Mamici de Noiembrie- Decembrie 2005 (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mishka spune:

Fetelor, sunt si eu noua pe aici si am o intrebare. Am 4 saptamani si 5 zile de la UM (la un ciclu de 26 zile) si cateva teste (slab) pozitive la activ. Azi am fost la ecograf dar nu s-a vazut nimic:( Cam de cand se poate vedea ceva daca ar fi un bebeu mic? In plus, dr. a apus ca endometrul e de 10.6 (daca am inteles eu bine) si ca ar fi pregatit... Stiti cam cat ar trebui sa fie endometrul daca ar fi sarcina?
Misha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Salut mamicilor, am revenit la civilizatie dupa ce n-am avut 3 ore curent: deci fara pc, net, tel. fix si cu mobilul descarcat si taiat ca am uitat sa-l platesc :))

Mi-a fost tare rau spre dimineata, tot de la balonat. Aveam mii de gaze care s-au acumulat si nu ieseau si crampe ingrozitoare. Mi s-a facut si rau, am vomat, senzatie de lesin cu aferentele transpiratii calde si reci. Am crezut ca mor de durere.

M-a tinut vreo 2 ore jumate bune, singurul lucru care m-a linistit relativ era ca bebelica nu avea nimic cu asta si durerile in mod clar era de la maztele mele nu in legatura cu sarcina.

Asa ca acum e 2 imediat, nu am lucrat nimic azi si am promise pe maine o gramada de traduceri grele, ma simt slabita si obosita si nici nu a venit un client sa-mi plateasca o suma mare de care aveam nevoie in weekend. O zi minunata deci :(

Important e ca nu simt ca starea asta sa afecteze cumva copilul, si ca afara e primavara si superb si imi va fi mai bine maine :) Halal optimism, dar asta e.

Da, 17 suntem, am numarat aseara inainte sa scriu mesajul ;) mersi de flori "admiratoarei de ardeleni" :))

Va pup si sper ca voi sa va simtiti mai bine azi!

Ripley 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IrinucaR spune:

Fetelor, am o intrebare: ce profesie aveti si cat aveti de gand sa stati cu RECLAMA ILEGALA acasa??

Incep eu: Sunt contabil intr-o societate de expertiza contabila, sunt in campul muncii de 4 ani, in august termin facultatea si intentionez sa stau cel mult 6 luni acasa. Intr-un fel sau altul, vom gasi o bona (pe bunici nu ne bazam) si ne vom descurca.



IrinucaR 6+

www.irinucasisoru.3x.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pineapple spune:

Azi in sfarsit mi-a comunicat oficialele felicitari si mi-a dat voie sa ma bucur si eu, dupa ce o vreme am bantut pe la Aspirante si dupa ce el m-a tinut o saptamana in stres, din cauza unui Pregnyl care cica iesea la test , cand eu aveam doua teste pozitive facute dupa destul timp ca sa nu iasa, iar el e un precaut exagerat, cumpatat si calculat fara inima si fara mila... Eh, dar deja l-am iertat dragutul de el.
Deci, ma treceti si pe mine pe listuta? um 14 feb dpn 23 nov.
Azi e una din cle mai frumoase zile din vata mea!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxee spune:

Buna dimineata viitoare mamici de nov-dec 2005 !

Pineapple, bine-ai venit ! Felicitari si sa dea Dumnezeu sa ai un bb sanatos si o sarcina usoara! Esti trecuta pe listuta !

Fetelor, am fost si eu ieri la medic si mi-am vazut puiutu'!
Masuratori: 3.3mm CRL, varsta gestationala cf CRL 6s +1. Are si activitate cardiaca, asa ca medicul a scris acolo pe foaie :
"sarcina 6 s in evolutie" .
Sunt in al ! Ma rog la Dumnezeu sa fie bine pana la capat si sa-mi tin puiutu' in brate! De-abia astept sa-l cunosc!

Si voua va doresc ce-mi doresc si mie !

Irinuca, inca nu stiu cat am sa stau acasa cu bb. Bineinteles ca mi-as dori sa ma intorc la serviciu a.s.a.p., asta insemnand atunci cand va fi cel mai bine pentru bb.
Mi-e destul de greu sa anticipez acum. Depinde de cat timp voi putea alapta, ma gandesc ca cel putin 6 luni ar fi necesar. Vom vedea atunci.
Repet, mi-ar place sa reintru in "circuit" cat mai repede, sunt o persoana activa si-mi place ce fac. Apropos, suntem in aceeasi "bransa", si eu sunt economist (pe fiscalitate).

Cam atat, pup toate- toate fetele ,
6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauricipani spune:

Roxee,vreau sa-mi cer scuze ca pana acum nu am apucat sa te felicit dar sti si tu prin ce am trecut.

FELICITARI sa ai o sarcina linishtita si sa ajungi cu bine la termen!!!



"Rau e sa dai gres dar mai rau e sa nu fi incercat sa faci ceva. Pe lumea asta, nu obtii nimic fara efort."
-Theodore Roosevelt

laurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxee spune:

Laurici !

Stiu prin ce ai trecut, mi-am exprimat atunci imediat compasiunea fata de tine. E greu, stiu foarte bine, nu cu mult timp in urma am avut si eu o experienta trista.
Dar, uite , a iesit din nou soarele si acum astept un bb!
Iti doresc si tie sa ti se intample miracolul, cat mai repede!

Te cu drag,
6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauricipani spune:

Roxee, sigur o sa o fac! Multzumesc pt tot. Dar acum ia spune tu, RalucaN pe unde umbla???



"Rau e sa dai gres dar mai rau e sa nu fi incercat sa faci ceva. Pe lumea asta, nu obtii nimic fara efort."
-Theodore Roosevelt

laurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauricipani spune:

aoleuuu, Roxee, sorry pui, RalucaN este la alte mamici, de sept-oct. M-am tampit!

"Rau e sa dai gres dar mai rau e sa nu fi incercat sa faci ceva. Pe lumea asta, nu obtii nimic fara efort."
-Theodore Roosevelt

laurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxee spune:

E o.k. Laurici!
Oricum, si eu ti-as fi dat acelasi respuns. Chiar ieri am intrat pe la mamicile de sept oct 2005 si am "vazut-o" acolo pe RalucaN.

inca o data Lauriciu,

6+

Mergi la inceput