Miresele anului 2005 (10)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dilaural spune:

quote:
Originally posted by pisu_miau

Buna fetelor!
N-am mai scris de mult timp, dar vam urmarit!
noi pana acum am rezolvat cu sala, biserica, filmarea, pozele, dj-ul, verighetele, pantofii lui, si cam atat.
Verighetele le-am facut la un atelier micut de langa Sherrif's pe care l-a recomandat cineva pe aici dar nu mai stiu cine. SDunt exact cum am vrut, adica absolut simple, 4mm, 8 gr si un pic cantaresc. Nici nu au costat mult, noi am avut 10 g de aur si a trebuit sa platim in plus 1400000 cu tot cu gravat.
As vrea cocarde naturale : din trandafiri roz cu tull si floarea miresei pentru familie si din garoafe cu tull s floarea miresei pentru invitati. Aveti idee daca vor rezista? Mi-e tare frica sa nu se ofileasca . Am vazut prin oras modele pt cele artificiale

dar nu mi-a placut nimic :(!
Am vazut la Ioanin niste rochii super cu trena si toate cele, incep sa iau in considerare si ideea de a comanda acolo, desi cea de pe net e....
Pupici si sper sa ne vedem la targ!
Pisu_Miau

Pisu_Miau




Pisu
nu-ti lua cocarde din flori naturale... ca va pateaza hainele... Cel putin eu asa am auzit plangeri pe la alte nunti... Poate doar daca sunt pregatite special... nu stiu cum..
Intr-adevar... cele naturale sunt mai fumoase... dar acum ce sa facem??? Poate gasesti si ceve artificial dar de bun gust...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

quote:
Originally posted by dianiana

angeliquedes,
nu am mai scris pentru ca sunt foarte ocupata si foarte preocupata de ale mele, toate adunate.
iti scriu cand pot pe privat.
si totusi vreau o parere cum e mai bine sa aleg pentru ca sigur ca vreau multe poze dar mi se spune ca digitalul nu e asa super ca pozele facute pe film si ca sa nu cer cantitate (digitalul face 500 poze) si sa iau calitate (200 dar bune).
ce sa fac?

dianiana



Imi pare rau ca trebuie sa te contrazic dar eu sunt 100% pentru digital, bineinteles daca aparatul este profesionist si fotograful la fel de profi. Calitatea este si de o parte si de alta, totul depinde de aparat! Cere sa ti se arate fotografii facute de ambii fotografi si atunci zic eu ca te vei convinge si totodata hotari!
Sfatul meu este: digital!




Incetisor, ca ma grabesc!
Roxy

Creatiile mele
Pt. Miresicile 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Buna miresici,
nu v-am mai citit de ceva vreme...dar ati scris nu gluma.
Pana acum am rezolvat:
-rezervare restaurant + meniu
-rezervare biserica
-cameraman + DJ
-comandat invitatiile

Am aruncat cate un ochi pe la rochite dar nu am vazut
nimic care sa-mi placa ...dar...voi merge la targul de nunti ...si acolo voi gasi sigur.

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

quote:
Originally posted by dianiana

angeliquedes,
nu am mai scris pentru ca sunt foarte ocupata si foarte preocupata de ale mele, toate adunate.
iti scriu cand pot pe privat.
si totusi vreau o parere cum e mai bine sa aleg pentru ca sigur ca vreau multe poze dar mi se spune ca digitalul nu e asa super ca pozele facute pe film si ca sa nu cer cantitate (digitalul face 500 poze) si sa iau calitate (200 dar bune).
ce sa fac?

dianiana

Eu sunt pro digital, nasa mea a avut pozele de la nunta facute cu digitala si au iesit super de aceea eu mi-am rezervat fotograf care sa-mi faca digital poze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sisimop spune:

Buna
Multumesc pentru primirea facuta.
Pana acum am rezolvat cu restaurantul (Restaurant Triumph ,biserica(Sf Nicolae )si muzica .O sa fie un dj recomandat de niste prietenii..sper sa fie ok ...
In rest am asteptat sa fie vremea mai frumoasa ca pe frigul care a fost nu prea am avut chef de umblat ....Rochitze dragutze am vazut doar la Nataly ...daca aveti vreo alta ideie unde pot gasi rochitze frumoase in Constanta astept sugestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codita spune:

Buna!Si eu am mai inaintat cu pregatirile:
- rezervare restaurant
- rezervare biserica (avans)
- aranjamente scaune, baloane
- dj, formatie
- foto, cameraman
- rochita de mireasa+diadema+voal+pantofi
- bautura alcoolica
- cocarde
Si cam atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codita spune:

Am uitat sa mentionez invitatiile si cardurile da masa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

votez pentru digital!!
daca fotograful e profie stie el cu sa le fac bine, partea buna este ti le va da pe CD si iti poti scoate pe hartie ce vrei tu, cat vrei etc, le ai stocate in conditi mult mai bune, se pastreaza mai bine etc

acina

goguta, la targ poti veni la orice ora,iar la mariott nu stiu cum sa iti spun ca poti ajunge cu RATB-ul, cel mai sigur e cu taxi, dar sa iti faci comanda prin telefon, ca aia din fata garii sunt particulari si te jupoaie de bani.

va pupic

http://community.webshots.com/user/flafi1

"So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame" Vaya con Dios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankl spune:

Dragutzo, cat iti cere fotograful asta pt ca si eu sunt in cautari si vreau sa-mi fac o idee asupra pretului
Multumesc

quote:
Originally posted by dianiana

salut fetele;
am ajuns la capitolul asta si trebuie sa aleg...
vreau si eu o parere;
trebuie sa aleg intre un fotograf care lucreaza pe film si un fotograf care lucreaza pe digital, ambii au aparate profesionale;
nu stiu ce sa fac? trebuie sa le dau un raspuns cat mai repede.
cu film imi face cam 200 de poze iar cu digitalul face amul 500; ce ziceti? helppp!!!!!



dianiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianiana spune:

fetele multumesc de sfaturi; azi o sa ii duc lui iubi un CD sa vada cum lucreaza asta pe digital si dupa aia o sa alegem; si noi inclinam spre digital;
de luni imi pierd timpul cu drumuri la fotografi, cameramani sa le vad "operele"; pentru toate trebuie sa te agiti si sa iti pui o mie de intrebari...
vreau sa bifez de pe listuta cat mai multe si sa ma linistesc, sa ma bronzez si sa ma preocup doar de tendintele inmaterie de par si machiaj...de luna de miere si de fericire ...
dar, vorba mamei mele ea mi-a zis: stii cand o sa te linistesti cu tot stresul asta pentru nunta??! cand o sa iesi din tara, in drum spre luna de miere!!! atunci da relaxare!!!

sa ne ajute pe toate Dumnezeu sa ne iasa nunta asa cum ne dorim noi!

dianiana

Mergi la inceput