Miresele anului 2005 (11)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pupezica spune:


FELICITARI Degetzel si Roxygeo pt ultimele realizari in domeniu!

povestiti-ne si noua de invitatii, unde le faceti, cat costa si cum sunt.
Haideti sa va spun cu ce am progresat noi(avem nunta pe 2 iulie):
- restaurant
- biserica
- DJ, fotograf(imi lipseste cameramanul)
- avans rochie si luat masuri
- avans luna miere
- bautura alcoolica
Urmeaza invitatiile si verighetele si neaparat cameraman.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katie spune:

quote:
Originally posted by Simonitza

Haideti sa va spun ce-am patit eu cu inelul de logodna de la Cellini...imi place la nebunie cum arata aurul alb asa ca iubi s-a conformat si mi-a luat de aur alb...dupa circa 5 luni de zile pur si simplu s-a ingalbenit... si-a pierdut stralucirea si chiar avea niste nuante ciudate de parca era coclit...am mers cu el inapoi...atunci am aflat ca nu exista aur alb ci doar aur galben in aliaj cu alt metal care-l face sa devina alb...iar acea stralucire este data de baia de rodiu in care este bagat care cu timpul (in functie de cat de des este purtat si de ph-ul pielii) se duce si rezultatul nu este delok tocmai placut.
Mai exista si alternativa, daca cuiva ii place mult de tot aurul alb si tine musai sa poarte sa-l duca din 6 in 6 luni si sa-l bage in baie de rodiu...eu am ales alt inel din aur galben si de atunci ma multumesc doar sa admir in vitrine bijuteriile din aur alb....




Da, ai dreptate cu modul in care aurul devine alb, prin aliaje si tot restul. Din fericire, chestia cu ingalbenitul nu se intampla la toate bijuteriile. Am avut si eu inel din aur alb de la Cellini, care dupa un an de zile s-a ingalbenit si si-a pierdut stralucirea. Dar apoi am primit altul, de la alta firma, care nu numai ca nu s-a ingalbenit dupa un an, dar il mai iau si ca etalon de alb si stralucire prin toate magazinele cand ma uit dupa verighete. Si nicaieri nu gasesc ceva la fel de alb, desi vanzatorii insista ca nu le vad eu albe din cauza luminii.... Si le arat inelul meu vechi de aproape un an... si... plec mai departe...
Deci, cam asta e, trebuie mare atentie la locul din care e cumparat aurul alb...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Eu am nunta in iunie. Am inceput sa ma agit din ianuarie, iar prin februarie eram deja obosita. Atunci am inceput sa iau lucrurile mai incet, ca tot acolo voi ajunge.
deocamdata am : restaurant, biserica, rochie, pantofi, bijuterii, are si el costum. am cumparat si bautura
zilele acestea ne vom comanda verighetele si invitatiile de nunta.
Am inceput sa ma interesez de buchet, machiaj, coafura.

Va pup dragi miresici, si nu mai intrati in panica, ca strica la frumusete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna ziua miresici!

Eu am comandat invitatiile pe Lipscani - e un magazinas care are o vitrina noua cu invitatii - sunt albe si cu doua inimioare aurii, nu stiu cum sa atasez poz ca va arat modelul. costa 18500 buc si 6000 scrisul cu auriu. Vineri seara ma duc sa le i-au ...de abia astept.

I-am luat si iubitelului o cravata rosie/visinie - e dintr-un material care are irizatii asa ca nu pot sa va spun exact ce culoare are, da` mi-a placut tare mult.

Fetele cochetele am si eu o intrebare la voi: Nasa mea isi face o rochie din tafta verde deschis si zice ca ar vrea un buchet de flori crem!!! Voi ce ziceti, e ok??? Eu as vrea alb cu rosu, din trandafiri

Pupici

roxygeo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estera spune:

quote:
Originally posted by vmariejeane

Fetelor am varicela!!!!!
Nu pot iesi din casa 2 saptamani asa ca pregatirele mele pt nunta vor ramane si ele in urma.
Tocmai vroiam sa mergem sa ne luam bauturile ..... ufff!

Iubesc...iubesc...iubesc


Imi pare rau pentru tine! Cam aiurea situatie.. Nu pot decat sa-ti urez sanatate multa si insanatosire grabnica! Si ia-o si tu pe partea cealalta, profiti de ocazie: acum ai timp sa te odihnesti si sa-ti incarci bateriile.

http://photos.yahoo.com/narcesteh
Estera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:


vmariejeane multa sanatate!!
Cred ca eu sunt cea mai stresata dintre voi toate- pentru ca desi am nunta in august am proape totul gata! restaurant, biserica, rochie, bautura, agentie de organizare (care se va ocupa de restul: decor, flori, invitatii etc), dj, sonorizare, foto, video, verighete, coafeza cam tot. Mai avem de luat costum lui iubi pt cununia religioasa si hainele pentru cununia civila, sa imi gasesc pe cineva pt machiaj (mireasa si restul femeilor din familie) in rest...

In fine, eu am un motiv foarte obiectiv pentru care le-am aranjat deja pe toate, pentru ca in iunie am licenta si nu voi mai avea timp sa ma ocup de astea si dupa licenta trebuie sa ma pregatesc pentru intrarea la master ...


"So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame" Vaya con Dios
http://community.webshots.com/user/flafi1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estera spune:

Bravo flafi! Esti o Bafta la licenta! Ai sa vezi ca totul va fi ok. Si la mine e cam la fel. La sfarsitul lui mai ma intorc in tara pt ca am sesiunea de vara toata luna iunie, iar pe 9 iulie am nunta.. O sa fie bine!

http://photos.yahoo.com/narcesteh
Estera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Cadina, bineinteles ca poti cumpara manusile separat. Ale mele au fost 300.000 si sunt micute (pana la incheietura mainii) si din dantela (nu mergeau din saten din cauza modelului rochiei).

Cat despre invitatii ... Am avut peripetii ... noi comandasem inca din februarie invitatiile din catalogul Carlson Craft si trebuiau sa vina cam in 3 saptamani. La sfarsitul lui martie, adica saptamana trecuta ne-au anuntat ca nu mai au pe stoc modelul respectiv si sa ne alegem altele... Bineinteles ca nu se mai punea problema sa alegem din acelasi catalog pentru ca nu mai puteam astepta inca 1 luna (nunta fiind in mai...). Asa ca ne-am hotarat sa ne facem intr-un fel singurei invitatiile. Am luat pozele de la cununia civila (care a fost pe 5 martie) si ne-am facut un design, am cumparat cartoane pentru invitatie si pentru plicuri si le-am dat la printat ... Pana luni ar trebui sa fie gata ...

Modelul il puteti vedea in linkul din semnatura. Am pus doar poza pe care am creat-o noi. Invitatia arata ca o carte postala, care se introduce in plic prin partea dreapta, iar plicul este decupat ondulat in dreapta in asa fel incat sa se vada doar pozele noastre din "film"...

Pupici !!

http://community.webshots.com/user/roxanadobrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Fetele...ieri am avut prezentarea lucrarii de disertatie... Gata...am scapat si de masterat...de baut la toata lumea......Acum ma pot ocupa in liniste de pregatirile pt nunta...ce-a mai ramas de pregatit...pai sa vedem ce-am rezolvat pana acum:
- restaurant
- biserica
- fotograf, cameraman, DJ
- verighete, inel
- invitatii (mai trebuie sa le tiparim)
- machiat+coafat
- Costumul puiutzului pt cununia civila

Rochia de mireasa si toaleta pt cununia civila cred ca le voi face la Monica Darie
Cu aranjamentele florale (buchete, lumanari, aranjamente pt masini, cocarde etc.) sper sa ma ajute Raluca...
Luna de miere...nu stiu......dar cred ca se rezolva...

Altceva...cam ce-ar mai fi? Acum nu-mi mai aduc aminte...

Vmariejeane de la cine-ai luat mama varicela!?! Oricum iti doresc insanatosire grabnica...



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

Vmariejeane insanatoshire grabnica.
Degetzel foarte interesante invitatziile voastr.Super frumoase.Avetzi imaginatzie tare bogata.
Ioana07 felicitari.Bine ca ai scapat de o grija.Eu mai am un an pana la dizertatze .
pupici, Roxi

http://community.webshots.com/user/roxy79ro

Mergi la inceput