Miresele anului 2005 (11)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianiana spune:

fetele am lipsit ceva vreme; ati avansat nu gluma; eu nu am mai avut timp sa scriu insa am urmarit ce ati scris; imi sunteti tare de folos;
o intrebare: unde gasim boluri de sticla pentru aranjamentele alea cu lumanari plutitoare ? daca ati gasit sau stiti, vreau si eu un raspuns pe PM...si cat costa...stiti bolurile? sunt ca cele in care se tine un pestisor...
vreau sa stiu si eu in niro unde gasim toate alea? e un magazinas sau la mai multe ?
am fost la targ; am mai rezolvat cate ceva;
acum am:
-rochita (o sa pun o poza)
-verighete de la micrigold aur alb si galben
-coronita strasuri, voal, accesorii
trebuie sa luam vinul, taria
hai ca mai vorbim si nu ma uitati cu raspunsurile, va rog, despre boluri de sticla, transparente.



dianiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndreeaCristina spune:

pisu_miau
eu am fost cea care a vorbit despre Niro, de acolo mi-am luat si eu toate maruntisurile astea si snt tare bucuroasa ca ai fost si tu si ca ai gasit ce-ti trebuia. Eu am fost tare entuziasmata de ce am gasit acolo si la diferenta de pret.

Aseara ma fost la duty free in baneasa si nu prea aveau bauturi, dar au spus ca primesc azi.

Nu mi-a raspuns si mie nimeni cu privire la calculul pe care l-am facut la bauturi!!!!! Nu vreau sa ma considerati zghircita, chiar vreau sa aud parerea voastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katle spune:

Salut fetelor! Nu am mai scris de mult pentru ca am fost "scoasa din uz" o perioada, am facut un curs de 3 luni si nu am prea avut acces la net. Saptamana asta am citit tot ce ati scris voi de cand nu am mai intrat eu pe DC. Ce frumos ca v-ati intalnit! Si cum a fost? Ma bucur pentru voi ca v-ati luat rochii.....Eu in ceea ce privesc pregatirile sunt la inceput, doar restaurantul l-am inchiriat (nu eu ci soacra). Oare ma descurc pana in august?
Tin neparat sa va multumesc, am aflat atat de multe citind ceea ce ati scris voi. Eu pana in prezent nu am facut decat planuri......sper sa se concretizeze in curand.....
Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katle spune:

Salut! Tot eu sunt. Este cineva din Galati sa ma ajute si pe mine spunandu-mi unde as putea sa gasesc tull pentru marturii si pentru sala. Voi cum vreti sa decorati la biserica? Oare pe mine ma lasa preotul paroh sa fac asta?
Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

Rugaminte fetelor, spuneti-ne si noua unde este acest Niro. multumiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna ziua miresici!

Niro, Sam Expo, Dragonul Rosu - toate formeaza un ansamblu comercial stiut de toata lumea sub numele de Europa - se afla la iesirea din Bucuresti spre Voluntari. Ca sa ajungi acolo mergi cu tramvaiul 21 - pina la capat - Colentina (celalalt capat este la Bis Sf Gheorghe - linga Cocorul, un alt punct de reper, unde are statie, magazinul Bucur Obor). Nu prea este indicat sa mergi acolo simbata dimineata ca este foarte aglomerat, pe de alta parte nici cu masina nu e prea bine -ca nu prea ai pe unde sa parchezi.
Sper ca m-am exprimat corect si ati inteles ceva

Fetele am si eu o intrebare: La primaria sector 2 se fac cununii duminica????, ca mi-a zis cineva ca doar daca sunt mai multe solicitari - se accepta, ca altfel ei nu lucreaza duminica...
si io ce ma fac atunci

roxygeo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

Multumesc frumos Roxygeo. Stiu unde este Europa dar nu stiam ca acest Niro se alfa in complexul respectiv. Mersic inca o data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

pupici la miresici!
Eu nu am mai scris de cateva zile, dar v-am urmarit... ca in filme.
Sunt f. suparata din cauza parintilor mei care sunt niste insensibili si imi fac numai greutati, pe langa faptul ca nu ma ajuta cu nimic ( nu ma refer la partea financiara ca nu am nevoie, ci la suportul moral)imi mai pun si bete in roate. Ultima chestie facuta in dimineata asta este ca nu considera ca trebuie sa isi sune de pe acum toate rubedeniile si nemurile pe care m-au obligat sa ii trec pe lista cu toti copii si nepotii, pentru ca in opinia lor ii anunti de nunta atunci cand ai invitatia. Pur si simplu mi-a fost imposibil sa ii fac sa inteleaga ca trebuie anuntati oamenii macar telefonic de intentie acum, ii mai lasi un pic sa li se sedimenteze ideea si apoi le bagi invitatia sub nas! In fine in ultima saptamana numai draci mi-au facut!

Nu stiu o formula general valabila de calcul al vinului, dar va pot spune cum am facut eu:
pt 100 de persoane am luat deja 120 sticle de vin
3 baxuri de garrone (fiecare bax de cate un fel) de la nasi fara numar!!
whyski - voi lua 5-6 sticle
cola, fanta, cappy- vreo 120 sticle
mai cumpar niste apa in plus de cea data de local (3 sticle de 0,5 de persoana)- inca nu m-am hotarat
palinca vreo 30l de la tatal meu, care o ia de la nu stiu cine
gin 3 st
apa tonica vreo 10 sticle (de 0,5 sau 1l)
sampania 5 pers pe o sticla , asta ar veni : pt tort 30 sticle, pt intampinare alte 25-30
nu ne-am hotarat daca mai luam campari si alte alea


Parerea mea este ca butura trebuie sa fie din belsug, sa simta omu ca o duce bine, la fel si mancarea, daca se nimereste sa mai ai si muzica pe toate gusturile- apoi ai nimerit secretul nuntii reusite!

fetelor va pupic si sa auzim numai de bine!


http://community.webshots.com/user/flafi1

"So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame" Vaya con Dios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Buna miresicilor!!! Vad ca sunteti harnicutze ca niste albinutze!
In primul rand:
Bine ai venit Floarea de colt!!! Nu are importanta daca esti din provincie sau Bucuresti, aici este bine-venita! Te-am trecut si pe listuta (pag.4)!!
Felicitari Kopilash si Marie pentru rochite!!!

Ehh... si acum sa va spun lista noastra de bauturi pentru 80-100 persoane... e cam putin dar asta e! Nu stam pe roze cu banii si daca ne revenim pana pe 16 iulie o sa mai cumparam cate ceva...

Vin alb = 100 litri
Whisky = 12 sticle (1L) - cumparat
Martini alb = 7 sticle (1L) - cumparat
Sampanie = 14-15 sticle
Apa minerala = 100 litri
Pepsi = 8 baxuri
Fanta = 4 baxuri

Sper ca n-am uitat nimic... Ne gandeam sa mai luam niste gin sau vodca... dar mai vedem.
Eu o sa ma duc dupa rochie la sfarsitul lunii Mai (adica cu o luna jumate inainte) pentru ca vreau neaparat sa slabesc! Tineti-mi pumnii!! De fapt cam totul l-am lasat pentru luna Mai (costumele lui, rochita mea de cununie, verighete..etc).
Ieri ne-am ales si modelul de invitatii...
A-propos voi pentru ce text ati optat la invitatii???

Pupici


Incetisor, ca ma grabesc!
Roxy[/b]
Creatiile mele
Pt. Miresicile 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

bibyrox-da mie nu mi se par putine bauturile tale ...noi tot pe acolo ne invartim numai ca o sa mai am si bere
m-ar interesa si pe mine sa ma invatati cum sa-mi fac marturiile dar tineti cont ca nu sunt chiar o indemanatica
si inca ceva ..stie cineva din iasi unde gasim pe aici tull trandafirasi si alte minuni din astea maruntele??

Mergi la inceput