Mamici de Noiembrie- Decembrie 2005 (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monet spune:

noa, nu inteleg ce-i asa de greu de inteles ca avem cont de mamica noiembrie asa incit sa-l putem accesa cind vrem si sa facem modificari pe listuta. va asigur ca listuta va deveni mai mare, mai diversificata, mai ales cind vor incepe sa se nasca pruncii, plus vom discuta ce ne trebuie sa ducem cu noi la spital, ce le trebuie bebicilor in primele saptamini de viata. na, inteleg ca nu va prindeti inca de cite va asteapta si cum va va schimba viata minunea mica din burtica, dar va rog sa fiti deschise catre 'practic'.

bic, cine ar tine lista daca n-ar fi mamica noiembrie? cum ne putem baza ca persoana respectiva ar fi activa si la zi?

ripley, te rog frumos delogheaza-te de mamica noiembrie, logheaza-te cu 'ripley' si passwordul tau asa incit nimeni n-o sa aiba dubii cine se 'ascunde' sub mamica noiembrie:).

chiar e asa de greu? daca e, o lasam balta si va las sa faceti cum vreti voi. am vrut doar sa fiu de ajutor, mai ales ca am experienta traita cu aproximativ un an jumate in urma si credeti-me, am trecut prin toate astea.

atita am vrut sa va spun. va rog sa-mi spuneti cum hotariti. pina atunci, ma duc sa ma deloghez de 'monet', sa ma loghez 'mamica noiembrie' si s-o trec in lista pe noua mamica, mirabilis. apoi sa ma deloghez de 'mamica noeimbrie' si sa ma reloghez ca 'monet'. pot fi mai clara decit atit??

v-am pupat.

mona, lia (24.04.2004) si simburelu' mic (7+)
www.seansimon.com/march2005.htm" target="_blank">PROASPETE DE MARTIE

site-ul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">asa s-a nascut lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

logata ca 'mamica noiembrie', am pus-o pe mirabilis in lista - mirabilis, o sarcina frumoasa si bebe sanatos. daca ti se schimba tenul acum, fii linistita ca pe cind iese bebe afara, totul va reveni la normal. din cite stiu eu, prea multe nu poti face acuma:).

fetelor, oricare din noi se poate deloga de sine:) si loga ca 'mamica noiembrie' ca sa faca modificari in listuta, la orice moment. nu uitati insa sa va delogati din 'mamica noiembrie' si sa va relogati ca voi inseva. nu vreau sa cred ca nu intelegeti. va rog.

irinuca, te inteleg perfect in dorinta ta de a avea un semn ca bebe e inauntru! si eu mi-am dorit acelasi lucru, l-am capatat si acuma bolesc de rau si greata ce-mi e, de numa'-numa'.... orice, pentru bebelucii nostri, nu?:)

roxee, ne gindim la tine pe miine cind te duci sa-ti vezi puiutul!

mirela anca, sper ca ti-a trecut durerea si ca te bucuri de cumparaturile de ieri .

pupici! (azi simburica are 8 saptamini complete! intram in saptamina 9. iu-huuuu!)


mona, lia (24.04.2004) si simburelu' mic (8+)
www.seansimon.com/march2005.htm" target="_blank">PROASPETE DE MARTIE

site-ul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">asa s-a nascut lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Monet-ule,
stai linistita ca tu ai facut ce trebuie. Eu nu am inteles de ce trebuia sa facem asta si eram putin debusolata. Dar acum am priceput. Eu una promit ca nu ma bag in contul mamicanoiembrie decit daca e o urgenta, ca sa fie mai simplu.

bine-ai venit mriabilis. toate sintem la inceput si cu la fel de multe intrebari. Mai putin cele care sint la a doua sarcina. Dar si la ele, e altfel decit prima.
Cu tenul, asta e. Eu aveam citeodata 2-3 cosuri ininte de ciclu, de citiva ani nu mai aveam deloc. Dar de cind am ramas, mi-au reaparut.

Eu azi nu ma simt insarcinata...

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Noah bun, amu am priceput si io cum e cu logatul pe ripley sau pe mamica noiembrie... cred ca era si cazul :))

Si eu am uitat azi ca sunt insarcinata pana spre seara, dar de oboseala, m-am trezit la 3.30 dimineata sa termin o lucrare, acuma ma inteapa prin abdomen si nu mai stiu dc sunt gaze sau altceva. Oricum nu ma stresez, cred ca un somn bun ma va face ca noua.

Ma bucur fte mult ca nu am greturi, altfel nu stiu cum as putea sa rezist la tonele de munca care singurica mi le-am strans :)

Mirabilis bine ai venit, prinzi din zbor cum e cu sarcina dc citesti mesajele postate pe aici, si mie mi-e mai usor sa citesc ca si altora li se intampla ce mi se intampla mie, e mai fain decat sa auzi sfaturi de la cele care au trecut deja prin asta.

Asa cumulam experienta la puterea 17 :)

Va pup si aveti grija de voi

Roxee bafta maine!

Ripley 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IrinucaR spune:

Fetelor ce ma fac cu greata asta parsiva??

Dimineata nu imi e prea rau si apuc sa bag ceva in gura, dupa care la pranz parca as manca paie... cel mai rau imi este dupa masa si seara mi se face foame (reusesc sa pap ceva) si apoi incepe iarasi marea greata (fara varsaturi) atat de nasol incat nu pot sa dorm, nu pot sa fac nimica...

Dati-mi un sfat, va rog!!!

Nu stiu daca ma intelegeti, dar intr-un fel ma simt mai graviduta daca imi e rau, decat daca nu mi-ar fi... e ca si cum as avea in fiecare zi o confirmare... Sunt asa de fericita ca exista samburelul, incat ii dau voie sa faca ce vrea el din mine, numai sa fie sanatos si bine.

Pupici la toate, sa fiti sanatoase si voioase!!!

IrinucaR 6+

www.irinucasisoru.3x.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxee spune:

Buna dimineata !

Monet, Ripley, multam fain fetelor pentru incurajari .

Mirabilis bine-ai venit, sa ai o sarcina usoara si un bblus sanatos .
De data asta si eu am observat acelasi lucru in legatura cu cosurile, mi-au aparut cateva si continua sa apara. Oricum, nu-i motiv de ingrijorare.

Irinuca, sa stii ca si eu simt la fel in legatura cu greturile. Lipsa lor ma nelinisteste, cand simt insa ca mi-e un pic greata ma bucur si ma gandesc ca asa imi da de stire samburelu' ca e o.k.
Desi Monet imi zicea mai zilele trecute ca nu-i musai sa ai greturi, ea cu Lia n-a avut... Nu-i asa Monet?

va cu drag pe toate,

6+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GildaT spune:

Buna dimineata, fetelor!
Noi azi implinim 7 saptamani. Si eu ma simt un pic rau. Mi-e greata in continuu si am un gust amar in gura. Data trecuta cand am fost insarcinata am la greu. In schimb, pe mine. Daca as putea as dormi si in picioare. Marti ne ducem la dr. Poate imi zice ceva despre faptul ca sunt foarte balonata. Parca sunt un balon. Sa vedem.
Va pup pe toate si sa aveti grija de voi!

Gilda 7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IrinucaR spune:

GildaT, eu am citit ca la a doua sarcina faci burtica imediat cum ramai insarcinata...
Si eu ma balonez seara...

IrinucaR 6+

www.irinucasisoru.3x.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxee spune:

Ripley figura ce esti... Eu acum mi-am dat seama ca, in coada listei de la inceputul capitolului, cineva se manifesta "zgomotos" vis-avis de cate suntem... Si eram sigura ca n-am scris eu remarca .
Tu ai fost cu "uaaaaaaaaaaaaaa, sintem 17 deja! ura!" ?
Am ramas oarecum nedumerita de explicatiile Monei de la inceputul capitolului, ca si de nelamuririle lui Bic dealtfel... eu m-am gandit ca ceea ce a facut Mona e pe deplin inteles - si pe aceasta cale multam Mona, ca ai avut ideea.
Se vede treaba ca eram tare adormita azi dimineata, ca nu m-am "prins" de figura... Abia cand am vazut addendo-ul(care nu era al meu ) de la sfarsitul mesajului cu lista (care era al meu ) mi-am explicat nedumerirea lui Bic, care avea dreptate si ea...
Ripley , faina faza...Reusisesi sa ma bagi in ceata la momentul la care lumea incepea deja sa iasa din ea...vorba ta, asa, ca ardeleanu'...

toate-toate fetele,
6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabilis spune:

Va multumesc pentru o primire atat de calduroasa, e placut sa stii ca poti apela la cineva care a mai trecut prin asa ceva. As vrea si eu sa pot sa ajut intr-un fel sau sa raspund la intrebari, dar nu prea ma pricep...deocamdata.
Totul merge bine, nu ma ingrijoreaza decat un singur lucru: am ramas insarcinata la cateva zile dupa ce am intrerupt anticonceptionalele (Rigevidon) si desi teoretic eu stiam ca nu exista risc pentru fat, acum am vazut ca la precautii scria ca ar fi bine sa lasi sa treaca vreo 2-3 luni, pentru siguranta fatului. Ufff! Sper sa fie bine. Inca nu am un medic si nu am idee pe cine sa aleg sau unde sa merg. Dar o sa ma orientez, caci site-ul e bogat..:)

Numai bine si sarcini usoare!

Mergi la inceput