Fete din Austria 14

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Viktoria spune:

Draga Caro sper ca macar in Croatia sa fi avut o vreme frumoasa. noi am fost ls santierul casa. am profitat ca e inca mama aiceea pina vineri si am mai facut una alta. Deocamdata nu pot sa-ti spun cit de multuniti sintem de noua casa deoarece de abia acum am inceput treaba. ne-au pus saptamina trecuta niste rulouri si la un geam e gresit, miine vin idioti sa vada, sper ca il vor schimba. multe salutari la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikomiko spune:

'neata fetele!

Eu sunt si bucuroasa si suparata acum :) stiti povestea aia cu un ochi rade, unul plange :)))

Sunt suparata pe aparatul vechi de fotografiat si de fapt pe mintea mea proasta, ca m-am gandit ca mai bine fac pozele compresate sa incapa mai multe. Si mi-am tot trimis poze la tot felul de concursuri si chestii si acum am primit mail de la un concurs ca vor o parte din pozele care le-am pus eu in concurs, le vor mai mari pt. expozitie. Si sunt super suparata, ca cea mai mare marime care am avut-o nu-i asa de mare :( Le-am trimis asa si acum astept sa vad ce or sa zica :((( Dar sunt necajita tare.... Oricum... invatatura de minte, ca am un prieten care imi tot zice ca mai bine mai putine, dar mai bune, si nu l-am ascultat.
Pe de alta parte sunt bucuroasa, ca si daca n-or sa ajunga in expozitie, macar stiu ca au fost selectate, asa ca n-am decat sa fac tot asa, doar cu setari mai ok la aparat. Sau sa folosesc mai mult aparatul nou.

Gabi iti dai seama ca dupa ce-ati plecat voi eu m-am apucat de cautat originalele la pozele alea si pana dupa 12 noaptea am mosmondit la 5 poze. A fost mai greut pana le-am gasit, ca-s multe rau... si nici baita n-am mai apucat sa fac ;) las' ca recuperez astazi ;)

Viktoria, asa a fost si la noi: au pus tot felul de chestii gresite apoi au inceput sa umble prin tot blocul sa le schimbe, sa le repare... dar la noi nu-i decat un apartament, asa ca totusi nu s-au lungit asa de mult.

Carolada, distractie faina si vreme buna sa aveti! Am inteles ca pe ofertele de turism din Ro, localitatea de care zici tu apare cu numele putin schimbat, ca sa nu se simta nimeni ofensat ca merge in concediu in P_ _ A :)))
In Salzburg eu as veni cu draga inima, oricand :) ca mi-e drag tare oraselul ala. Dar nu promit nimic, ca depinde de barbatelul meu, cat de convingatoare pot sa fiu :).

No cam atat, ca iar sunt gura sparta. Va pup si sa aveti o saptamana placuta!

_
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

dupa amiaza plc in vacantaabia astept.
babeepai ce faci draga o tii numai in bairamuri fara vio?+bravo!vrem amanunte
nikolasa nu mai fi suparata ,bine ca stii de acu inainte ce sa facisi eu zilele astea mi am adus aminte c am facut acu vreun an(sau 2?)niste poze si habar n am ce am facut cu ele ca nu mi aduc aminte sa le fi vazut macar
viktorialasa ca mai ai putin si termini cu totul,bine c ati descoperit la timp buba si nu dupa ce v ati mutat

maxima zilei : nu te consuma pt.un lucru pe care nu l poti schimba

hai va las ,tre sa ma pregatesc
pupicei si aveti grija de voi


www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikomiko spune:

Fetele, daca vreti sa vedeti pozele care au ramas in concurs, puteti sa le vedeti aici: http://www.vacantesicalatorii.ro/expo/vote/
Sunt o multime de poze frumoase.

_
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelina spune:

Aceeasi problema am avut si eu...imi aparea pe monitor ca accesul mi-ar fi restrictionat si m-am tot gandit si eu: "Mai, oare ce am spus...cui am spus...ce am scris asa de rau ca nu mai am voie pe site?".
Apoi am dat cautare pe google pt o reteta si am stiut ca printre alte site-uri culinare imi va aparea si DC...si nici asa nu a mers, asa ca m-am dat batuta.
Acum...se pare ca s-a rezolvat...am acces, dar nu am monitor
Mi s-a stricat si nu mai functioneaza deloc!!!
Asa ca acum va scriu de la serviciu!
Va pup pe toate si sper ca ati avut parte de sarbatori fericite si v-a adus iepurasul numai bucurii!
Sanatate la bebei si vreme frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Primel spune:

Salutari pentru toate fetele!
Felicitari niko, pozele sunt superbe! Meriti felicitari din toata inima si sa ai mult, mult succes la expo!
Multzumesc pentru link-ul pe care l-ai dat. Fotografia este o veche si adanca pasiune a mea si nu pot sa-ti spun cat de mult pot sa ma relaxeze fotografiile, mai ales daca stiu ca sunt facute de cineva cunoscut! Uneori, stau cu albumele in brate si tot admir si mut pozele din loc; imi plac nespus mai ales peisajele! Sotul meu mi-a invatat "goanga" si i se pare ciudata treaba daca nu ma vede cu nasul in poze, mai ales seara... Chiar ma intreaba daca nu am de lucru la albume, asa de tare l-am obisnuit cu asta!
Caro, vacanta placuta si drum bun!
Inca o data salutari pline de soare de aici din Innsbruck pentru Niko, Babee, Viktoria, Caro, Angelina, Alexa, Tanja, Flaflo ...
Va pupic dulce pe toate

www.craiova.ro/argos

"A gresi e omenesc; a ierta este divin." Alexander Pope

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikomiko spune:

Primel, multumesc! Ma bucur tare ca si tie iti plac pozele. Sotul tau cu sotul meu ar trebui sa se ia de manuta si sa-si povesteasca aventuri cu neveste si poze :)))))

Fetele, eu n-o sa mai apar pe forumul asta. Nu vreau sa arunc in nimeni cu pietre, pur si simplu simt ca e momentul sa ma retrag. Va urez la toate sa aveti parte de cat mai multe lucruri bune.
Daca vi se face candva dor de mine, o sa ma gasiti pe mail: nicoleta.bota@gmail.com
V-am pupat pe toate!



_
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Nico sa stii ca si eu am spus uneori ca ma retrag.Fa o pauza, trage aer in piept si va fi bine, vei vedea!

Is ametita..fug sa calc.....ca am de nu ma vad.Poate mai tarziu apar cu povesti noi..

-----------------------------
'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

Si a trecut un an

Gabriela si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Buna fetelor, am incercat de citeva ori sa intru pe forum, dar nu am reusit. Noi sintem mai mult pe afara, nu mai pot sa o tin pe Bianca inauntru ca de vreo 3 zile e foarte prost dispusa, nu-i convine nimic si plinge mult. La plimbare macar sta linistita in carut si daca nu doarme se uita imbufnata la toata lumea. Mai nou isi roade minutele de mama focului si nu as vrea sa o las, asa ca ne luptam cu ea..... In rest sint obosita dupa cit ma calareste fetita mea, cad seara de nu-mi mai trebuie nimic.
Gabi, am tot vrut sa te sun, dar nu am ajuns nicicum....
Va doresc tuturor o zi frumoasa, cu soare daca se poate!!!

Flavia si Bianca

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/fersedif/my_photos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Neata fetele...din Austria.

eu sunt odihnita ca dimineata am program prelungit de somn.Sta Vio cu Phillip si eu sforai.Ieri mi-a dormit peste zi 5 ore de ma speriasem, iar aseara la 9 dormea de rupea pamantul.Cred ca-l oboseste miscarea
Mai nou scormoneste in gunoi si ia cutiile de bere ca sa se joace cu ele.Si le-alearga prin casa si le zdranganeste.Pai ce dau banii pe jucarii scumpe cand avem gratuitati pe-acasa???

Flavia ne auzim zilele astea, poatem vineri facem o plimbare in 6(dupa amiaza???)Bianca are si ea toanele ei, ca orice copil.Trec astea, vin altele...dar fara probleme.Phillip de 0 saptamana imi refuza laptele dimineata, dar peste zi imi da biberonul si ma pune sa i-l tin si el bea ca un mielut.Deci tot vrea..dar nu dimineata la mic dejun
Astazi am program de aprovizionat casa..va pup si fug la ale mele.O zi frumoasa si...uitati-va la pozele lui Nico

-----------------------------
'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

Si a trecut un an

Gabriela si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput