Fete din Austria 14

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Buna dimineata mamicilor, tocmai i-am dat Biancai papica si nu mai pot sa dorm, de fapt eu sint foarte matinala, spre deosebire de iubitul meu sot, care ar putea sa doarma oricit, oricind si oriunde!!! Ieri i-am trimis pe ai mei la plimbare si am tras puternic: .....Apoi mi-am luat liber si am plecat in SCS sa-mi cumpar niste haine, dar tot numai pentru Biencutza am reusit sa cheltui banii!
Viktoria, Alinah, merci pentru sfaturi si incurajari!! Eu am Bauchtrage, dar din pacate nu ma ajuta la nimic.....la mine situatia e mai complicata, am o vertebra deplasata de la o cazatura cu , asa ca sint un caz pierdut!!
Primel, exista direct cu Austrian Airlines, costa de la 450 in sus (depinde cind zbori si cit stai), nu stiu cit costa, dar stiu ca transportul de animale este foarte scump!
Babee, ce program aveti azi? Bateti iar trotuarele? Noi avem musafiri, ca de obicei la sfirsit de saptamina, si vrem sa mergem si la Kahlenberg la o plimbarica.
Va pup si va doresc o dumineca placuta!

Flavia si Bianca

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/fersedif/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Flavia astazi stau si ma uit la filme.Asa!Ca am intrat in greva.Si pe la amiaza ies afara sa ne plimbam putin(ca mai am pana fac mijlocelul tras ca prin inel).Distractie frumoasa si zi linistita!
Zi frumoasa fetele

-----------------------------
'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

Si a trecut un an

Gabriela si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa22gandi81 spune:

Buna fetele!
Noi nu am mai scris ca am o perioada de stres-sunt la intarcat,adica am inceput de miercuri si de 2 zile nu i-am mai dat deloc si e mai rau ca prima saptama cand l-am nascut,cand a avut dureri de burta-dar de data asta nu mai dau inapoi,sper sa reusim.Deci Alina daca e sa fii pregatita si el nu mai e interesat de titi atunci nu-i mai da,ca mai incolo o sa ajungi ca mine,de vine si se serveste singur,si cu cat mai mare cu atat mai puternic si mai inteligent.
Am sa va mai scriu sa va spun daca am reusit sau nu.
Duminica placuta la toate.
pupici

alexandra si bebe Alexander(06.07.2004)
http://de.f2.pg.photos.yahoo.com/ph/alexastan1981/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns justasmallkiss spune:


Buna fetele!
Alina nu am plecat inca...tot aici sunt.Peste 3 saptamani plec...sa fiu de Paste acasa.
Noi suntem ok...toata ziua pe afara...sau cu treaba.Nimic nou,doar ca Delia e fff rea,incapatzānata si sclifosita
Exact ce nu mi-am dorit.Dar...cu muuulta rabdare o aduc eu pe calea cea buna.
Altfel...toate vechi.
Merg sa fac salata,sa papam de pranz.
O zi buna va doresc.
Aveti grija de voi si pitici.

IOANA
http://delialaryssa.fotopages.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

buna fetili
acu am aterizat(cu masina)din renumita localitate P..a(inainte se chema Pola ,era un nume mai decent-hi,hi,hi,chiar glumeam singura(in ce hal am ajuns)ca vreun roman mai sugubet i o fi schimbat numelea fost o adevarata placere s aud in gura mare si f.accentuat cuvantul care se scrie numai pe unii pereti in ro,ma bufnea rasul non stop si am stat si vreo 3 zile pe acolo.
hai ca s obosita acu,partea a 2 a maine (sau poimaine)ca maine incep si scoala si munca

pupicei si o seara buna


www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutzu spune:

Salutare!

Caro, te rog, pune si tu ceva poze sa vedem si noi cum arata Pa!( la orasul port te referi, nu?)

Niko, sper sa te razgandesti, de fapt sunt sigura

Ioana, stai calma, ca trece. Dar nu stiu cand Mai asteptam Antonia la varsta ei s-a mai linistit, dar tot super incapatanata e Surori, deh
Amelia, mai treci si pe la noi si mai pove
Pupici la gagici si sa avem vreme (vremuri) cat mai buna(bune)


P.S. Tori, cum a fost operatia lui Jan? E ok? Sanatate multa!

Mada, mami de
Antonia****06.01.2001
Lukas******14.10.2003
http://community.webshots.com/user/madutzu05

In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru-cinci lamai pe ora (Iren)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinah spune:

Fetelooooor,
vecinu', dragutzul de el, imprastie cu kkt pe iarba lui d-acasa.
Loviti-ma cu parfumuri virtuale
Il vad cum isi fatzaie tacticos tractorul, lasand in urma dara maronie inmiresmata
Merg sa-mi bag nasul in cafea si m-as apuca si de-o tigara
As fi vrut sa fiu o caramida

Astept provincia.

Poze (23.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

buna fetele

alinahdraga din pacate provincia salzburg e si ea in kkt,adica aici la camping.noroc ca nu stau prea mult pe aici.
lasati ma sa mi trag sufletul ica vreo 2 zile si va pun si poze cu obiectu cu pricina(p..a)si va zic si cum a fost daca sunt amatori bineinteles de citit romane de calatorii.

va pupicesc pe toate si fug ca am o gramada de teme de facut

www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa22gandi81 spune:

Buna fetele!
Am reusit cu intarcatul,dar sunt atat de obosita de nu mai stiu ce e cu mine .Alex se trezeste de 2-3 ori noaptea si fac km. pana iar adoarme si de baut cu sticla nu vrea si nici nu prea mai vrea sa manance sunt cam suparata,dar sper sa treaca perioada asta repede.
Pupici si mai scriu cand mai gasesc timp,caci seful mic e foarte sever.

alexandra si bebe Alexander(06.07.2004)
http://de.f2.pg.photos.yahoo.com/ph/alexastan1981/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viktoria spune:

Buna fetelor!
ma bucur ca va regasesc pe toate asa vorbarete si ca sinteti sanatoase.
Eu fac km intre apartament si casa, intre copii, magazine, bucatarie , haine etc. Acuma doua zile a trebuit sa o duc pe Doris la ziua de nastere a unei colege si cum sotul nu a putut sa vina sa o ia si nu mai aveam decit 10 minute si 2 km de mers pe jos, m-am hotarit sa mergem cu bicicleta. Asa ca am luato pe Clara in sal si m-am urcat pe bicicleta murdara si hai la drum. Sa ma fi vazut credeati ca sint o mama nebun. Cu copilul in fata cu cadoul in alta mina si rucsacul in spate. In luna mai vrem sa ne n“mutam deja in casa deci pina atunci mai avem mult de lucru. Doris are in Iulie ziua de nastere si ma inebuneste ca isi doreste un ciine si nimic altceva. Noroc ca am salul ala si o leg pe Clara linga mine si am miinile libere .
Multi pupici la toate si

Mergi la inceput