parcul din apropierea casei ca sa fim aproape daca incepe ploaia. Toate bune si frumoase pana aici... Ajungem acasa si cand sa descui usa... nu mergea. S-a blocat si a ramas si cheia in broasca.
Si ca sa fie totul perfect nu aveam biberonul cu lapte la mine si se apropia ora de masa, asa ca Elena era agitata. Aveam vreo 200 de mii la noi. Imi ajungeau de taxi pana la mama, da' nici acolo nu aveam biberon si lapte... Pana la urma a reusit Florin sa deschida usa. Cam asa ne-am distrat. Am zis ca nu mai plec fara biberonul cu lapte la mine niciodata.

Acum am citit pe fuga ce ati scris...

Mihaela bine ca nu s-a lovit rau pitica. Si asta e doar inceputul...

Herra ce face puiutul? I-a mai scazut temperatura?

Aissa la faza cu laptele m-am prapadit de ras ... ti-a facut-o pitica... cine stie cu ce ai suparat-o...

Acum astept sa se trezeasca copilu' sa-i fac baie (iar ne prinde 11 noaptea si nu am spalat maimuta)... Doarme ne-ntoarsa... n-am vazut asa ceva... cand au reparat la usa si au dat gauri si au taiat cu flexul fata mea dormea ca si cum nu s-ar intampla nimic.

Am pus si noi poze de la plimbarea de azi.




Eliana si Elena (23.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Multumim tuturor pentru felicitari.

Am reusit si eu in sfarsit sa mai intru pe net ca a trebuit sa reinstalam calc. iar tati abia acum m-a lasat si pe mine sa mai intru pe DC.

Noi am trecut cu bine de vaccinul de 6 luni. Nu a facut febra insa dupa ce a facut vaccinul s-a innecat si a dat putin afara asa ca antipolio ala cred ca a fost cam degeaba. Se pare ca la 1 an trebuie sa-l facem obligatoriu injectabil ca sa fim siguri.

Mihaela, bine ca nu s-a lovit Alexia. Stiu ca nu prea te ajuta cu nimic insa vorba fetelor, asta este doar inceputul.

Aissa, sa stii ca eram si eu sa o patesc de cateva ori numai ca m-am ferit la timp si mi-a dat pe gat .

Herra, multa sanatate. Sper ca a mai scaut febra.

Pufymic, felicitari pentru dintisor.
Iar fetelor care se chinuie cu dintisorii va doresc sa le iasa mai repede si sa nu se mai chinuie asa si la urmatorii.

Noi inca nu avem nici o treaba cu dintisorii. Poate o semana cu mine si ii ies la 10 luni.

Am inceput si eu sa o pun sa stea in fundulet. Azi a stat putin dupa ce ne-am intors la plimbare dar nu sta mult timp, ceteva minute si apoi cade ori in fata ori intr-o parte. Mai avem de exersat, in schimb in carucior sta foarte bine in fundulet atunci cand il ridic la 90 grade.

De luni o sa incepem si noi cu ousor, carne de vita, borsulete, supe cu taietei de casa sau galuste, macarica de cartofi, o lingurita de samantana slaba. Inca nu avem liber la ficatel de pui, cica de la 8 luni, dar nu-i bai sa manacam noi ce e mai nou si avem timp sa mancam si ficatel de pui.
Ni s-au interzis jucariile cu chip de animale, asa ca am luat azi din Cora o gramada de pasusele si bebici razareti.

La revizia de 6 luni, bebelina are 70 cm si 7.420 kg.

Gata, nu mai stau ma duc si eu la culcat ca mi se inchid ochii.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:


abia am terminat de citit tot ce ati scris.Eu de citeva zile am nopti albe,Deanna se trezeste cu tipete in mijlocul noptii si plinge de durere .Abia astept sa iasa si numarul 3 ca sa dorm si eu mai linistita .Gelul de gingii o mai calmeaza un pic...abia astept we sa stea si tati cu ea mai mult ,ca sa ma mai odihnesc si eu .
Mihaela-bine ca n-a patit Alexia nimic .Mie mi-e frica sa o las singura pe pat de cind se rostogoleste si o pun in sufragerie pe un covoras cu jucariile ei .

Alina si bebe Deanna ingerasul mamei (09.09.2004)
poze http://community.webshots.com/user/davina25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

nu stiu ce naiba mi s-a transmis mesajul inainte de vreme ...
aissa si noi am avut asa faze dar Deanna nu tinteste asa de bine ca Alexandra
Acum ma duc sa mai trebaluiesc prin casa ca e pastele in citeva zile ... mie imi pare rau ca Deanna nu are costumas de ,pina ne-am trezit noi nu mai erau deja in vinzare ,asta e .
Va pupic si va doresc un we placut si Happy Easter la care sarbatoresc .

Alina si bebe Deanna ingerasul mamei (09.09.2004)
poze http://community.webshots.com/user/davina25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamari spune:

davina-nu-i bai ca nici noi nu avem costumas de iepuras-dar ne innoim dupa obicei.Voi ce-i puneti in cosulet...ca eu n-am nici cea mai vaga idee???

ana-la mine a pictat alex ouale -arata tare abstact, cubist...
iti urez succes!!!



anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993
poze de copii cuminti

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39200" target="_blank">povestea lui alex, povestea liei, povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Neata! Fetelor ma bucur ca v-a distrat patania mea ca am avut emotii sa va spun sa nu va fac greata...Dar daca se mai intampla si la altii nu-i bai.
Ellen, super meniul de care spui, si eu vreau sa incep sa-i dau ghimizdocului cate ceva de acolo. Dar cum faci galustele fara albus de ou? Ca stiu ca se da dupa 1 an. Si de ce nu ai voie sa-i dai jucarii cu fete de animal? Asta chiar ca nu am mai auzit-o! Si daca am oite sau catei pe tricouri ce? Nu pricep.



Cristina si Alexandra (30.09.2004)
cu printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lui Licurici spune:

Neata fetelor si Paste fericit celor care sarbatoresc zilele astea!

Aissa, faza cu m-a facut sa ma prapadesc de ras!

Noi mai avem inca un dintisor! Am zis eu ca pana la Paste o sa fim iepuras!!! Si dintisorul asta a iesit la fel de usor ca si celalalt.... am un barbatel rezistent la dureri... ce mai!

Azi o sa incerc si eu sa ii fac spaghete licuriciului!!!!

Eu am citit (Capraru) ca albusul de ou se poate da de la 7 luni... ziceau ceva de faptul ca nu e hranitor si, la sugarii care au "demonstrat" ca sunt mai alergici e bine sa se evite mai mult timp ca ar putea da alergii.

Week-end placut!
La noi tati a plecat in deplasare si noi o sa iesim singurei la plimbare !!

Angela si Licuriciul ei mic
DAVID LICURICI mic (3 sept)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

noi mai tot timpul iesim singurei la plimbare... sau cu bona/menajera - ca sa fiu nevoita sa-i fac si ei conversatie...

sunt prost-dispusa! ieri a avut 38 de la 12,30 pana seara; la 21,30 avea 37,5; dimineata la 4 la fel; dar la 8 avea iar 38,3; incep sa ma ingrijorez sa nu fie altceva...am vorbim cu doctorita, e la Bucuresti dar cred ca ajunge maine dimineata; pana atunci o intreb la telefon ce sa mai fac...

multumim ca va ganditi la noi; cand scapam (CAND SCAPAM?!) punem poze noi...


Good friends are like stars.........You don't always see them, but you know they are always there.

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)

me, my family and MY SON

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Neata!!!
Vroiam doar sa spun
si LA MULTE LUNISOARE PT ALEXIA MIHAELEI, ANDREI-UL ADELEI SI AMELIA LILIEI!!!,
acolo unde e cazul
si FELICITARI Licuriiului pt dintisorul nr 2!
Sanatate multe Herra pt Vladut!!!!!!!!!!!
Noi la fel asteptam we sa stea si tati cu Gogo dar a tb sa mearga la serviciu... asa e cu soldatoii astia. ... mi se pare ca mai era cineva cu un tatic in armata...
Va doresc wew placut si sa fie cu soare ca sa scoatem gandaceii la plimbarica !
Pupici!!!!


Andreea si Uca-Uca (DN 10.10.2004, 00.25, 3.350kg, 49.5cm)
http://photos.yahoo.com/andreeaoracle
http://community.webshots.com/user/andreeaoracle

Mergi la inceput