Mamici de Noiembrie- Decembrie 2005 (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pico spune:

salutare!
Pineapple si Mirabilis bine ati venit! Sa aveti sarcini usoare si bb-ei sanatosi!
dupa cum va spuneam am fost si io la medic acum cateva zile.sarcina e ok.Eu am 5 sapt si cateva zile.Doctorul mi-a recomandat sa evit zonele aglomerate din cauza epidemiei de gripa.mi-a SPUS CA 2 GRAVIDE DIN 3 au gripa.Asa ca feriti-va mai ales acum la inceput cand e perioada de "geneza".
Pe mine ma dor sanii si sunt cam obosita si leneeeeeeeesa!!!!!

Irinuca eu am 23 de ani.anul trecut in septembrie mi-am dat licenta(ASE) si cam tot pe atunci m-am apucat de un master.Eu am deja o fetita care peste 2 saptamani implineste 2 anisori.Eu cred ca voi sta acasa un an.Din punctul meu de vdr este important sa stau cu bb pana face un an.
Raluca

Raluca si Ioana (09.04.2003),sufletelul meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela Anca spune:

Bna burtici .Am scapat de servici pina luni .O sa dorm cit vreau ,sint frinta de oboseala si bb-ul ma trage tot timpul la somn .
Mishka eu mi-am vazut bb-ul la 4 saptamini .Succes.
Ripley ai grija cu balonarea ,crizele astea nu-s bune in timpul sarcinii .Pe mine doctora ma cearta daca sint constipata si am crampe .Vrea sa am scaun zilnic .Eu in perioada de sarcina sufar rau de constipatie.Folosesc zilnic supozitoare cu glicerina .
Pineapple bine ai venit ,sa-ti ajute Dumnezeu sa ai o sarcina usoara si un bb-t sanatos iar peste 8 luni sa spui iar "e cea mai frumoasa zi din viata mea ,am devenit mamica "
Roxee, mai este frig la Tirgu -Mures ?Saptamina trecuta am vorbit cu neamurile mele (din Dede ) si-mi spuneau ca inca-i ff frig .
8+


Mirela si Cosmin 2 ani si 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxee spune:

Mishka, scuze pentru raspunsul cu intarziere ....

Din cate stiu eu, sacul ovular se vede de pe la inceputul saptamanii a 5-a si chiar mai repede. Sa fie cat de putin lichid amniotic si acela se vede la un eco endovaginal.
Testul "slab" pozitiv l-am avut si eu, asa ca FELICITARI, sa ai un bb sanatos si sa fii si tu sanatoasa!

Mai scrie-ne cum evoluezi !

Mirela, in Tg. Mures e o primavara superba! E soare si cald! In sfarsit, chiar daca nu mai credeam ca o sa se intample, a venit totusi primavara. (Ce-i Dede?)

toate fetele de pe-aici,

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela Anca spune:

Defileul Muresului Deda -Toplita .Deda este o localitate cam la o ora distanta de TR-Mures .
8+

Mirela si Cosmin 2 ani si 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxee spune:

M-am lamurit. Era Deda, nu Dede .

La Deda e posibil sa fie mult mai frig decat pe-aici, ei sunt, totusi mai aproape de munte. De fapt, sunt la munte acolo (muntii Calimani), sunt vreo 100 de km pana acolo. Saptamana trecuta stiu ca era zapada foarte mare pe la ei. In zona aceea si mai incolo sunt multe cabane de vacanta unde merg muresenii, e o zona foarte faina.

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela Anca spune:



Roxee, nu mai descrie zona ca ma apuca un dor de duca...
Da e superba zona ,si nu am mai fost acolo din August 2003.Poate vara asta daca-mi permite sarcina .Intr-adevar saptamina trecuta era zapada mare ,inca .

8+

Mirela si Cosmin 2 ani si 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxee spune:

Un weekend fain sa aveti toate!

Byyyyye !

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishka spune:

Multumesc mult pentru raspunsuri. Ma mai duc miercurea viitoare la ecograf, pana atunci astept cu inima stransa. Sper ca totul sa fie bine si sa ramanem colege de pana la termen (noiembrie - decembrie:)
Va pup si va mai scriu dupa urmatorul ecograf,
Misha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Buna fetelor si bun venit celor noi!
Sunt si eu pe aici si uite ca trec la raport, acum cateva zile am fost la medic, mi-a facut o eco vaginala si mi-am vazut samburelul care are 5 sapt, azi am facut toata seria de analize cerute iar rezultatul il voi avea miercuri. Parca mi-e un pic frica, dar nu stiu de ce!
In rest am doar o oboseala in mine si un pic de rau la stomac dar pana acum nimic important( doar sanii au devenit enormi - si nu imi displac:)).
Gata, acuma va dores un weekend placut si insorit si sa va ganditi la mine duminica cand lucrez de la 6 dimi ( dupa noua ora de vara brrrrrrrrrr)!
Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

hei, fetelor dragi, vad ca se mai intetesc discutiile pe-aici:). bun venit, pineapple, sa fii sanatoasa si tu si burtica!

vai, cit va invidiez pe voi toate care v-ati vazut deja simburelul..... ce bine ca asa se procedeaza in romania. mi se pare normal sa-i dai 'avint' proaspetei mamici cu o imagine a realitatii din burtica. din pacate, aici la americani, din cauza asigurarilor medicale care platesc la minimum, pentru o sarcina normala si lejera e planificat doar un singur eco! intr-un fel, imi doresc sa fie asa, asta inseamna ca totul e ok, fara complicatii. eu tot la fel de idiot ma simt, cu gust rau in gura, acelasi, dupa orice maninc, stare de greata dar fara sa dau afara. de constipatie nu ma pling, merge sistemul meu:) bine, doar ca ma simt balonel din cind in cind - asta-mi amintesc si de la prima sarcina.
nu mai stiu care din voi zicea ca nu are greturi - da, e foarte posibil! nici eu nu am avut nici urma de ele la primul copil - si totul a iesit minunat!

despre statul acasa cu pruncul, ioi, cind ma gindesc ca mie imi dadusera doar 6 saptamini - a fost extrem de putin, aproape o crima, dar n-am avut ce face. lia a supt doar 4 luni - ea, lenesa la supt si eu lapte ioc! ne-am gasit, doua tzoape:). cu sarcina asta si bebele asta cred ca n-o sa mai am slujba (sint researcher la university of pittsburgh, pennsylvania, dupa ce am facut scoala aici (doctorat)) pentru ca prin vara o sa se termine resursele financiare de la societatea care sponzorizeaza proiectul si asta o fi. intr-un fel, sint bucuroasa pentru ca asa o sa pot sa ma dedic lui bebe mult timp. e drept ca si cu banii o sa stam destul de prost, dar ne descurcam noi, sanatosi sa fim.
noa, sa ne ajute Dumnezeu la toate!
va pup si un weekend bun de tot!

mona, lia (24.04.2004) si simburelu' mic (8+)
www.seansimon.com/march2005.htm" target="_blank">PROASPETE DE MARTIE

site-ul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">asa s-a nascut lia

Mergi la inceput