Fete din Austria 14

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelina spune:

Dragutelor, tin sa va anunt ca am fost in sfarsit la medic. Este o persoana grozava!
Mi-a dat niste tratament si sper sa fie totul bine.
Va pup pe toate! O zi cat mai placuta!
Avem soare in sfarsit!!
Pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Buna fetelor, eu ma simt bine, de ieri a mers si Florin la munca, asa ca am ramas doar cu Bianca. Am insa mari probleme cu ea: nu mai vrea numai in brate. Nu stiu ce sa fac cu ea, ca nu mai ajung nici la toaleta, ce sa mai spun de facut mincare sau curat!! Si plinge cu lacrimi de crocodil si se inroseste la fata, ca mi se rupe inima.
Babee, am vrut sa te sun, dar cum puneam mina pe telefon incepea sa urle!! Ma duc ca plinge din nou!!!!!!! Ce sa fac cu ea? Ajutoooooor!


Flavia si Bianca

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/fersedif/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikomiko spune:

Angelina, la care medic ai fost pana la urma? Cat de repede ti-ai putut face programarea din momentul in care ai sunat?

Flaflo, nu stiu cum sa-ti spun s-o linistesti, dar sa stii sa are Babee niste metode de te imprastii de ras. Cand se face Phillip ca vrea sa planga ii face Gabi ceva si el imediat uita ca a vrut sa planga. Dar Phillip oricum e barbat, nu gluma, nu se ocupa el cu nimicuri de-astea gen plans... asta-i pt. fetite ;)

Distractie faina daca ziceti ca hoinariti pe la plimbarica. Eu tot pe-aici cu temele astea urate... vineri o sa fie mai lejer si la mine si recuperez :)

_
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Salutic fetele!

Angelina deci am avut dreptate.Ca sa va zic secretul:atat de fin e in momentul in care face un tuseu vaginal de nu va pot spune.Si atata intreaba:iti e bine, nu te deranjeaza...]oricum bravo lui ca e atent cu femeile si e si priceput.

Flavia sa stii ca Nico a tot asistat la metodele noastre de calmare.Eu nu l-am lasat sa planga , dar nici nu l-am luat in brate.Am fost de principiul copilul numai cand il alinti il iei in brate.De fapt cum il inveti asa il ai.Phillip acum marisor cand vrea sa-l dragalesc vine la mine, pune capul pe picioare, imi ia mana si ma pune sa-l mangai.Nu a vrut niciodata in brate(sa ne arate sau mai stiu eu).Si nici nu e super alintat-uneori numai dar rar in prezenta altora.
Cand ii spun ceva de obicei intelege si nu exagereaza.

Daca vremea e tot asa frumoasa ce spuneti de o plimbare prin Schönbrunn sambata sau duminica???

-----------------------------
'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

Si a trecut un an

Gabriela si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Babee, si ce i-ai facut? Am incercat cu jucarele, cu fluieraturi, cu strimbaturi, etc....., dar fara reusita. Se pune pe un jalnic si pina la urma se si inneaca daca nu o iau in brate. Florin se apuca si "plinge" mai tare ca ea si functioneaza, dar la mine nu merge. Azi am avut o zi cumplita, ma dor salele de mor! Babee, te-am sunat, se pare ca esti la plimbare, si noi am venit acum simai doarme in carut. Nu stiu daca te mai pot suna azi.....
De Schönbrunn sintem incintati, dar putem doar dumineca, simbata avem musafiri.
Doresc o seara placuta tuturor mamicilor de Austria!
Pupici

Flavia si Bianca

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/fersedif/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelina spune:

Nikomiko,

Imi cer scuze!!!Doar acum am vazut mesajul tau...sunt chioara de-a dreptul!!
Am fost la Dr. Rambousek pe care mi-l recomandase Babee. Am sunat acolo luni si miercuri la 07:30 am avut programarea.
Va pup.
O seara placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikomiko spune:

Angelina, saru'mana pt. info!
Eu inca n-am ajuns la medic... tot sper ca se intampla minunea, dar banuiesc ca ar trebui sa nu mai imi tot gasesc scuze si sa tot aman...

Fetele, au am aflat ca studentii pana la implinirea varstei de 27 de ani platesc 5 euro intrare la Zoo din Schönnbrun in loc de 12 cat e biletul intreg.
Eu am zis ca merg acum vineri sau sambata, trebuie sa-mi vina barbatul acasa sa vad daca are si el chef de mers sambata, altfel merg vineri la facut pozici la animalute. Si planuiesc sa stau cat de mult ma lasa aia in gradina, ca sa pot face pozici la tot ce misca pe-acolo :).
Daca aveti cumva chef de mers, dati un semn.



_
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikomiko spune:

Am uitat... eu abia astazi am aflat ca urmatoarele 2 saptamani sunt vacanta la mine :))) ce de timp de pozici o sa am...

_
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Salut!

Sa nu ne dati disparuti..dar a venit caldura.Cum Phillip merge bine si e mare amator(de ce oare ca nu stiu) de iesiri si aer curat.Acum nani de la 9, la 10 se trezeste, fugim afara , iarasi in casa papa ..sau ramanem pe-afara.
Aseara am fost la plimbare(de fapt am plecat eu de pe la 17 si am ajuns la 22) si a adormit pe tricicleta.Mi-a parut rau ca nu i-am facut poza..dar poate alta data(Doamne ce-i fac copilului).Deci Flavia era clar ca nu-s acasa...dar am mobilul cu mine daca e ceva

Flavia calm cu bebe ca asta e.Sunt copii diferiti in primul rand, si apoi depinde si cat de tare esti tu.Nu l-am lasat niciodata sa planga stiu eu 5 minute, dar am incercat sa fiu langa Phillip atunci cand a fostc eva.Vei invata in timp sa distingi tipurile de plansete:sa atraga atentia, cele de durere si discomfort, de foame, sete, senzatie de jena(pampers plin etc).E o meserie destul de solicitanta!Dar n-am prea vazut femeie sa nu faca fata (cu mici exceptii).

Nico...pai tu n-ai (inca) 27 de ani..de-aia..fugi repede pana nu faciPai sa se hotarasca fetele cand ne intalnim ca mie mi-e simplu-e la o aruncatura de bat doar.

Salutam toate fetele si sa fim sanatoase!

-----------------------------
'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

Si a trecut un an

Gabriela si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikomiko spune:

Fetele, ati disparut toate... :(

Eu mi-am inceput dimineata cu mecanica. Am fost sa-mi verific bita sa vedem cum sta dupa o iarna lunga, lunga. Avea lantul picat de cum a ramas de la mutare si i l-am pus la loc. Si are si rotile cam desumflate, asa ca azi cred ca o sa fac o vizita la benzinarie sa le umflu.
Gabi a venit aseara acasa si ne-am hotarat ca mergem maine impreuna la Zoo :))) asa ca astazi am sarcina sa fac cumparaturile care de obicei le faceam sambata impreuna, asta ca sa putem sta maine cat mai mult la animalute.

Voi ce mai ziceti? Ce mai fac bebeii?


_
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi

Mergi la inceput