Fete din Austria 14

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

buna fetelor,

ce i cu voi de nu mai scrieti?din pacate(si din lene)n am reusit sa pun pozele .m a si durut capu de la vremea asta sucita si sunt moale ca o carpa,n am chef de nica,noroc ca nu avem asa multa treaba la camping.
azi fusei la film"jurnalul motocicletei"(traducere libera si personala)despre che guevara,a fost frumos.acu stau ca tampa si ma uit la ecran ce sa mai scriu,dar n am nimc in cap.
hai va pup si sper sa fiti in toane mai bune ca mine

www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Primel spune:

Salutari ,
din pacate am avut o saptamana de pauza ca pe la noi pe acasa a bantuit gripa si nu s-a lasat cu una cu doua... Acum sunt bine si ma bucur sa va regasesc si sa va citesc. Multumiri pentru informatiile legate de o eventuala calatorie cu !


va pupic pe toate si sa aveti o saptamana plina de bucurii si numai vreme frumoasa !



http://site.neogen.ro/argosargos/


"A gresi e omenesc; a ierta este divin." Alexander Pope

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Primel si voua o saptamana frumoasa si plina de bucurii.

Caro mama io-s cu elefantul si cu dintii lui.E marait, nebunel, fuge de colo colo si eu dupa el..si uite-asa.

Ne plimbam, stam in casa, facem vizite la fete frumoase, agatam fete la groapa cu nisip(musai mai mari ca altfel n-aree farmec ) si cam asta e viata noastra.
Eu mai invat una alta ca sa nu-mi oboseasca neuronul si sa nu-l casez curand si cam asa.Pozici avem si noi..actorul principal fiind Phillip.

Si ca sa nu uit(de fapt n-am uitat dar cred ca ar fi frumos..)...


La Multi Ani scumpa noastra Alina


Sa fii sanatoasa si voioasa, sa ai rabdare si sa il cresti asa cum trebuie pe Armin.Si..seara frumoasa..

-----------------------------
'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

Si a trecut un an

Gabriela si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Primel spune:

La Multi, Multi Ani Fericiti si din partea mea, Alina! Sa ai parte numai de bucurii si tot ce poate fi mai frumos! Multumesc Babee, ca eu chiar nu stiam de ziua Alinei !



http://site.neogen.ro/argosargos/


"A gresi e omenesc; a ierta este divin." Alexander Pope

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinah spune:

Gabita, draguta mioara, te manca rau sub limba, aaa?
Las' ca te prind io la cotitura

Va multumesc mult de urari Babee si Primel.

Primel, n-ai stiut, ca esti bobocel, plus eu tineam ferecata data si mai ales vaaaaaarstaaaaa! Suma rotunda, daaaa, fruuumos, nuuu? Dar ce ma fac cu schimbarea prefixului???? Asta nu mai e asa de incantator Vai de zilele mele, nu mai poci, imbatrani subit Ce ma faaaaac???
Si apropos, noroc cu evenimentul asta, asa ma mai scoate si barbatu-miu la promenada. Singurei. Ptiuuuu, ce pustiu de bine!!!



Caro, ce faci, nu te mai induri sa ne arati pozele. Sau asa muuult ti-a placut de nu ne dai si noua???

Alexa, , in sfarsit. Bravo. Tu cum te simti, duci vreo nostalgie? Eu inca il mai alimentez pe dl. galagie din cand in cand, din an in paste, doar bonusuri pentru cumintenie Ultimele picaturi....

Viktoria, ahhh, cat mi-am dorit si eu catel, copila fiind. Si mereu imi tranteau ai mei usa in nas. M-am procopsit cu 5 catei la batranete Asa ca iti pot da tipp-uri daca ai nevoie, in ceea ce-i priveste pe dintosi. Eu iti propun sa ii pui o conditie lui Doris, daca intr-adevar o sa ii iei catelus: sa ii spui ca asta va responsabilitatea ei, sa-l plimbe, sa-l curete pe labute cand vine de afara, sa mai stearga pishu', la inceput, cand se va mai scapa prin casa, sa se joace cu el, sa-l perie etc. Sa fie ca un copilutz pentru ea. Pe de alta parte, un catel ajuta psihicul si ii face pe copii mai buni, mai cumincativi samd



Hai noroc si la mai mare la toata lumea

PS. Fug sa ma gatesc . Musai. Ca doar

Poze (23.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinah spune:

Am uitat

quote:
Originally posted by Flaflo

Eu am Bauchtrage, dar din pacate nu ma ajuta la nimic.....la mine situatia e mai complicata, am o vertebra deplasata de la o cazatura cu , asa ca sint un caz pierdut!!




Nu esti caz pierdut, trebuie sa inveti cum sa cari greutati, caci nu vei avea altceva de facut...trebuie sa o tot ridici pe cea mica, vrand nevrand.
Eu sunt operata la coloana si credeam ca nici sarcina n-o pot duce fara dureri sau o duc tintuita la pat. Da' de unde. Important e sa pierzi kilogramele in plus, care stau frumos in carca noastra si sa iei greutatile prin genoflexiuni, nu prin aplecare direct din spate.
Mai trec prin cate-o criza, atunci stau numai in pat si trece in cateva zile.

Poze (23.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa22gandi81 spune:

Buna fetele!
ALINA LA MULTI ANI ;MULTA SANATATE SI MULTE REALIZARI
Alina eu nu am timp de nostalgii,ca piticul cam face armata,se trezeste des noaptea si fac km pana iar adoarme,astazi sunt ametita iar,s-a trezit la 4 si adormit pe la 5.40 si s-a trezit la 6.40,dar e bine ca a inceput sa pape si invata si sa mestece.Cam atat am sa mai sceiu mai tarziu
pupici.

alexandra si bebe Alexander(06.07.2004)
http://de.f2.pg.photos.yahoo.com/ph/alexastan1981/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinah spune:

merci mult Alexa

Saracutza de tine, dar chiar scoate untul din tine!
Nici nu vreau sa ma laud, ca poa' se strica si la mine galagie, dar imi doarme toata noaptea de vreo luna. Boierie curata!
Am si eu timp de barfe, de nuvele. Am trecut si eu printr-o perioada de se trezea de 3 ori pe noapte Armin, de capiasem. Il trimiteam pe Heli la plimbare cu Armin si eu trageam un pui de somn.
Cu nostalgia ma refeream la alaptat...pe de o parte ma bucur tare mult ca nu mai trebuie sa am bidoanele mereu pline, pe de alta parte am o urma de nostalgie, cand imi imaginez fetisoara lui cufundata in sanul meu


Fetelor, eu am facut-o lata aseara. Dar nu ghiciti

Poze (23.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

eu stiu ce-a facut Alina aseara dar nu va spun

-----------------------------
'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

Si a trecut un an

Gabriela si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

salutari din salzburg
alinacam tarziu dar iti urez si eu toate cele bune si tot ce ti doresti de ziua ta(care a fost ieri!)si hai nu ne tine in suspans zi ne ce ai facut ieri seara un alt armin poate?
eu s intr o perioada Žde tranzitie si buimaceALA,sper sa treaca in curand altfel nu stiu ce o sa facmereu imi uit tema acasa sau ma duc mai devreme la uni ,ori vars apa in poseta ,ori vars schlagobers in aceeasi posetapeste blugii nou-cumparatisi multe altele de care nu mi mai aduc aminte.

va pupicesc si sper ca weekendul asta sa ma adun si eu si sa va pun poze sa admirati pola in toata splendoarea ei




www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput