Nunta in Constanta

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

quote:
Originally posted by cornelianeli

buna dimineata fetelor, bun venit miresicilor noi, ma bucur ca suntem din ce in ce mai multe
eu am avut doua zile triste, iubi meu a plecat si am ramas singurica.....dar gata,trece timpul si am o nunta de pregatit
roxy, stiu unde e magazinul cu trandafirasi, chiar azi am sa trec pe acolo,eu stau la dacia si imi fac piata in tomis III asa ca......
si vroiam sa-ti spun,apropos de cofetaria narcisa,am tot luat torturi de la ei, sunt buneeee, mmmmmm, insa sunt neserioase rau doamnele.pt majoratul surorii mele am comandat un tort richard, pe care l-am vrut imbracat in ciocolata alba, scris "la multi ani" cu litere verticale de ciocolata si ATAT
cum a iesit, desi am pus-o sa scrie in fata mea......imbracat in ciocolata alba, si impopotanat cu bilute, trandafirasi, bla bla, plus ca la multi ani-ul era scris atat de mic....si mai am cazuri
nu vreau sa le fac anti-reclama, doar iti spun ce-am patit eu, e riscant pt ca vorbesti despre tortul de le nunta, si mie stii ce mi-au zis????? ei, daca nu va place nu-l luati ca oricum se vinde, profita de faptul ca te duci sa-l iei in ultimul moment
hai, va pup




Am fost eu ieri la magazinul acela.Te duci degeaba.Dupa data de 16 aprilie primesc marfa.Shi a zis doamna aia ca mai primesc tot felul de accesorii pentru nunta.Eu vreau sa-mi iau un set de taiat tortul cu lopatzica shi cutzit, care in orash costa 500.000 shi acolo, aceeashi marfa, 150.000.Sunt speciale pentru nuna, cu manerele ornate frumos.Tot acolo o sa aduca pahare de miri la 180.000 setul, dar super dragutze.Diferite de ce am vazut pana acum.Ieri mai avea cateva doar.Dar dupa 16 aduc marfa asha ca nu mai avem mult de ashteptat.
Shi nu mai fi trista, shtiu ca-i greu dar o sa treaca timpul.
pupici, Roxi

http://community.webshots.com/user/roxy79ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

multumesc mult roxy pentru incurajari
si eu vreau pahare pentru noi doi si set de taiat tortuletul frumos, vai stii cum, abia astept ziua nuntii
si m-am hotarat la culoarea rochitei:alba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

AngeliquedeS cum poti sa crezi ca m-am suparat pe voi? Va citesc in fiecare zi pe fuga deoarece sunt cam aglomerata la munca.
Si acum, daca tot am reusit sa am putin timp, sa continui cu ceea ce doream sa va intreb.
Punctul 1 pe ordinea de zi: cat costa gramul de aur alb la acea bijuterie de la Tomis despre care vrbiti majoritatea?
2. Felicitari pentru rochie ancamaria este superba.
3. bun venit miresicilor noi.
4. Poate nu ma puneti si pe mine pe listuta, chiar daca m-am inscris de miresica pentru la anul.
Ma bucur sa urmaresc cum se deruleaza operatia "NUNTA" sa vad ce pasi trebuie sa urmaresc si sa aflu ce recomandati si ce nu in privinta furnizorilor de servicii pentru nunta.
Apropo, o alta intrebare, ce fel de marturii v-ati hotarat sa le dati invitatilor?
Faceti si carduri de masa? Si cum faceti cu banii pe care ii veti primi la nunta? Faceti o cutie speciala sau ii adunati personal?
A, am uitat sa va spun ca am aflat si eu in sfarsit cum se fac aranjamentele florale. Chiar si buchetul miresei!!!
Eu voi avea cam 120 de invitati, dar nu cred ca vor veni mai mult de 80. Asa ca spuneti-mi si mie, si celorlalte care vor mai fi, cam ce restaurante bune, si "nebune" ati gasit in Constanta, in cautarile voastre? Stiu ca am mai primit astfel de informatii, multumiri lui roxy,ancalaura, si celorlate, dar acum ca suntem mai multe nu strica mai multe pareri.
Cat despre restaurant... va dati seama ca mai am de prospectat. Ca biserica mi-ar place Sf. Mina, cea din parcul Tabacariei, tot pentru peisajul din parc, dar poate reusesc sa o fac pe malul marii, cum speram. O sa mai vedem.
Si acum dupa ce v-am bombardat cu intrebarile, o sa va ia ceva timp sa-mi raspundeti.
Drept pentru care eu va pe toate, si va multumesc.

Mami Magda si scumpa Rafaela
noi

Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

AngeliquedeS pentru listuta:15 octombrie, restaurant Zorile, biserica Sf.Nicolae cel Vechi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

magda, ce pot sa-ti spun eu, din putina mea experienta in ale nuntilor......toate trebuiesc programate din timp, asta stii deja, restaurantul noi l-am ales dupa recomandari de la cei care au facut nunta, botez acolo si au fost multumiti de mancare, servire, insa este important sa va placa voua, stii, sa zici din primul moment in care intri acolo"asta e"
biserica, si eu eram hotarata ca o sa aleg Sf Mina, insa cand am vazut cum se fac programarile, pe banda rulanta si sunt 20 min pt o nunta......am preferat o biserica mica,pe care o pot decora
rochita, aici nu te pot ajuta, nu stiu ce vreau inca....mai am pana in octombrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Miresici de Constanta

28 mai 2005 - ancamaria1979 - Biserica Adormirea Maicii Domnului - Restaurant Zorile

23 iulie 2005 - Angelique - Biserica Sf. Gheorghe - Restaurant Nord

3 septembrie 2005 - dorinitza - Biserica Sf. Mina - Rest. Tic-Tac Mamaia

10 septembrie 2005 - roxy79ro - Biserica Sf. Nicolae cel Vechi - Restaurant Flora


15 octombrie 2005- - Cornelianeli - Biserica Sf.Nicolae cel Vechi - Restaurant Zorile


26 august 2006 - magdala - Biserica: malul marii sau Sf. Mina




Pupici,
Angelique
http://community.webshots.com/user/kristina_deppner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamaria1979 spune:

Angelique, incearca sa vezi rochia pe albumul meu de poze din webshots, sunt doua poze ale aceleiasi rochii, iar in alta sunt eu proband o rochie de la Agnes..., sper sa iti placa.Pt lista ta, am nunta pe 28 mai, restaurantul Zorile, Bis Adormirea Maicii Domnului(in spatele mag Tomis).
Magdala eu zic sa te interesezi la restaurantelel care iti plac tie, pt ca tu esti in masura sa stii ce ti se potriveste, sugestii ar fi Zorile ca au si un al treilea salon cam de 100 pers,mai sunt si niste restaurante de pe malul marii(daca nunta ta e intre mai si septembrie)care pot face niste receptii dragute, Melodii iar e un loc dragut pt nunti si mai sunt, Victoria langa Melodi are referinte bune. In ceea ce priveste marturiile vreau sa le fac eu, sunt f simplu si nu te ajunge deloc scump, iar pe masa vor fi carduri pt a indica locul fiecaruia si servetele personalizate. Pt bani sunt la Nataly niste casute (pusculite) care se inchiriaza cu 500 mii si trebuie lasata si o garantie de 500mii pe care ti-o da cand returnezi casuta.
Roxy si eu am probleme cu cantitatile, nu stiu cati litri de vin sa iau pt 200 pers, daca aveti vre-o idee, pls spuneti-mi .La cele alcolice m-am mai sfatuit cu unul altul si am zis ca cel putin 10 st whisky, cateva de bauturi feminine, gin si bere pt ca mare parte din invitati sunt bautori de bere la mine cam jum jum.
Pupici

http://community.webshots.com/user/ancamaria100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

quote:
Originally posted by dorinitza

Buna!
Sunt cam "maniaca" cu pozele....
Iar am o "problema tehnika": cand m-am inregistrat, nu stiu kum dar la varsta mi-am trecu .... 13ANI, dar eu sunt majora, vaccinata, si am aproape 27 de ani. Se pot face modificari in datele personale dupa ce te-ai inregistrat?
Ashtept pareri in continuare in legatura cu "crinolina sau cercuri?"



Si eu sunt obsedata de poze asa ca te inteleg. Cat priveste datele personale, le poti modifica de cate ori vrei, in stanga paginii ai mai multe butoane pe care le poti accesa. Cat despre crinolina sau cercuri, eu sunt total contra cercurilor. Poti sa intri pe un subiect mai vechi numit "Cum e cu corset", acolo s-a mai discutat pe larg problema asta. Stai sa gasesc link-ul

Pupici,
Angelique
http://community.webshots.com/user/kristina_deppner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamaria1979 spune:

Dorinita si eu cred ca cercurile(crinolina), nu sunt o idee stralucita, mai bine iti pui 2 fuste de tiul pe dedesupt decat crinolina.Eu la rochia mea am tiul pe dedesupt atasat de rochie si cand am probat-o am mai cerut o fusta de tiul, am obtinut rezultatul dorit statea umflata si avea o line super eleganta, incearca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Dorinitza, uite link-ul de care iti vorbeam: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44779&whichpage=1

Pupici,
Angelique
http://community.webshots.com/user/kristina_deppner

Mergi la inceput