Fete din Austria 14

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Primel spune:

Neatza si de la mine,
pe aici vremea e cenusie rau si...gata sa
Ptr mine azi e zi de net si apoi de ceva cumparaturi; adica o sa stau prin zona pana pe la 2 si ceva... (sunt pe la univ. si lumea e inca in vacanta, iar calculatoarele sunt libere )... Asa ca ma relaxez putzin si mai dau si eu iama prin presa din Ro ca nu prea mai stiu noutati!
Va pupic si ... o zi buna !

www.craiova.ro/argos

"A gresi e omenesc; a ierta este divin." Alexander Pope

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinah spune:

fetelor
ca de cand nu ne-am vazut
multi pasi Armin a facut

Da, da...a luat-o la trap. La o zi dupa ce a facut 7 luni ne-am trezit ca se ridica singur in picioruse la marginea patului, agatat de zabrele, bucuros nevoie mare. Am dat alarma si am imprumutat un premergator....da, da, stiu , nu ma alergati colea, stiu ca nu e prea sanatos...dar decat sa infloreasca zeci de cucuie in fruntea lui, mai bine asa. Plus, mama are liniiiiisteeeeeeee si nu mai face pe macarua 12 ore in zi Pai mai am nevoie de gantere??? toata sunca de pe brate s-a topit, a ramas aia de pe kur

Dupa cum vedeti, am timp sa scriu. Din nou. Romane. Ca tot ii trasesem tzeapa Caroladei, cu telegramele mele. Na, ca acum e in concediu....chiar ma gandeam sa ne trimita o vedere: "Salutari din P...". "Padurea fermecata" vrui io sa spui

Nikomiko, ti-am vazut conflictul, fii serioasa! Astea sunt copilarii, sa pleci din cauza lui Tata lui Toma...a fost o discutie, fiecare cu a lui...dar crezi ca el acum o sa sufere neincetat si o sa stea cu batista la nas ca nu mai participi la forum? El nu pierde nimic. Hai, vino inapoi, cu tot cu jucarii
Naa, sa stii ca sunt invidioasa pe aparatul tau. Ala noul. Am dat, evident, tarcoale pe la vacante....si ti-am facut galerie Dar sa stii ca mi-au placut si alte poze si am dat si la alea note mari Still friends?

Gabi(babee), mai stai domne' si p-acasa! Ca de nu Cum a dat soarele, nu mai ai loc in casa Bubu, am auzit de la bona masculina ca e bine....atat de bine ca-i facea creierii zob. Atunci ma apuca un soi de gand , cum sa fac si eu sa-l las pe Heli numai cu si io tra-la-la pe coclauri, la . Astept jumatatea lui aprilie, ca cica atunci sunt gata terenurile de tenis si ii las pe baieti se se singurei.

Nu-mi iese din cap ce bine e cu premergatorul la ....pot sa stau si eu ca omul in fotoliu, cu kuru' in puf, ca-mi iesisera oasele prin sunci de cat am intepat podeaua cu ele. Pomana curata! Plus ca bebe oboseste mai mult si imi si doarme de pranz, pot sa-mi beau a n'spea in liniste. Si iaca, ma pusei si pe scris.

Noi am sarbatorit duminica Pastele, am avut musafiri, asa ca tine-te de gateala.

Flaflo, Angelina, si eu am avut aceeasi problema cu accesul la forum, ma stiam fata cuminte si am banuit ca de la ei e buba. Si bebicul meu dormea dus in carucior si cand ajungeam acasa l apucau bazdabacii. Acum e baiat mare si chiuie de zor din carut
Am inceput sa-i decorez camera si sper sa iasa draguta cat de curand.

Primel, cred ca o punem de un club de fotografie, aici in Austria Eu trag chiulul, de cand cu Asa, sa mai fi facut 3-4 poze in care eroul sa nu fie Armin.

Am fugit sa-l schimb pe galagie....de mros de flri de primavara


Numai bine


Poze (23.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Primel spune:

Alinah, sa ne traiesti, maica! stau in fatza calc. si nu ma opresc din !
ai super talent la povesti si de-abia astept sa mai scrii !

un dulce tuturor

www.craiova.ro/argos

"A gresi e omenesc; a ierta este divin." Alexander Pope

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Buna dimineata fetelor, iar sint matinala!! Atita se foieste prin somn, ca m-am trezit de-a binelea! Noi avem acelasi program: papa, apoi repede afara...citeodata nu mai venim acasa nici la papa, ci mincam pe o bancuta in parc! Sper ca daca va sta in fundulet....sau va merge sa mai am si eu liniste, ca mi-e spatele distrus!! Si micuta se tot ingreuneaza!!! In rest dimineata e foarte bine dispusa, se scoala cu recitaluri noi de ne prapadim de ris!!
Niko, nu pleca dintre noi!! Ai avut altercatii cu o singura persoana, iar noi sintem atitea care nu vrem sa te pierdem!!! Te felicit pentru minunatele poze, mi-am clatit si eu ochii!
Babee, abia asteptam plimbarea de azi! Atita i-am tot povestit lui Flo de Bubu ca l-am facut curios!!
Angelina, cum iti merge, ca nu ai mai scris de ceva vreme!
Viktoria, banuiesc ca esti tare ocupata cu renovatul, cum merge treaba?
Caro o fi tot in concediu?
Primel, tot cenusiu pe la voi?
Va pup si va doresc o zi buna si mai calda, ca vrem sa scapam odata de geci!!!!!

Flavia si Bianca

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/fersedif/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Primel spune:

Salutari,
gata, de azi e cald si pe la mine ! uraaa ! Toata saptamana a plouat...

Va si sa aveti un sfarsit de saptamana frumos si luminos!

www.craiova.ro/argos

"A gresi e omenesc; a ierta este divin." Alexander Pope

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Primel spune:

fetele, revin cu o mica intrebare...
ati ales sa mergeti cu avionul in Ro? daca da, cam cat costa (+ animalutz de companie = pisica) un singur drum? si ce traseu e, ca banuiesc ca nu exista direct Innsbruck - Bucuresti...

multumiri si


www.craiova.ro/argos

"A gresi e omenesc; a ierta este divin." Alexander Pope

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viktoria spune:

salut fetelor
ma bucur ca va regasesc cu bine. si noi am fost zilele astea mai mult pe afara.Mama a plecat ieri acasa asa ca de azi sintem din nou singuri.Flavia de ce nu iti cumperi pt.Bianca un sal in care sa o porti, mai ales daca te dore spatele, sau este de la babybjörn bauchtrage de la o saptamina pin la un an.nikomiko frumoase pozele.primel imi pare rau insa nu te pot ajuta. Noi am fost cu avionul im Romania insa era privat si nu am platit nimic.Stiam ca sint curse Cluj-Viena insa nu stiu pretul biletului.
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Primel in mod normal exista curse Innsbruck-Bucuresti.Nu vor fi multe curse saptamanale dar sigur sunt!
Tarom cred ca au la fel si Austrian Airlines.
In ceea ce priveste pisicuta cred ca o sa te cam coste.In primul rand iti trebuie o cutie speciala de tranportat, plus taxa de cargo(in cazul unui drum direct).Daca e drum cu escala ti se va da pisicuta jos, apoi iarasi in al doilea avioncost marit)....Complicat nu prea e dar destul de costisitor.Intereseaza-te la companiile aeriene cat costa.
In cazul in care nu ai direct din Innsbruck, mergi si ia avionul din Salzburg.
Iar biletul pentru tine varieaza intre 270(CSA, Malev etc) sau chiar 400(Tarom, Austrian Ailines etc )


Viktoria ce-ti fac fetele???Cum iti este cu amandoua?Doris ce spune?

Noi ne plimbam toata ziua, ne jucam, mai luam si cazaturi si avem cucuie, ne murdarim de mama mama ca n-am idee de ce-l schimb atata si cam asa.
Fug ca am mancarea pe foc si nu de alta dar e prima data cand fac..si sa nu ma fac de ras

-----------------------------
'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

Si a trecut un an

Gabriela si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinah spune:

fetelor
Cam lenese, dar inteleg, zburdati ca niste fluturasi. Gata, ati iesit din hibernare nu mai aveti nas pentru calculator

Primel, merci de aplauze, primim cu placere, ni se umfla pipota de mandrie , dau din codita ca si Azorita Dar sa stii ca n-am talent, doar scriu ca si cum vorbesc pe tarla. Na, ca acum m-am inhibat.
Noi ne-am facut mesteri mari. Ce, nu stiati? Avem gradina de inflorit si impodobit. Asta chiar nu stiu cum se mai face. Da-i si cumpara: ustensile, ierburi si lopatele, dar ale naibii nu se fac singurele. Tot noi cu partea fizica, da-i cu grebla, piguleste pietricelele, ca apoi sa tragem o tura, doispe' cu grauntele, pana la toamna s-o inverzi si la noi ceva

Avioane, avioane...vad ca stai in Insbruck. Poate o solutie e sa dai o fuga la Venetia, n-ai decat 300 de km si de acolo sa iei cursa Blueair sau Myair (lowcost) pana la Bucuresti sau Timisoara. Poti prinde niste chilipiruri de nici cu Öbb-ul pana la mine nu ai.
Am dat acum un search pe myair si spre ex daca pleci pe 16 mai si te intorci pe 30 mai...asta doar un ex...mergi cu 10 euro. Te baga in boala, nu alta. Ce sa mai, poti prinde si aproape gratuitati de un euro calatoria Sa nu te mai deslipesti de aripa, nu alta.
Din experienta mamei mele, Austrian e mai scump decat Tarom, iar cel mai ieftin transport la Tarom (dus/intors- de obicei nu poti lua decat dus-intors) sare de 400 euro

Poti sa rezervi online, numai sa cauti zilele in care sunt pomeni
Uite si linkurile:
http://web3.myair.com/docs/cust/en/index.shtml
http://blueair-web.com/

Viktoria, ma gandesc cu groaza cum esti tu acum....bebe si construit casa. Tot e bine ca a fost mama ta tine. Nici nu vreau sa-mi amintesc. Ce bine ca nu eram cu biberoanele pe vremea aia. La mine, cand e mama, stau ca soldatul si ma apuca talentele culinare. E musai!

Flaflo, tb sa te obisnuiesti cu caratul...de fapt se obisnuieste spatele, incet, incet, cu greutatea, care, evident, va fi din ce in ce mai mare. Cand va sta in fundulet, se va plictisi de un singur loc si uite la 5 minute trebuie sa-i muti cuibul, peisajul. Personal, premergatorul m-a mai scos de sub robie. I se schimba acum peisajul la dl. galagie la fiecare secunda. Zboara de-a dreptul cu masinaria aia! Bauchtrage avem si noi, dar il foloseste numai sotul, cand suntem in magazine. Ce chicoteala se trage de acolo, de la etaj, nu-ti mai spun. >>De fericire, tot magazinul ne stie In schimb, dupa, il apuca pe sot chicoteala. De data asta numai de fericire nu
Intreab-o pe Gabi, ca are sac de 12 kile

Luni o asteptam, hai marti cel tarziu, pe Caro cu impresiile din P...aradis Sper sa fii avut vreme frumoasa, poate a tras si o plaja mica

Alexa, ce-ti face gagiul? Merge? Cotrobaie? Hai maaaa, fa-ti cont si pe webshots, ca eu nu pot vedea fotografiile de pe yahoo . Sa te mai vad si io, sa-ti vad teroristul mic. Apropos, tot te terorizeaza cu reprizele de ?? Eu aproape i-am sistat ratia de fericire , acu' cateva zile chiar se uita chioras la chestiile astea

Cu Ioana [justasmallkiss)ce-o fi? N-a mai aparut de ceva vreme. Sau e in RO si nu-mi amintesc io. Am luat-o rau pe copca

Tanja? Ne-ai salutat un pic si gata? Ce-ai mai facut? Sper sa se remedieze situatia sau tu sa iei atitudine. Esti tanara, frumoasa, nu-ti pierde viata sperand. Actioneaza.

Gabi, tu te faci regina, numai pe alei la Schönbrun te intretii

Am fugit la o

Numai bine

Poze (23.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

quote:

Intreab-o pe Gabi, ca are sac de 12 kile

Lasa ca a vazut ea cum il car pe Bubu





quote:
Gabi, tu te faci regina, numai pe alei la Schönbrun te intretii

Iai daca pleata a la Sissi am tuns-o macar mijlocel tras prin inel sa fac

-----------------------------
'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

Si a trecut un an

Gabriela si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput