Miresele anului 2005 (11)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vmariejeane spune:

Mai miresici...ma speriati cu bauturile astea. Eu credeam ca daca le iau din duty free nu vor fi mai scumpe de la 1 aprilie cum zice lumea. Voi ce stiti? Daca e asa ma voi duce sambata. Cine stie ce preturi vor fi in duty free dupa 1 aprilie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katle spune:

Mi se pare rezonabila lista ta bibyrox. Spuneti-mi si mie ce suc neacidulat as putea sa iau :Cappy sau Prigat? Mi-e personal imi place Santal, dar e prea scump pt nunta asa ca ce sa iau?
Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

quote:
Originally posted by vmariejeane
Cine stie ce preturi vor fi in duty free dupa 1 aprilie?


Asta chiar ca nimeni nu are de unde sa stie... Oricum dupa cate am auzit nu se vor scumpi cu mult... Dar noi stand foarte prost la capitolul bani, ne-am imprumutat si le-am luat de acum ca sa scapam de un stres. Si daca se scumpesc fii sigura ca se vor scumpi si in duty-free... Uite de exemplu noi am luat whisky-ul in februarie cu 6 Euro (era oferta speciala de sarbatori) iar acum e 13 Euro acelasi whisky... Asa ca daca aveti bani nu mai stati pe ganduri si cumparati!

Eu nu inteleg altceva... Multe dintre voi ati cumparat vinul. Nu va e frica de caldurile care vin?? Aveti unde sa-l tineti??? Mie una mi-e teama sa cumpar vinul de-acum....




Incetisor, ca ma grabesc!
Roxy

Creatiile mele
Pt. Miresicile 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Nu stiu care sunt preturile in duty free, dar azi vom face eforturi sa mergem in an gros-ul de bauturi Flora ( in Damaraoia sau Pajura cum s-o numi zona aia), unde am aflat de la un prieten fost distribuitor de bautri ca sunt mult mai ieftine decat la duty free.
Sper din tot sufletul sa putem merge azi! Va tin la curent!

http://community.webshots.com/user/flafi1

"So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame" Vaya con Dios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

quote:
Originally posted by flafi

Nu stiu care sunt preturile in duty free, dar azi vom face eforturi sa mergem in an gros-ul de bauturi Flora ( in Damaraoia sau Pajura cum s-o numi zona aia), unde am aflat de la un prieten fost distribuitor de bautri ca sunt mult mai ieftine decat la duty free.
Sper din tot sufletul sa putem merge azi! Va tin la curent!

http://community.webshots.com/user/flafi1

"So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame" Vaya con Dios




Mai ieftin ca in duty-free nu gasesti! Iti spun asta pentru ca si eu m-am interesat (chiar si in Flora). Ai mare grija la gramaj... Poate fi mai ieftin dar la sticla la 0,75. In duty-free sunt la 1L.
Iti tin pumnii sa gasesti!




Incetisor, ca ma grabesc!
Roxy

Creatiile mele
Pt. Miresicile 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Buna fetelor.
Cat ma bucur pentru voi ca aveti timp pentru pregatiri. Eu ma casatores pe 3septembrie si ajung in Romania in 1 august, asa ca va inchipuiti cat timp am pentru pregatiri. Singurul lucru care il am este restaurantul si biserica.
V-as fi recunoscatoare pentru orice sfat, idee. Eu nu am mama si cu soacra nu sunt pe aceeasi frecventa , asa ca va imaginati. Cel putin viitorul sot ma sprijina in cea ce privesc ideile mele.Nunta este la Targu Mures la restaurantul Predeal.Starea civila este pe 27 august im Maramures. O facem asa ca sa nu cheltuim bani pe autobuze si invitatii ii scutim de oboseala calatoriei.
As vrea sa imi inchiriezi o rochie,am nevoie de un dj, invitatii, aranjament,......de tot.
Ati putea sa ma ajutati?
Multumesc mult pentru orice informatie. Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

In mod normal (si mi-au confirmat si cei de la dutty free) nu ar trebui sa se scumpeasca bauturile in dutty free. Acuma se scumpesc de fapt din cauza cresterii accizelor, accize care se aplica in momentul importului dar daca sunt in dutty free nu se face import ceea ce inseamna ca nu se aplica accize. Dar s-ar putea ca unii detinatori de dutty free sa profite de aceasta ocazie si sa mai ridice pe ici pe colo putin preturile (dar nesemnificativ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Mai fetelor...pe mine vremea asta ma deprima total!!! cand ma trezesc dimineata si vad ca e inorat sau...si mai rau...ca ploua...imi vine sa urlu...



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floarea de colt spune:

draga roxy79 sper ca ai primit mesajul meu pe PM.
astept cu nerabdare mostra..daca vreau sa iasa bine trebuie sa ma apuc din timp.
draga pisu miau..descrierea ta ,e foarte clara un singur lucru nu mi-e inca f.clar..cercul de carton alb..unde se pune??intre cele trei straturi de tul sau deasupra lor...si pe el punem bombonele..??
si bonbonele fondante??sau ati gasit voi pe la metro..altceva mai deosebit??
bilybox...merci ca m-ai adaugat pe listuta..pupicei...
si pt toata lumea..sporuri multe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

Dragelor, tocmai m-am intors din pauza si mi-am achizitionat nr. 3 al revistei Ideal MARIAJ. Am rasfoit-o putin si mi-a placut mai mult decat Mireasa.

Mergi la inceput