Cei din zodia Gemeni, uniti-va!! (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Loreg spune:

Mai fetelor...am "bagat" la h 12:00 2 sandwich-uri cu macrou afumat, cu cascaval de post si cu frunze de salata...de nu cred ca mai pot manca nimic altceva in seara asta! Va doresc un week-end placut si odihna multa!
Loredana

http://pg.photos.yahoo.com/ph/loredana_gherghelas/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Pentru ca ieri m-am enervat cumplit ca nu mergea Dc-ul, si pentru ca eu eram cu nervii intinsi pt. ca stiam ca trebuie sa vina canapeaua si mai ales pentru ca a plouat ceva de groaza aici pot spune ca am avut o dimineatza ORIBILA...
Dar la ora 16, primesc un tel: "putem aduce mobila??", Da, bineinteles!" zic eu...
Asa ca mi-au adus baietii aia o bucurie! Era bagata frumos in tipla, ei au desfacut-o, mi-au aranjat-o si au mai dus si ambalajele jos .
Azi sunt euforica...pana imi trece si cu canapeaua asta...

Va si va doresc o saptamana usoara!
Mai, mi se face foame..

Liliana& Andra-Maria

poze Andra Ghiberdica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

salutare gemanutzelor
si eu sunt geamana sunt pe 11iunie ca si kulta(poate ma trece si pe mine cineva in listutza)si ma alatur voua-intr-adevar suntem cele mai vorbarete femei de pe fata pamantului si cele mai energice..
dar eu am auzit ca gemenii sunt si cei mai curvari oameni de pe fata pamantului(scuze limbajul dar asa am citi eu intr-o revista)
e adevarat oare??/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loreg spune:

Salutare dragelor! Eu inca astept sa va reintrati in normal si sa umpleti paginutele....
Bine ai venit in gasca noastra, draga nushulica! eu te stiu de la "miresici"...si unde mai pui ca esti si moldoveanca!!!!!(ca si mine, de altfel, pt ca eu sunt din P.Neamt)Cat priveste caracterul...de c--ar, poate o fi doar pt barbati, cine stie..n-am avut pe nimeni din zodia noastra drept partener; oricum...se spune despre "noi" ca suntem greu de prins si ca umblam din floare-n floare; din pct meu de vedere nu e asa...

http://pg.photos.yahoo.com/ph/loredana_gherghelas/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

multumesc pt primire loreq
esti o scumpa ,se vede ca esti moldoveanca...si tu esti la miresici?!
intr-adevar caracterul respectiv este cu siguranta numai pentru barbatidoar ei pot fi in stare de asa ceva
aaaaa ..am uitat sa va zic anul nasterii:1979
pupici la gemanutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

nushulica esti pe lista noastra si iti dorim "Bine ai venit!" Mai, toata lumea se lauda ca este vorbareatza dar aici este liniste si pace...Hmmm!
Asta este!
La noi nu mai este caldura la calorifere si asta imi da o stare nasoala ca "gandacica" mea trebuie imbracata gros si ei nu prea ii convine asa ca ducem adevarate lupte!
Dar trecem noi si peste asta!
Am dar ordin sa nu se foloseasca pixurile in casa mea ca este vai si amar daca gasesc o liniutza pe canapea. Fac un transplant de la fundul lor!! (cei care indraznesc sa scoata un pix in fatza micului terorist).
Va


Liliana& Andra-Maria

poze Andra Ghiberdica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

multumesc pentru primire liliac
1979-anul nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loreg spune:

Buna ziua dragelor! Azi nu ma simt bine,mi-e rau si cred ca o sa races, asa ca...nu sunt in apele mele!Ma bucur sa va gasesc bine pe toate, Liliana - ma bucur ca in sfarsit ti-au adus canapeaua si sper sa se mentina intacta f mult timp de-acum incolo...
Nushulica...eu am avut nunta anul trecut, dar am postat si eu pe la miresici doar ca sa dau cateva sfaturi,insa la un moment dat au aparut anumite rautati din partea unora si m-am potolit (stii, cateodata esti asa dornica sa dai sfaturi si la un moment dat apare o persoana care intelege gresit ceea ce spui tu si automat ti-a taiat tot cheful). Stii cum suntem noi: saritoare, bine-intentionate....dar...unii sunt paranoici asa ca mai bine iesi din joc pana sa-ti ajunga noroiul la piele.
Hai..ca daca-mi trece va mai scriu, oricum nu am chef de munca!!!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/loredana_gherghelas/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Loreg Imi pare rau sa aud ca nu te simti bine...Ia si tu un paracetamol ceva, si o Vitamina C, asa preventiv...
Asta-i adevarat ca noi incercam sa dam sfaturi bine-intentionate dar mi-am dat seama ca lumea are senzatia ca le stie pe toate asa ca sfaturile noastre ori deranjeaza ori nu folosesc...asa ca eu am renuntzat la a mai da sfaturi care nu-mi sunt cerute...
Dar cu paracetamolul nu m-am putut abtine
Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loreg spune:

Multumesc frumos pt sfat - e cu atat mai bine cu cat simt ca ii pasa cuiva de mine. Sa stii ca eu intotdeauna am acceptat sfaturile - e o chestiune de bun simt si de educatie, pana la urma, pentru ca esti liber sa le urmezi sau nu - depinde cat esti de rational in a distinge binele de rau (bineanteles bine/rau pentru propria pers, pt ca e logic ca nu poti alege in locul altuia).
Cat priveste pastilutele, e clar ca diseara cand ajung acasa asta voi face - o baie fierbinte pt ca imi este f frig, il pun pe Iuli (sotul) sa-mi faca un ceai (sau un vin fiert!!!!), imi iau 1-2 pastile si ma bag in pat. Mi-e destul de greu pt ca eu de obicei nu prea zac atunci cand ma imbolnavesc - umblu ca disperata si astept sa-mi treaca, pt ca oricum ma tine 7zile.
Faza mai dura e ca nu am mancat mai nimic in ultima sapt, iar de cand s-a schimbat ora nu prea mai pot sa dorm - asta noapte am adormit pe la 3- 3 jum si m-am trezit la 7:00....


http://pg.photos.yahoo.com/ph/loredana_gherghelas/my_photos

Mergi la inceput