Cei din zodia Gemeni, uniti-va!! (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

Mey, asa o fi? Suntem vorbaretze rau???? si umblam din floare-n floare? Io zice ca cine nu stie nu cunoaste domne si numa invidia vorbeste .. Se face o treaba simpatica pentru barbati - si anume vorbaria si versatilitatea gemanutzelor care pare in mintea lor superficialitate (a se citi lipsa de angajamente, de complicatii si de menajamente) si atunci se introduc si ei in problema ca si cum ar fi relatia ideala... Haha.. cum zice romana TZEAPA!!!! Ca gemanutza noastra PARE superficiala si ingrozitor de lipsita de radacini.. cand colo....

Mdea, eu n-am mai fost aci de pe 8 martie.. ca sa stiti ca ma parasc singura,nu mai e nevoie sa ma aratati cu degetul.. am program casnic, spalat calcat (acum mi-e ingrozitor de lene sa scot rufele din masina sa le pun la intins si sa calc ce a ramas de zilele trecute, nenumarate cameshi si tricouri ale consortului) ca sa nu uit MOSHTENITORUL care mananca si timpu' lu' mami ca e foarte gustos..
Oricum, am inteles ca iar vine vremea a' rea si deci si prin urmare iar populam forumul (in cazul in care va merge, desigur)..
Moda.. da nene, mare problema anu asta... cel mai frumos si mai frumos care este si la mine face mare placere chestia cu "gipsy".. fustele alea mari si inflorate..si nu mai stiu cum, intr-un fel de orishicum... mai ales pentru alea din noi care nu merge la biroaie :) hahaha ce ma bucurrrr!
Eu pun inca pantaloni cu talie joasa (ca avem tatuaj si e pacat sa nu se vaza ) , baby doll ca tare mi-au placut cand eram insarcinata, roz nu inteleg de ce a prins asa de mult in romania, in alte tari e old news de vreo 2 sezoane.. Ma rog.. dungile n-au disparut din garderoba de vara, ba chiar s-au adaugit dungile marinaresti (deci si prin urmare cupilul din dotare a primit nenumarate tinute de gen ) , pantofii ca opincile deoarece si pen'ca se poarta etno si safari... si alte tampenii.. V-am umplut capetele cu tzacaneli, nu? Pai trebuia sa recuperez.. Si se mai poarta mult ALB si ALBASTRU (adica ori alb, ori albastru in tinuta completa nu complementara), bratarile de plastic s-au cam ramolit , a venit lemnu la putere (bratari pana la cot) dar acum in primavara merg bling-bling urile (adica orice metale cat mai stralucitoare)...aaa, da, si se poarta parul lung si ondulat lejer lasat pe spate sau impletituri sofisticate .. cine-o sta si de alea..

Mdea.. cam atata ca sa nu zic si eu ca n-am trecut prin subiecte.. si mai este "dansul, care este"- dar subiectul e prea vast ca sa incep acum a bate toba.. deci langsam aci ca nu e cazu sa ne infierbantam.
v-am pupacit!

mamica de ( 13oct04 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Loreg Cum te mai simti, fetitza??
Kittie O explicatiune mai ampla si mai la obiect nici ca se putea...Si eu care tocmai mi-am luat papucei roz (de mers la servici ). Si blugi suflecati...mai imi trebuiesc niste chestii buricate cu dungulitze marinaresti sau albastre si devin bela si seducatoare!

Aici clipesc des din oki...ca n-am gasit un icon care sa reprezinte chestia asta...
Mai, eu sunt innebunita dupa tot ce este nou, modern, strident...
pacat ca nu pot aplica tot pe mine...mai ales ca fantezia mea nu are margini...

Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_du spune:

HELLOOOOOOOOOOOOOOOOOO
Mai fetelor, chiar nu are nimeni pile la INMH ?? Intelegeti-ma si pe mine, nu mai suport frigul asta !!!, asta zici ca se apropie, nu !! Ce ne facem? Imi da o stare atat de proasta ca nu am chef de nimic! Ma ciondanesc pana si cu prietenii!! Faceti ceva !!!!!

Ioana si Bianca pui (22. dec. 2004)

http://photos.yahoo.com/ioana_du

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

La mine-s socrii in vizita. Nu mai am voie sa pun mina pe nimica “ca fac ei tot”. Mi-a pierit pofta de mincare si sunt obosita de mooor. de ce oare daca "fac ei tot"?? Si stau inca doo sptamini. Ma duc sa cumpar ginseng. Sau vit B complex?? Sau/si magneziu???

va pup cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

catrinel ia-ti de toate ca in 2 saptamani le termini cu siguranta
mai da voi sigur sunteti gemenutze????ca nu prea e miscare pe aici
vorba aia afara nu e frumos deci nu puteti iesi la plimbari,deci....
asteptam cu interes mesaje

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

quote:
Originally posted by nushulica

catrinel ia-ti de toate ca in 2 saptamani le termini cu siguranta




am si eu acelasi feeling, sigur le termin pe toate. sau o fi (si) primavara de vina????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Buna fetele eu nu sunt zodia gemenilor da am o printesa mica gemeni.O chiama Inisa Ana-Maria.
Ati scris undeva si ce caracteristici are zodia gemenilor as fi vrut sa citesc si eu.

Va pup

Laureta si Inisa mica (10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loreg spune:

Salutare, salutare!! Ce? credeati ca am dat coltu'? nu, nu dragutelor...or vrea unii de prin jurul meu sa dispar din peisaj, da' nu ma las....ce? ati vazut voi drac mort si rata-nnecata?! NICIODATA! Astazi ma simt un picutz mai bine, in sensul ca sunt dupa cum urmeaza: umflata (a se citi balonata pt ca mi-a dat aseara vecina fasole batuta, ca eu postesc DA???), ma doare rau de tot capu', am facut nitica febra de dimineata (da' din aia interna, ca deh, oi avea vreo infectie pe undeva prin interior, asa ca sa nu mai pot zice ca n-am nimic), ma cam doare burtica, sunt super obosita, dar...in rest...n-am nimic - sunt bine!!!Aseara am ajuns acasa pe la 19:15 si in loc sa ma pun in pat si sa bolesc asa ...in nestire.., am dus gunoiul, am spalat galeata de gunoi, am spalat vasele in care a mancat domnul - care este, i-am facut si mancare (muschi de vita la gratar+piure din cartofi copti+salata de rosii si castraveti), dupa aia iar am spalat vasele...si gata! pe la 22:45 m-am pus in pat si cred ca in max 1h dormeam. Asa ca, ...voi credeti ca eu imi permit sa fiu bolnava? vreti sa-mi moara sotul de inanitie si sa ramana vaduv tanar, frumos, bine educat, dar fara casa in dotare? macar sa apuc sa cumparam si noi o casa, ca sa-l stiu asigurat!!!Da' azi ma duc si stau in pat, nu mai fac nimic!!Ca si-asa cand mai vreau sa fac misto de el ii spun ca "eu m-am nascut special ca sa-l slujesc pe el, iar menirea mea in viata e sa-l fac fericit!"si normal ca rade- cine n-ar rade??!!!


http://pg.photos.yahoo.com/ph/loredana_gherghelas/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loreg spune:

Am uitat sa va spun!!!MI-AM LUAT PANTOFI!!!!Nu sunt chiar atat de moderni, dar sunt eleganti: sunt negri, cu un toc de 5 sau 7, nu stiu exact, nu au vf f ascutit, dar nici rotund. Am dat 1.1 mil lei si sunt f incantata de ei; pacat ca s-a facut frig si nu pot sa-i incalt - ca eu am o problema: am picioarele mai mereu inghetate, chiar si vara cateodata, cand afara sunt poate cca +30grade.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/loredana_gherghelas/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_du spune:

Loreg, sa-ti traiasca pantofii! Si sa se incalzeasca, sa ii poti purta!
Eu mi-am luat un fond de ten, ca nu mai aveam. Si am amanat in ideea ca vine caldura, iar eu nu-mi dau cu fond de ten decat cand e frig. Altceva nu-mi iau, ca sintem la buget de austeritate.

Ioana si Bianca pui (22. dec. 2004)

http://photos.yahoo.com/ioana_du

Mergi la inceput