Miresele anului 2005 (10)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

quote:
Originally posted by bibyrox

Roxy eu nu stiu... de fapt nu am fost atenta cand ai zis... cum iti aranjezi biserica?? Sau la ce v-ati gandit?




Intra la miresicile de 2006 shi o sa vezi acolo despre ce aranjament e vorba .
Pupici fetelor

http://community.webshots.com/user/roxy79ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

Fetelor
haideti sa va spun si eu ce am rezolvata pana acum :
- restaurant Hotel Caro - rezolvat
- cununie religioasa - Biserica Sf. Visarion
- rochita de mireasa - rezolvat
- costum de cununie (pt. mine) - rezolvat
- pantofi de cununie - rezolvat
- verighete - rezolvat
- invitatii - rezolvat
- underwear - rezolvat
- bijuterii - rezolvat
- dj - rezolvat
cam atat imi aduc aminte...
mai avem o groaza - cameraman, fotograf, decoratii, costume iubi, bautura....
offf, ce de mai sunt...
- luna de miere - aproape rezolvat


toma_lly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dilaural spune:

Voi pe unde mergeti in luna de miere??? ...hm.. adica saptamana/ saptamanile de miere...
Aveti idee daca au aparut deja ofertele? Noi vrem sa mergem in Turcia, dar cred ca excursii pt septembrie n-au aparut inca.

Dilaural

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Buna!

Eu o sa vin sambata la targ cu un mare alai de prietene posibile mirese la anu (3 prietene doua din ele cu barbatii lor) si cu iubi, voi ajunge la targ in jur de ora 3.
sper sa ne vedem pe acolo!

http://community.webshots.com/user/flafi1

"So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame" Vaya con Dios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianiana spune:

salut fetele;
am ajuns la capitolul asta si trebuie sa aleg...
vreau si eu o parere;
trebuie sa aleg intre un fotograf care lucreaza pe film si un fotograf care lucreaza pe digital, ambii au aparate profesionale;
nu stiu ce sa fac? trebuie sa le dau un raspuns cat mai repede.
cu film imi face cam 200 de poze iar cu digitalul face amul 500; ce ziceti? helppp!!!!!



dianiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goguta spune:

Salutare miresutzelor!!!

Sora mea se va casatori in Brasov in 21 mai 2005 si vrem sa venim la targul de nunti de saptamana aceasta de la Mariott (sau era Mario Plaza? ca le cam incurc; deh, provinciala...)
Daca avem noroc, ne aduce mirele la targ, daca e ocupat venim cu trenul.
Rugamintea mea este: sfatuiti-ma si pe mine cu ce ajung la targ de la gara? E bine daca venim sambata dimineata oare?

Multzumesc,
Gogutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankl spune:

Pisu_Miau,
unde ai vazut cocarde???Kiar si artificiale??


quote:
Originally posted by pisu_miau

Buna fetelor!
N-am mai scris de mult timp, dar vam urmarit!
noi pana acum am rezolvat cu sala, biserica, filmarea, pozele, dj-ul, verighetele, pantofii lui, si cam atat.
Verighetele le-am facut la un atelier micut de langa Sherrif's pe care l-a recomandat cineva pe aici dar nu mai stiu cine. SDunt exact cum am vrut, adica absolut simple, 4mm, 8 gr si un pic cantaresc. Nici nu au costat mult, noi am avut 10 g de aur si a trebuit sa platim in plus 1400000 cu tot cu gravat.
As vrea cocarde naturale : din trandafiri roz cu tull si floarea miresei pentru familie si din garoafe cu tull s floarea miresei pentru invitati. Aveti idee daca vor rezista? Mi-e tare frica sa nu se ofileasca . Am vazut prin oras modele pt cele artificiale

dar nu mi-a placut nimic :(!
Am vazut la Ioanin niste rochii super cu trena si toate cele, incep sa iau in considerare si ideea de a comanda acolo, desi cea de pe net e....
Pupici si sper sa ne vedem la targ!
Pisu_Miau

Pisu_Miau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

quote:
Originally posted by dianiana

salut fetele;
am ajuns la capitolul asta si trebuie sa aleg...
vreau si eu o parere;
trebuie sa aleg intre un fotograf care lucreaza pe film si un fotograf care lucreaza pe digital, ambii au aparate profesionale;
nu stiu ce sa fac? trebuie sa le dau un raspuns cat mai repede.
cu film imi face cam 200 de poze iar cu digitalul face amul 500; ce ziceti? helppp!!!!!
dianiana



Eu sunt pentru cat mai multe poze dar in cazul tau, tu decizi. In plus il poti pisa la cap pe cel cu aparatul digital sa ti le si arate dupa ce le-a facut...

Biby, te astept sa ma ajuti la imbracat...


Pupici,
Angelique
http://community.webshots.com/user/kristina_deppner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dilaural spune:

quote:
Originally posted by dianiana

salut fetele;
am ajuns la capitolul asta si trebuie sa aleg...
vreau si eu o parere;
trebuie sa aleg intre un fotograf care lucreaza pe film si un fotograf care lucreaza pe digital, ambii au aparate profesionale;
nu stiu ce sa fac? trebuie sa le dau un raspuns cat mai repede.
cu film imi face cam 200 de poze iar cu digitalul face amul 500; ce ziceti? helppp!!!!!
Eu te-as sfatui tot pt digital... le poti trimite pe email, le poti posta in album... Si daca vrei... le poti transpune si pe suport de hartie. plus de asta au rezolutie mai buna. De ce sa nu recunoastem ca tehnica a progresat tare mult...


dianiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianiana spune:

angeliquedes,
nu am mai scris pentru ca sunt foarte ocupata si foarte preocupata de ale mele, toate adunate.
iti scriu cand pot pe privat.
si totusi vreau o parere cum e mai bine sa aleg pentru ca sigur ca vreau multe poze dar mi se spune ca digitalul nu e asa super ca pozele facute pe film si ca sa nu cer cantitate (digitalul face 500 poze) si sa iau calitate (200 dar bune).
ce sa fac?

dianiana

Mergi la inceput