Miresele anului 2005 (11)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simonitza spune:

Ai primit mesajul meu pe PM?
Ti-am scris acum cateva zile...da-mi de stire daca a ajuns...
Te pup!

quote:
Originally posted by lucia-mihaela

Buna fetele!!!

Bibyrox- oricand cu multa placere.Ma bucur ca l-ai gasit.
Ramonella- rochita ta este absolut superba.O sa fii o miresica
Bravegirl- ai nunta in aceeasi zi cu mine
. Referitor la duty-free-ul din Herastrau nu cred ca am vazut Campari, dar am vazut Cinzano, daca te ajuta cu ceva.
kopilash- felicitari pt. rochita!!!!
numeioana- 10 sticle de martini cred ca sunt ok, si eu tot atatea am luat. Si la sampanie esti bine, eu am luat 20 sticle pt. 140 pers, pt. ca sampania se bea doar la sfat si la intrare in local.Asa ca eu cred ca e ok cat ai luat.

ps: Bibyrox, te rog, pune-mi si mie pe listuta Biserica Domnita Balasa.

va pupic pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonitza spune:

...am uitat sa specific, intrebarea mea este ptr Lucia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisu_miau spune:

Dragele mele,
intre timp am mai rezolvat si noi niste probleme .
Am fost in Europa, Niro si Sam Expo de unde am luat 30 m tull (pt marturii si aranjamentele din biserica), a costat 17000 lei metrul, ceea ce este extreeeeem de puuuutiiin!, apoi panglica de satin pentru marturii si panglica mai lata lata de organza pentru servetele de panza de pe masa . (astea au fost cam 100 000 lei/ 25m)
trandafirasi micuti tot roz si tot pentru marturii, 60 buc-100 000 lei, am luat 2 pungi .
mi-am luat cristale roz si cristale transparente (vreo 500 bucati) pentru rochita caci o voi face pe comanda dupa ideile mele (am renuntat la a o lua de pe net, riscam prea mult) . Pe cristale am dat 1800lei/buc.
2 cosulete din satin roz cu tull alb, astea au costat 150 000 lei/buc, mi-am luat o diadema superba care a fost 700 000 lei, si vreau sa va spun ca este identica cu una pe care o gasisem la Picasso si costa 4 milioane . am cumparat 10 seturi de lumanarele roz cu glitter pe care o sa le punem in boluri cu petale de trandafiri si apa sa pluteasca .
Cineva de aici zicea ca si-a luat din niro tull mai ieftin si asa mi-a venit si mie ideea . Fetelor, desi sunt departe targurile astea si e cam mare tiganeala pe acolo, crede-tima ca scutiti foarte multi bani si calitatea este aceeasi ca la magazinele de pe lipscani si cocor (in materie de rochii casa florenza care in realitate costa 1500 000- 2mil, cosulete, diademe, si alte nimicuri)
Nu stiu daca v-am zis dar noi am renuntat la baloane si vom investi in aranjamente suspendate, gaspouri pe mese, aranjament masa mirilor, arcada de flori, inima de flori, coronite de flori pt flowergirls, buchetele de pus la mana pentru cele 4 dre mari ale mele, buchetul meu si al nasei, lumanarile, cocardele- in total doar 500 euro . Am aranjat si la florarie .
Mi-am luat pantofiorii de mireasa, sunt albi cu strasuri, au toc cui mediu, dar cred ca imi voi lua si niste balerini albi sa am cu ce ma schimba .
Costumul lui de cununie civila este bleumarin cu dungulite albastrui.
Intreba floare de colt cum se fac marturiile. Uite cum le fac eu. Tai din tull trei cercuri egale cu raza 13 cm . Decupezi din carton un cerculet cu raza 5 cm . Asezi cele trei cercuri de tull unul peste altul, apoi introduci cerculetul de carton alb intre ele si il lipesti cu aracet sau superglue . Asezi mai multe arahide glazurate (albe) sau o bomboana fondanta alba in mijlocul cercului de sus. Strangi cele trei cercuri si le legi cu o panglica de satin. Aranjezi frumos volanasele de tull . In mijlocul lor poti pune un trandafiras asortat.
Sper ca m-am facut inteleasa.
scuze ca am scris asa mult
Pupici

Pisu_Miau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:


Ramonella, te rog spune-mi si mie daca la Salonul Gabriela din Cluj au primit si modelele de rochii pe care le-am admirat in revista mireasa. Eu am fost pe acolo la inceputul lunii si mi-au spus ca modele noi vor primi dupa 20 martie. Rochita ta e superba!

Ilinca

Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

quote:
Originally posted by floarea de colt

asa si ..vreau sa va intreb pe voi ,cele care faceti aceste marturii..le faceti acasa,si daca da...ce folositi ,tul sau cutiute mici legate cu funda ,si ce bombonele puneti in ele???
va pupic..si astept idei...




Buna draga mea.In primul rand bine ai venit pe DC.
Acum sa-tzi raspund la intrebare.Eu mi-am facut singura marturiile.Daca vrei sa le vezi, intra in pozele mele.Acelea le-am gasit pe net shi mi-au placut tare mult, asha ca m-am ambitzionat shi mi-am facut unele care seamana foarte mult.In plus, eu am imbracat fiecare cutiutza in tull.Sunt superbe.Sunt foarte ushor de facut.Eu am facut 150 pentru ca o sa am nunta destul de mare.Daca itzi plac shi te intereseaza, itzi pot trimite prin poshta modelul asha cum am facut-o deja la 2 fete de pe forum .
pupici, Roxi

http://community.webshots.com/user/roxy79ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valeria72 spune:

Sper sa nu va disper prea tare dar......
Am o mare problema HELP!!!! Nu am formatie
Daca are cineva un nr de telefon de la o formatie buna HELP!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niccostea spune:

Salutari la miresici! Bibyrox sau Catalin, sau cine se mai ocupa pe aici de listute si alte asemenea... stergeti-ma de pe lista miresicilor, cel putin deocamdata... Noi am lasat-o mai moale si probabil ca ne gasiti mai pe la anul pe listute. Dar pana atunci... sunt d-ra de onoare "disponibila". Nu de alta, dar maine-poimaine ma trezesc ca intru si eu in randul doamnelor si nu mai pot fi d-ra...
Spor la pregatiri si casa de piatra ca vad ca va miscati tare repede si cine stie cand mai apuc eu sa mai dau pe la voi, sa vad ce va mai fac nuntile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floarea de colt spune:

dreaga roxy79ro marturiile tale sunt superbe,vreau si eu.......!!!!!!
chiar poti sa imi trimiti prin posta o mostra??si eventual detalii cum se face munca manuala????
nu sunt eu prea indemanatica...dar o sa ma straduiesc...decupajul la frunze si flori le faci de mana cu forfecutul??
mi se pare ca nu ar iesi perfect...
pisu _miau..nici ideea a cu tulul nu e rea.chiar mi se pare mai usoara decat cutiutele sub foarma de floare ale lui roxy.....si vad ca tu ti-ai achizionat toate cele necesare la un pret foarte mic...dar eu aici nu gasesc asa ceva la un astfel de pret...si sa merg in buc.pt asta ..e mai scump drumul...
doar daca se ofera cineva sa mi le cumpere si sa mi le trimita prin posta...si eu sa le platesc ramburs......nu da-ti cu rosii...
stiu ca toata lumea e ocupata cu pregatirile cine ar mai avea grija mea...
oricum eu va pupic..si va mai urmaresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

quote:
Originally posted by floarea de colt

dreaga roxy79ro marturiile tale sunt superbe,vreau si eu.......!!!!!!
chiar poti sa imi trimiti prin posta o mostra??si eventual detalii cum se face munca manuala????
nu sunt eu prea indemanatica...dar o sa ma straduiesc...decupajul la frunze si flori le faci de mana cu forfecutul??
mi se pare ca nu ar iesi perfect...




Trimite-mi adresa ta pe PM, shi eu o sa pun prin poshta o mostra.Itzi zic ies foarte frumoase.Nu sunt chiar ca cele din imagine, pentru ca nu am avut eu chiar atata talent sa iasa la fel ca acolo.Oricum arata foarte bine shi nu necesita prea mare indemanare.Eu le-am taiat cu foarfeca shi ies foarte bine.Daca te hotarashti ashtept PM.
pupici, Roxi

http://community.webshots.com/user/roxy79ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moiraine7 spune:

pisu_miau, cum e cu buchetele alea de mana? fa-le o poza!

Mergi la inceput