Nunta in Constanta

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancamaria1979 spune:

quote:
Originally posted by ancamaria1979


Ancamaria, oricum felicitari pentru rochita dar da-ne mai multe amanunte inclusiv legate de pret, model etc.

Imi face super mare placere sa va povestesc despre rochia mea, in primul rand e cu umerii goi, din tafta, cu un fel de brosa care inchide decolteul, pe partea din dreptul pietului are o dantela fina aplicata peste tafta, dantela care se ragaseste si inpartea de jos a rochiei, pe margine de jur imprejur, ca o bordura, are putina trena f frumos decorata cu niste nasturasi (2 albi si 1 cu strasuri)va pot da un link sa o vedeti mai bine:http://www.privatelabelbyg.ca/collection.html
e rochia cu codul 729(a doua de pe prima linie)

Voalul mi l-a luat tot din tafta cum v-am mai spus din Bucuresti si zic eu ca se vor potrivi de minune.
Astept parerile voastre in legatura cu modelul
Sper sa va placa




Am uitat sa va spun ca dintre colectii sa alegeti Private Label

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinitza spune:

Buna!
Despre cameramanul tau Angelique am auzit. Dar a mai filmat la nuntsi? Era f bun prieten cu o fosta colega de serviciu. Asta acum vreo 2-3 ani. Dar nu prea mai am nici o treaba cu respectiva, deci, dc poti sa-mi dai nr. lui de tel....(tot pe mail te rog frumos)
Nici fotograf nu avem. Noi ne gandisem prima data la un fotograf de la un ziar, f bun dealtfel, dar in materie de nuntzi e......cam pe dinafara. Conteaza f mult sa aiba experientsa in "domeniul" nuntsilor, sunt anumite momente, ......Ma gandesc ca la fel e si cu cameramanul. Este f important pentru mine sa ramanem cu nishte amintiri frumoase, asta incluzand poze, cd-uri.... Sunt cam "maniaca" cu pozele....
Noi am facut acum 2 ani cununia civila, deci ar fi mai putsin de filmat
Iar am o "problema tehnika": cand m-am inregistrat, nu stiu kum dar la varsta mi-am trecu .... 13ANI, dar eu sunt majora, vaccinata, si am aproape 27 de ani. Se pot face modificari in datele personale dupa ce te-ai inregistrat?
Ashtept pareri in continuare in legatura cu "crinolina sau cercuri?"
Rokia am luat-o de la targ, dupa ce am probat vreo 3-4. Ma dusesem hotarata sa-mi iau rokie umflata si fara bretele. Am probat una la Christian Philippe, f dragutsa in catalog, dar m-am simtsit tare ciudat in ea. Eu sunt mika de inaltsime, rokia era extrem de umflata....si mi-am dat seama ca nu m-as simti bine intr-o rokie de genu'.La Agnes Toma le-am intrebat pe vanzatoare si mi-au spus ca la tipul meu de rokie ar merge crinolina, pt ca fusta, neavand de lok tiul se vad cercurile nasol. Ashtept parerile voastre! Poate ma putetsi ajuta si cu fotograf. Ashtept o veste de la tine roky pt makiat si freza.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinitza spune:

.....scuze, Roxy am vrut sa zik. Dar lasa, ca vine Pashtele acum si ai mielu' asigurat de la mine pt ca te-am botezat.
Am inca o intrebare: Voalul vi-l prindeti peste coc sau sub coc? Eu ce mirese am vazut si aveau voalul peste coc nu prea mi-a placut, parca era prea infoiat.....parerea mea...Voi ce zicetzi?
Pa-pa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

Sisimop de unde ai luat bautura?Am luat si eu wiskey, campari si martini, dar ash mai vre sa iau zilele astea gin shi votca.Daca shtii un magazin cu pretzuri bune sa-mi zici shi mie,pleeeeeeeeeeeease.
La Bilutzi au adus acum nishte modele tare dragutze de rochitze iar pretzurile sunt acceptabile, intre 5-10 milioane.O sa pun eu azi nishte poze cu nishte rochitze care-mi plac sa-mi spunetzi shi voi parerea voastra.Eu care eram convinsa ca o sa-mi iau rochitza de gata, acum tare-mi este ca o sa o fac la comanda shi nu-s prea impacata nici cu gandul asta.Daca nu o sa-mi placa dupa aia cum imi sta?
Uite acum mi-am amintit ca au si ei pagina de net www.bilutzi.ro .Intra sa-tzi faci o idee despre rochitze.

pupici, Roxi

http://community.webshots.com/user/roxy79ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Fetelor, cate suntem? Haideti sa facem o listuta cu noi ca sa stim cate suntem si cand ne felicitam, vreti? Lista miresicilor de Constanta, indiferent de anul nuntii, ca sa o putem inscrie si pe MAgdala care s-a suparat pe noi si nu mai posteaza...

Pupici,
Angelique
http://community.webshots.com/user/kristina_deppner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamaria1979 spune:

AngeliquedeS ai o ideie super buna cu lista mireselor de C-ta. Spune-ne ce a facem!
Roxy, cumva site-ul lui bilutzi e blocat pt ca eu am incercat sa vad colectia lor si de cate ori am dat clic pe detalii... nu mi-a incarcat nimika pe pagina. Ai si tu aceeasi problema?
Ai uitat sa ne spui cum ai rezolvat cu bauturile alcolice!

Pupici

http://community.webshots.com/user/ancamaria100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Bonjurica frumoaselor!
Ma bucur ca s-au inmultit randurile fetelor din Constanta, chiar daca sunt postari la mai multe subiecte. INSA CAT DE CURAND VA ASTEPTAM LA <MAMICI DIN CONSTANTA> NU???Deci asteptam si aspirante.
Am intrat sa va salut si daca pot sa va dau o mana de ajutor ca< o veterana> ce sunt!
Am vazut ca aveti probleme cu achizitionarea bauturii fine. Am un prieten de familie care este director de distributie bauturi(nu cred ca am voie sa spun firma). Oricum ideea este ca am si cashunat pe el sa-mi spuna daca va poate ajuta. Si mi-a spus sa-mi spuneti exact ce doriti si in ce si cantitate si... se rezolva ...la pret de distribuitor. Eu toate bauturile fine de la el le iau, desi pretul e de En Gros mi le da En Detail. Doar pt. asta sunt prietenii.
Va pupic si va doresc spor la pregatiri si cumparaturi.
Mai vorbim!


Tania cu Anduta(14sept'96)+ Bibi(14febr'04)

pozele noastre!
CE NU POTI CONTROLA,EVITA...!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

Mai Angelique ideea ta mi se pare foarte buna.Ar fi chiar interesant sa ne facem shi noi o listuza, mai ales ca suntem mai multe acum .
Ancamaria1979 eu cand am intrat pe site-ul Bilutzi, mergea.Nu shtiu ce sa zic.Acum cateva zile am incercat sa intru shi n-a mers.Mai incearca shi tu, poate reusheshti pana la urma.
Dorinitza eu o sa-mi prin voalul deasupra cocului, pentru ca asha imi sta cel mai bine.Am fost shi am probat o rochitza shi mi-au pus fetele alea voalul in diferite moduri.Cand mi l-a pus deasupra cocului am ramas .
Dady68 multzumim de urari.In mod sigur ne vom vedea la mamci de Constantza .Tzi-am scris un PM.
Mai fetelor dupa cum va spuneam am reushit sa iau bautura din vama printr-o prietena.Am luat doar wiskey Jhonnie 16$/sticla de 1litru,martini 10$/sticla de 1 litru shi campari 16$/sticla de 1 litru.Eu zic ca sunt super bune pretzurile.Trebuie sa mai iau gin si votca si am terminat cu .Poate ma ajuta dady68 shi termin shi cu asta.
Voi la ce cantitatzi v-atzi gandit?
V-am pupacit, Roxi

http://community.webshots.com/user/roxy79ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

quote:
Originally posted by dady68

Bonjurica frumoaselor!
Ma bucur ca s-au inmultit randurile fetelor din Constanta, chiar daca sunt postari la mai multe subiecte. INSA CAT DE CURAND VA ASTEPTAM LA <MAMICI DIN CONSTANTA> NU???Deci asteptam si aspirante.
Am intrat sa va salut si daca pot sa va dau o mana de ajutor ca< o veterana> ce sunt!
Am vazut ca aveti probleme cu achizitionarea bauturii fine. Am un prieten de familie care este director de distributie bauturi(nu cred ca am voie sa spun firma). Oricum ideea este ca am si cashunat pe el sa-mi spuna daca va poate ajuta. Si mi-a spus sa-mi spuneti exact ce doriti si in ce si cantitate si... se rezolva ...la pret de distribuitor. Eu toate bauturile fine de la el le iau, desi pretul e de En Gros mi le da En Detail. Doar pt. asta sunt prietenii.
Va pupic si va doresc spor la pregatiri si cumparaturi.
Mai vorbim!


Tania cu Anduta(14sept'96)+ Bibi(14febr'04)

pozele noastre!
CE NU POTI CONTROLA,EVITA...!




Neata si multumim foarte mult ca vrei sa ne ajuti. Am si eu o intrebare, cred ca e cam stupida. Prietenul tau are preturile mai mici ca la METRO? Pentru ca daca da, o sa ii fiu clienta. Dar asta cam in mai. Daca tot nu am apucat sa iau bauturile inainte de 1 aprilie, o sa le iau atunci ca o sa am mai multi bani.

Ancamaria, site-ul nu era blocat ieri, am intrat eu pe el. Doar ca de cate ori dai click pe ceva , iti deschide o pagina separata.

Cat despre listuta cu miresici, imi trimiteti toate data nuntii, restaurantul si biserica si o fac eu.

Pupici,
Angelique
http://community.webshots.com/user/kristina_deppner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

buna dimineata fetelor, bun venit miresicilor noi, ma bucur ca suntem din ce in ce mai multe
eu am avut doua zile triste, iubi meu a plecat si am ramas singurica.....dar gata,trece timpul si am o nunta de pregatit
roxy, stiu unde e magazinul cu trandafirasi, chiar azi am sa trec pe acolo,eu stau la dacia si imi fac piata in tomis III asa ca......
si vroiam sa-ti spun,apropos de cofetaria narcisa,am tot luat torturi de la ei, sunt buneeee, mmmmmm, insa sunt neserioase rau doamnele.pt majoratul surorii mele am comandat un tort richard, pe care l-am vrut imbracat in ciocolata alba, scris "la multi ani" cu litere verticale de ciocolata si ATAT
cum a iesit, desi am pus-o sa scrie in fata mea......imbracat in ciocolata alba, si impopotanat cu bilute, trandafirasi, bla bla, plus ca la multi ani-ul era scris atat de mic....si mai am cazuri
nu vreau sa le fac anti-reclama, doar iti spun ce-am patit eu, e riscant pt ca vorbesti despre tortul de le nunta, si mie stii ce mi-au zis????? ei, daca nu va place nu-l luati ca oricum se vinde, profita de faptul ca te duci sa-l iei in ultimul moment
hai, va pup

Mergi la inceput