Miresele anului 2005 (11)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Fetelor!!! mi-a picat cerul in cap ieri cand am vrut sa intru pe forum si-mi spunea: "accesul la acest forum ti-a fost restrictionat..." Ma gandeam...ce-am facut? Am scris ceva ce nu trebuia? M-au dat afara? Am stat ca pe ace pana am vazut ca de fapt era o simpla revizie tehnica... Mai baieti...sa nu mai faceti chestii din astea...ca moare omu de inima...

In alta ordine de idei...felicitari Kopilash pt rochitza...
Ramonella... rochitza ca a ta a avut o prietena de-a mea anul trecut...e superba!!!
Bibyrox......bine ca ai scapat de-un stres cu Martini ala......acum ce mai urmeaza? Ca vorba aia...scapam de una si dam de alta......In ritmul asta cred ca o sa ajungem la spitalul de nebuni...





Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

FEtelor, eu am cumparat 2 baxuri a cate 12 sticle de sampanie pentru 120 de persoane, pentru ca am auzit ca se servesc de fapt 2 randuri de sampanie ... Un rand la intampinare si unul la tort sau cand faci turul de felicitare a invitatilor. De la restaurant mi-au zis ca intr-o sticla de sampanie "intra" cam 8 pahare... si daca se chinuie 10 pahare ... Voi cum stiti ca se serveste sampania ? (sau cand ?)

http://community.webshots.com/user/roxanadobrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

quote:
Originally posted by Degetzel

FEtelor, eu am cumparat 2 baxuri a cate 12 sticle de sampanie pentru 120 de persoane, pentru ca am auzit ca se servesc de fapt 2 randuri de sampanie ... Un rand la intampinare si unul la tort sau cand faci turul de felicitare a invitatilor. De la restaurant mi-au zis ca intr-o sticla de sampanie "intra" cam 8 pahare... si daca se chinuie 10 pahare ... Voi cum stiti ca se serveste sampania ? (sau cand ?)

http://community.webshots.com/user/roxanadobrin



Eu zic ca ai luat bine poti sa servesti sampania la inceput cand incepe petrecerea la restaurant si la tort. Eu tot cam atatea iau, numai ca eu o sa iau cateva sticle la cununia civila restul la intampinarea invitatilor la restaurant...si la tort nu mai dau sampanie pentru ca mi se pare ca or sa fie bauti invitatii. Sa vedem ce spun si celelalte miresici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

quote:
Originally posted by Degetzel

FEtelor, eu am cumparat 2 baxuri a cate 12 sticle de sampanie pentru 120 de persoane, pentru ca am auzit ca se servesc de fapt 2 randuri de sampanie ... Un rand la intampinare si unul la tort sau cand faci turul de felicitare a invitatilor. De la restaurant mi-au zis ca intr-o sticla de sampanie "intra" cam 8 pahare... si daca se chinuie 10 pahare ... Voi cum stiti ca se serveste sampania ? (sau cand ?)



La intampinare o sa am pe unul care o sa cante la pian...si probabil o sa stam vreo 10 minute, dam noroc cu sampanie, apoi urcam in salon. N-o sa fie prea multa lume de la inceput. Apoi se mai serveste sampanie si la tort, bineinteles. O sa se piarda multa sampanie, caci majoritatea nu prea bea sampanie. Barbatii nu prea beau. E mai mult simbolica. Si la cununia civila la fel, vreo 3 sticle, ca nu cred c-o sa fie multa lume.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndreeaCristina spune:

Mai copii, noi am luat asa:
pentru 100 de persoane:

- 5 sticle de ballantines - si mai vrem sa luam una,
- vodka - 2 sticle
- gin - 4 sticle
- campari - 3 sticle si mai vrem una
- martini alb - 4 sticle
- sampanie - 20 sticle

In total inseamna - 17,5 litri de alcool FARA sampania, daca ar fi sa impartim la 100 de persoane - revin 170 de ml. Trebuie facuta intr-un fel socoteala si altfel eu nu-mi dau seama. Ce parere aveti????



In plus am luat 100 de sticle de vin si 80 de cutii de bere.

PLEASE spuneti-mi ce parere aveti!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndreeaCristina spune:

PS: am uitat sa va spun ceva, patronul restaurantului ne-a spus acelasi lucru, pentru 100 de persoane cam 16-17 litri de tarie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

quote:

Inchiriatul m-a costat 7 milioane.Am dat un avans de 3,5 milioane.In saptamana nuntii,martea ma duc sa-mi faca modificarile la rochita,adica sa mi-o stramteze.Apoi joi,ma duc dupa ea.Luni dimineata o duc inapoi.Atunci cand ridici rochita platesti o garantie de 1,5 milioane in caz ca patezi rochita cu ulei de masina sau alta pata care iese greu.Cand o aduci inapoi,o studiaza bine si daca e ok,primesti garantia inapoi.Asta e tot.





Si eu mi am inchiriat rochie de la Salonul Gabriela din Bucuresti.Pe mine m a costat 8 milioane si i au rochita vineri nu joi.in rest aceleasi conditii.




Poze cununie:
http://www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?catID=87&albumID=3219207

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmariejeane spune:

Sunt fericita....
Am fost ieri la Monica Darie si mi-am stabilit modelul de rochie. De fapt nu 100%, mai discutam unele amanunte la programarea viitoare. Am stat acolo 1 h 30' si m-am tot probat cu rochii. Pana la urma am ajuns la o concluzie...va fi combinatie de 3 rochii. URA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floarea de colt spune:

fetele miresele...va salut si va pupic..v-am tot urmarit de ceva timp..dar nu am postat inca nimic pana acum la acest subiect..pt ca mi se parea mie ca nu prea intru in clubul vostru...eu sunt din suceava si aveam impresia..ca ..diferentele intre bucuresti si provincie sunt extrem de mari..asa ca m-am multmit doar cu cititu' mesajelor voastre..
sunt si eu o mireasa de 2005 nunta pe 1 oct.,avem restaurant,am rochita,uraaaa...si ..nasi..si cam atata...
o sa rezervam biserica in weekend,o sa vb tot in weekend cu un tip care filmeaza si un fotograf si poate si cu o firma de decoratiuni..ma gandesc la niste baloane si un balon jumbo..pe ringul de dans..si doar atat...desi mi-ar place pe mese boluri cu flori si lumanari plutitoare...dar astea raman de vazut atunci...
problema mea este ca....as vrea cu bani putini (pt ca desi vor si parintii sa ne ajute,vrem si noi sa ne descuram singurei)...sa fac o nunta mica(80 pers)dar frumoasa de care sa isi aminteasca toti invitatii cu drag...asa ca..m-am gandit sa fac si eu marturii...desi pe aici nu e moda..dar..ce daca..vin eu cu moda.. tocmai pt ca nu se poarta...e o chestie draguta si cu bun simt ..si invitatii cred ca ar placut surprinsi..
asa si ..vreau sa va intreb pe voi ,cele care faceti aceste marturii..le faceti acasa,si daca da...ce folositi ,tul sau cutiute mici legate cu funda ,si ce bombonele puneti in ele???
va pupic..si astept idei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Si eu m-am speriat foarte tare cand am vazut ca nu-mi merge forumul.Era sa mor de suparare.Am crezut ca m-au scos afara,ca am facut ceva gresit.Ar trebui sa anuntati inainte,mai baietasi!Vreti sa ramana barbateii nostrii vaduvi de pe acuma?

Kopilashfelicitari pentru rochita.O putem vedea undeva?In mireasa sau pe site?Cred ca o stiu,dar nu sunt sigura.Dar daca e aceea care cred,e super.

Dana Nsi eu ar trebui sa iau rochita vineri,dar vanzatoarea a spus ca ea asa o da,de joi,pt ca vineri sunt o gramada de treburi de facut si e mai bine asa.Eu am emotii,a mea trebuie stramtata,ca sunt cam slabuta si sper sa mi-o stramteze bine.

Pupici la toate!

RAMON_RAMONEL

Mergi la inceput