Bebelusi de sept-oct 2004 (33)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Am vazut pozele de la plimbareala, Andora! Superbe piticutele!!!

Am vorbit cu Cristia si mi-a spus sa va transmit ca va pupa pe toate si sapt viitoare incearca sa intre si ea pe forum!

Eu i-am dat azi la bazuc piure de cartof cu morcov si nu l-a papat decat cu un strop de banana in el......dar l-a papat!

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)http://alesio.shorturl.com/

---------------------------------------------------------------------------
When life gives you lemons, make a juice!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Buna la mamici
noi am fost tare plimbarete in we si abia ma terminat de citit tot ce ati scris .
raportam ca Deanna ne-a surpins cu performantele ei simbata :-) puteti vedea in poze de ce este capabila hihi .nici nu-mi vine a crede ce repede creste si se dezvolta .Noi azi trebuie sa-i dam patucul mai jos un pic pentru ca fetita prietenilor a cazut jos din patul ei :-(
Si eu fierb legumele la aburi pentru piureu .Denyce daca aveti vre-un walmart pe acolo ,eu aparatul(steamer) mi l-am luat cu numai 15 $ ,e super si mai poti face si orez alb la el .Am admirat si pozele voastre ,Alma are niste ochi albastri foarte frumosi.
Monica ce dulce e tiganul vostru hehe
Mihaela -am citit in revista pe care o priemesc despre copii care vomita si scrie ca sa ai grija sa fie mereu hidratata si ca e mai bine sa-i hranesti des cite putin .Si treaba cu vomitatul se termina pe la 7-8 luni ,cind bebeii pot sta mai mult timp in fundic .

Eu o dau pe Deanna cu o crema UVA/UVB cind ies cu ea la prinz afara ,asa mi-a recomandat doctorul .Are SPF48 si e pentru copii de 6+ luni .ma duc sa-i dau papa ca s-a trezit mindra mea :)
Am pus poze noi la albumul de 6+,
la toate :)

Alina si bebe Deanna ingerasul mamei (09.09.2004)
poze http://community.webshots.com/user/davina25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Mie Capraru mi-a zis sa-i pun cand fierb legumele o lingurita de ulei de floarea soarelui sau de porumb. L-am intrebat de uleiul de masline si a zis ca e prea gras.

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)

http://community.webshots.com/user/giorgios72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marlen_b spune:

Buna mamicutze si puiutzi,

Cum se prepara branzica de vaci? Am luat calciu lactic de la farmacie, dar nu stiu cate comprimate sa pun la 1 litru de lapte.

Andreas a fost racit (i-am dat Ospamox) si acum e mai bine. Mai tuseste putin. Am avut o saptamana agitata.

O noapte de vis,


Marlen & ANDREAS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Marlen la 500 de ml lapte eu pun 4 pastile de calciu lactic sau poti sa picuri lamaie dar nu stiu sa-ti spun exact cate picaturi, pun pana vad ca se incheaga laptele.

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)

http://community.webshots.com/user/giorgios72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Noi am fost foarte plibarete azi asa ca tocmai acum am apucat sa citesc ce ati mai scris. M-am dus eu la dr. apoi la mama si pe urma pe la nasi. A fost destul de obositor pentru pitica, pt. ca nu a vrut sa doarma de loc in "deplasare"... cand e acasa doarme macar cate o ora dupa fiecare masa. Acum recupereaza. Cred ca se trezeste pe la 11 ca sa-i fac baie.

In primul rand LA MULTI ANI piticilor care au mai implinit o luna. Maine, poimaine fac un an. Mai e putin si ne uitam la poze de la ziua de nastere.

Mina nu am avut cum sa ies pe la 3 ca noi ne pregateam sa plecam. Sper sa ne vedem zilele asteam. Maine de ex. pe la 4 trebuie sa ma duc iar la dr. Daca iesiti mai devreme (adica pe la 13:30 - 14:30) ne intalnim, ca mai tarziu n-am eu timp. Iar poimaine mergem la revizia de 5 luni. Si felicitari viziogotului... poate vrea sa mearga direct in picioare.

Herra sa stii ca si mie imi plac piureurile de legume ale copilului, mai ales cele pe care le fac eu... nu credeam ca pot avea gus legume ferte cu carne, fara sare si ulei. Dar sunt bune. De cele de fructe de la borcanas nu mai zis... daca nu-l termina ea, il manac eu.

Cami-florina bine ai revenit. Inca nu am vazut pozele, ca abia am recuperat ce nu citisem... dar promic ca ma voi uita si la pozele voastre, si la toate pozele noi...

Danyce ce mult ai slabit: 15 kg. Bravo! Si te invidiez ca ai gradina...

Mihaela ai banuit bine, am trecut si pe la mama. Poate ne vedem maine la plimbare.

Gata, s-a trezit maimuta si ne pregatim de baita.

si noapte buna.


Eliana siElena (23.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Pufymic, bine ca a mancat si cu putina banana. Important este sa manance. Stiu o mamica pe aici pe la mine ca pune banana cam in orice mananca bb pentru ca altfel nu vrea sa manance.

Si eu invidiez toate fetele care au gradina si pot scoate puiutii la joaca. Cred ca daca as avea gradina as sta toata ziua numai acolo.

Danyce, felicitari pentru slabit, dar ce cura tii? Ce bine ar fi daca as da si eu jos 15 kg.

Am fost si noi pe la 15.00 afara si a fost chiar bine. Era destul de cald. Poate maine o sa fie mai bine ca sa stam mai mult pe la plimbare.

Gata, ma duc si eu sa ma culc.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Am uitat sa va zic. Azi la masa de fructe i-am pus putin mai multa banana (nu doar o feliuta cat puneam pana acum) pe care am pus-o foarte putin in apa fierbinte si nu s-a constipat bebelina. A facut ca si pana acum. Maine o sa incerc sa ii pun mai mult sa vedem daca e tot asa.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Neata fetelor!
Ellen, cum ai pus banana in apa? Curatata sau cu coaja? Scuze daca e o intrebare tampita.........

Azi pare sa fie frumos, asa ca sper din suflet sa-mi repare liftul ca altfel sunt sechestrata in turn si n-am nici print pe cal alb sa ma salveze. Stau la 10 si nu pot sa ies daca nu merge liftul ca la urcare.....mi-ar iesi sufletul....



Cristina si Alexandra (30.09.2004)
cu printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut! si buna dimineatza la toata lumea!

Davina, nu-mi vine sa cred ca Deanna sta singura in picioare! Felicitari! E un copil precoce! E minunata!Eu am vazut pozele cand o tine-ai de manuta si nu mi-a venit sa cred...am vrut sa te intreb dar cred ca am uiat.

Aseara am scris un mesaj si nu am apucat sa-l termin...si a trebuit sa inchid calculatorul....

La noi se preconizeaza un dintisor, azi noapte toata noaptea a gemut Stefan prin somn, nu -s atrezit decat la 4 pentru ceai, dar bietul de el sigur il dureau gingiile...Parca am vazut ceva acolo, nu zic si eu nimic ca si Mina pana nu apara coltisorul

Sper ca azi sa nu mai sufle vantul sa iesim si noi un pic.Eu nu vreau sa-l scot pe vand ca nu am aparatoare la carucior, inca nu am reusit sa imi iau altul, si cu vantul asta se imprastie tot praful, mi frica sa nu-i curga ochisorii.

Pupici la toata lumea!

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004) - POZICI
flori din gradina mea
"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Mergi la inceput