Fete din Austria 14

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Mama, ce ati mai postat de cind nu am mai intrat!!!!
Alinah, scuze ca nu ti-am urat si eu ceva....stiam de la Gabi ca este ziua ta.....dar din pacate ficamea mu ma lasa nici la wc. Ieri mai aveam putin si ma lasau nervi, ca facusem o durere de cap de la urletele ei!!! Nu stiu ce a avut micuta, ca a plins de la prinz pina seara fara sa o pot linisti cumva. Spre seara am sesizat ca ar avea putini muculeti, am incercat sa-i scot cu pompita dar nu a iesit nimic. A papat bine si a dormit bine (inca mai doarme). Sper sa nu-mi raceasca!!!
Babee, sper ca te-a lasat migrena!
Caro, ma bucuram sa-mi clatesc ochii cu tale, nu la pui odata pe net?
Alexandra, se pare ca si tu esti la fel de ocupata ca mine........cel putin a mea nu se trezeste noaptea (sa bat in lemn)!
Primel, acu mai ai tu timp de glume ca nu ai ......
Alinah, tu de ce ai fost operata de coloana? Si mie mi-au propus sa ma opereze, insa nu prea vreau......increderea mea in medici din austria este tare zdruncinata!!!!
Gata, ma duc....s-a trezit Maria-sa Bianca.....tre' sa-i dau papica.

Va doresc o zi frumoasa, cu soare, fara migrene si astenii!

Pupici

Flavia si Bianca

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/fersedif/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Primel spune:



Va pe toate si va doresc si eu o zi frumoasa si un sfarsit de saptamana la fel!
Maine nu mai vin la internet ca mergem cu la veterinar sa-i facem un vaccin...


http://www.revistaargos.tk/

"A gresi e omenesc; a ierta este divin." Alexander Pope

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

doamnelor si domnilor va prezint poz(n)ele din croatia!http://community.webshots.com/user/sonnig102

daca vreti si impresii de calatorie ridicati mana weekendul asta am nitel timp .

pupicei


www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Caro...acum lasand la o parte mistourile cu numele orasului, mi s-a parut tare faina zona si...pozele is faine faine.Te-am ochit(bai..ai slabit...) si l-am vazut si pe ursuletul tau.....Acum daca tot ne-ai intaratat fa si jurnal de calatorie c-asa-i sta drumetului bine.
Primel week-end placut si tie...
Flavia sper ca doarme si s-a mai odihnit...
Alina cu elefantul ei(na ca ai si tu)...Alexandra la fel..
Noi cu dintii(mama lor de canini ca-mi scot peri albi albi albi).

Fug..ca urlaaaaaaaa

-----------------------------
'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

Si a trecut un an

Gabriela si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

buna fetele
babee draga,mersi de complighionturi dar n am slabit,e o iluzie opticasi de poze nu prea s multumita (in afara de cea cu rasaritul de soare la rovinj) eu le am pus numai pe cele mai bune acolo.e o pacoste si cu facutul pozelor ,in loc sa admiri peisajul tre sa te gandesti unde i soarele si alte detalii tehnice
acu revenind la calatorie,noi am facut turul istriei(care e peninsula) incepand de la opatija rijeka pana la novigrad.am mers numai pe coasta adriaticii si opream unde ne dorea inimioaraimi place ca au o gramada de insulite,constructii de piatra,case (casoaie)frumoase.dar tot italia e favorita meaoricum pt.weekend merita mers in croatia e aproape si mai sunt destule de vazut.
dupa cate am vazut ei traiesc mai mult din turism,sunt o gramada de camere,apartamente de inchiriat.dar n am vazut industrie deloc si nu prea cresc animalemi s a parut curios,de ex.la rest.nu gaseai pui noi am mancat numai peste si fructe de mare.cel mai bine am mancat la pola unde am stat aveau si restaurant si am luat desert clatite cu nuci in sos de vin(care era ceva pufos ,nu poci sa va explic),ceva dumnezeiesc am mancat ca porcii(de guinea)preturile nu s cu mult mai mici ca aici,uneori sunt ca aici asa ca d.p.d.v.economic nu i o economie sa mergi acolo.
continuarea mai tarliu


www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinah spune:

Caro, frumusele poze, mi-au placut, am putut sa-mi fac o imagine buna despre locul rusinos si imi pare frumoasa zona. Tu esti cat o gamalie, doar mai trebuia sa-ti scrii numele pe fotografie, ca sa stiu si io ca tu esti Si eu ti-am vazut ursuletul, pare tare seriooooss...N-ati mers si cu iaht, nimic? O cina romantica in lumina lunii? Dar mai bine, lasa, fara cina
Parol, nu vrui domne' sa-ti trag teapa. Doar eu stiu ce visam in seara aia, numai nebunii si amoruri salbatice

Babee, plimba-te acusi, ca vine vreme rea saptamana care vine. Baga cat poti in picioare. Spor la impins
Eu am mai tras o teapa azi. De data mie! Am vorbit ieri cu un nene de la terenurile de tenis ca azi pot sa-mi fac de lucru, sa tocesc zidul ala de jucat de tenis, ca terenurile sunt in pregatire. Buuuuun, merg frumos, tantos, ca nimeni nu mai e ca mine, cu racheta in spinare, mingea in buzunar si cand ajung dau de alt nene. "Nici vorbaaaaaaa! Ala nu stia ce vorbeste. Nu se poate, abia marti aducem zgura....." De aici n-am mai auzit nika', mi s-a facut negru deasupra capului si zic "Dar nici macar la amaratu' ala de zid???" "NU, ca bla-bla-bla si la-la-la" Asa ca m-am intretinu nitel cu nenea, l-am mai adulmecat nitel, poate i se face mila intr-un final. Nimic, stana de piatra omul. Binevoitor si zambitor de altfel. La final i-am spus in gluma: "Sie haben meine Träume ruiniert!" Iar el "Träumen Sie weiter!" M-a intrebat daca joc bine, ca au nevoie de femei pricepute , pardon , la competitiile inter satesti si orasenesti Domnu' era instructor de tenis. E cam la 50-55 de ani si stiti ce mi-a trecut prin cap, sa fac un curs ceva de tennistrainer. E colo, aproape, frumos...si iau copii la invatat. E si ceva care imi place. Part time job. Acum rascolesc netul sa vad ce patalamale imi trebuie

Primel, eu am avut ruptura de disc cu pareza, un an de recuparare medicala intensa dupa.

Am plecat sa-mi pun kuru' la miscare. E musai!

Poze (23.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viktoria spune:

Alina macar tu esti la capitolul gradina, caci noi nici macar nu avem zugravita casa sau parchetul pus , ce sa ma mai gindesc la floricele si . La multi ani si din partea mea desi cu intirziere. Doris se ocupa mult de Clara asa ca nu cred ca ar fi o problema cu ciinele.Insa ne vom gindi serios, poate la anul viitor ca acuma sint ´si asa prea multe pe capul meu. Nu de alta dar nu vrea sa ajung.
Babee frumos baietel ai, nici nu ma mir ca se uita fetele la el.
Caro frumoase pozele din renumitul oras.
Flavia si Alexa sper ca v-ati mai odihnit un pic si sinteti mai voioase.Primel cum a fost la veterinar=?
Pupici la mamici, si pisici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

hei... unde sunteti????ca de-abia pe pagina 4 am gasit subiectul nostru.....

Scoateti capetele din gamalii si haideti la vorbe.

Noi grasi si frumosi(mai ales), plimbareti, jucausi, povestitori din cand in cand dar in mai multe limbi(unele nedescifrate inca), suntem in cautare de domnisoara draguta care sa ne insoteasca la plimbare zilnic(Bianca..tu nici macar nu ma pupi..pana cresti mai mare caut alta partenera).

Na glumesc...ce sariti asa??baieti nu vrem, doar fete mai marisoare car stiu sa dea "pusi".M-a distrat duminica la biserica un tatic ce-si sfatuia fetita sa-i dea lui Phillip "pusi".I fetita il pupa zgomotos nevoie mare..si el statea.Promite baiatul, nu??

haideti..care e cu perdele, curatenie, vopsit oua..cozonaci etc etc??ca doar saptamana viitoare e Pastele ortonox si asa se cade, nu???

Pupam fetele plimbarete si revenim curand.Adica elefanta 2 se intoarce

-----------------------------
'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

Si a trecut un an

Gabriela si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

buna fetili,

babeepai stii la ce se mai zice pusi?(numai prostii am in cap,se vede ca s stresata)si cine e elefanta 2 ca n am inteles.
alinahpai fusei cu vaporasu la insula brijuni. ce iaht?al meu a fost vaporean pe nave de alea mari si nu agreeaza "cojile de nuca"asa le zice el la iahturi si alte nave mai micute.cina romantica?la noi toate mesele s romantice,mai ales daca i mancarea bunace ai facut te apuci de curs?mi se pare interesant si mai iesi si tu din casa
viktoria cum adica pupici la mamici si pisici?pai eu nu s nici mamica nici pisica
toriape unde o mai fi?
primelpune si tu o poza cu pisica s o vedem si noi
flafloce face bianca?sper ca nu i racita

pupici la toata gasca


www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viktoria spune:

Buna fetelor,
Caro stii cum e, ce nu e poate sa devina asa ca ...si tie multi pupici si sa nu te superi.
Babee fetita mea mai mare e deja batrina pt. Phillip si Clara e pre mica si inca nu da pupici asa ca trebuie sa mai asteptam.
Eu am sa fac curatenie la casa, ca deja am avut niste oameni si au terminat de zugravit. Simbata vine sora mea la ,mine sa ma mai ajute la treburile casei si sa mutam.
Un sfirsit de saptamina placut tuturor

Mergi la inceput