Din Republica Moldova cine mai e? (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

Lucia, multzumesc mult . Am citit cu foarte multa atentzie. E cu totul altceva cand iti povesteste cineva care sta acolo, decat cineva care a fost in vacantza. Cat despre plaje te asigur ca si aici (de ex. la Mamaia) intri si intri in apa si la 10 metri de mal apa tot e pana la genunchiul broastei. Dar acum imi place ca e comod pentru bebei.
Lucia, ti-am vazut pozele (bineintzeles ca m-am bagat la pozele cu nunta )...da ce doamna suntetzi.... - de la mine.

Lilia, stiam ca asta-i atitudinea asistenteleor. Am tot citit ce scriau fetele de pe DC despre nastere, despre spitalizari. Infiorator. Acum important e sa va facetzi bine si sa nu mai avetzi tangente cu ele si alta data. lui Amelica, cea curajoasa si intzelegatoare.
Subiectul nou a fost deschis de un moderator (banuiesc) si astfel n-am mai putut scrie un link catre el la subiectul vechi, care era deja inchis. De altfel in prima pagina exista linkurile catre subiectele inchise.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42234" target="_blank">Mihaita al lui Felis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Lilia ma bucur mult sa aud ca Amelia a fost o curajoasa si s-a purtat ca o fata mare. pentru ea. Insa imi pare foarte rau prin ce ati fost nevoiti sa treceti. Sper sa nu sa se mai repete. De incidentul cu asistentele incearca sa uiti, am trecut si noi in tara prin astfel de miini. Cred ca mai avem multi ani de rabdat asa porcarii.

Merci mult Cristina pentru complimente si flori, a fost o zi importanta, nu am putut sa arat altfel .

10+

Tot raul e inspre bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

Eu am o poveste oarecum amuzanta de cum am fost nashi. Se pregateste nunta, data e fixata, eu intre timp imi schimb serviciul si sunt in perioada de proba. cu 2 saptamani inainte de nunta aflu ca trebuie sa plec la o expozitzie in Anglia. Nu pot sa refuz plecarea pentru ca sunt inca in perioada de proba si sa ai un servici cat de cat bun conteaza foarte mult. Acum ce fac cu nunta, ca deh e prea tarziu ca s-o amane... . Am facut shedintza en famille si am hotarat de comun acord (fapt pentru care le multzumesc si astazi finilor ) ca nunta se va tzine fara nasha. Pe post de nasha a fost fii-mea cu rochie de miresuca (flower girl ) si m-a ajutat enorm nasha mea care a facut tot ce ar fi trebuit sa fac eu. Cum m-am intors am fost si am cununat. Asa ca din pacate n-am avut parte de toalete si de coafuri. Poate alta data

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42234" target="_blank">Mihaita al lui Felis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Imi pare bine Cristina ca ati putut ajunge la un numitor comun, sper ca si acum va intelegeti bine cu finii, cred ca atunci a fost o incercare buna pentru relatia voastra. Sa aveti parte numai de bucurii din partea finilor, asa cum avem si noi.

Baga ceva poze cu "nashica", sa o vedem si noi .
_
10+

Tot raul e inspre bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

tre sa scotocesc prin albume... (la vremea aia n-aveam aparat digital). Dar promit sa pun poze cu Sandica. Mai ales ca a dus-o taica-su la coafor pentru cununia civila si dupa pranz a dus-o inca odata sa-i aranjeze coafura pentru nunta. Ce sa mai...si-a indeplinit cu brio rolul.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42234" target="_blank">Mihaita al lui Felis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Moama, a avut fata doua cuafuri, eu doar una. De' asa e tineretu-n ziua de azi, ti-o ia pe dinainte si nu mai poti tine pasu

Hai ca asteptam pozele.
_
10+

Tot raul e inspre bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

hehehe n-a avut decat una , care se plioshtise dupa somnul de la pranz. Pai si lasa tati fata frumoasa si necoafata? [:D}

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42234" target="_blank">Mihaita al lui Felis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Mai fetelor da voi pe unde v-ati pierdut, numai eu cu Cristina palavragim. Noroc ca Lilia ne-a mai dat veste buna, dar voi ?

Hai ca va asteptam.
_
10+

Tot raul e inspre bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Ce s-a intimplat fetelor? Am intrat acuma seara sa vedem ce ati mai vorbit si cind colo... nimic.
A venit astenia de primvara, va e lene, sau cum?
Sper ca nu s-a intimplat nimic, desi nu cred ca ar putea fi la toate odata ceva( in afara de lene bineinteles)
VA pupic si sper sa dati miine un semn

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Salutare, frumoaselor,

Eu am fost zilele astea extrem de ocupata cu niste traduceri. Abia acum am putut sa ma rup putin, ca sa ma apuc mai tirziu de altele.
Lilia, ceea ce ai povestit despre spital nu m-a mirat deloc (de ce oare?)
O sa te mai stresez nitel pe acest subiect, am nevoie de mai multe detalii, dar te caut eu pe YM.
Va doresc tuturor o zi frumoasa, cel putin asa cum a fost cea de ieri in Bucuresti.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput