Mamici din Arad...???(27)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Ceau fetelor!

Noi suntem singurei azi, ca ovi e la Bucuresti la un interviu pentru un post de reprezentant medical......asa ca eu cu bazucu suntem sefii!

Aseara l-am cantarit din nou si are 8250 gr, adica intr-o sapt a pus pe el 150 gr!E urias......si-a refacut falcutele la loc!

Ma duc la el ca imediat cere tzatzuca!De-abia astept sa incepem si cu supica, ca deocamdata suntem tot la fructe....dar tare mancacios mai e!

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)http://alesio.shorturl.com/

---------------------------------------------------------------------------
When life gives you lemons, make a juice!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Flavia, stiu si eu cum e cu herpesii astia SI eu fac tot des, apar la schimbari de temperatura sau cum zici tu pe baza de stres...la mine singurul tratament care imi merge e unu bababesc...sa nu razi Il frec cu colt de le un prosop inspre gura, inspre coltul gurii si sigur asa imi trece mai repede...prosopul sa fie unu mai aspru

Gabi, tu parca azi esti la Szeged...multa sanatate si noroc!

Tanja, bine ai revenit! Spune-ne mai multe depsre tine, cum esti, cum mai e Stefanel!

Ioana, vii azi la plimbare cu Alesio??? Hai ca te sun

Cristina, probabil ca deja a plecat spre Drum bun!!!

Diana, l-am vazut ieri pe Vlaicu pe Vasile cu un covor in brate Cara saracu pe covoru ala



Claudia si Raul (01.04.2004)
Martie Aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Gabi, tinem pumnii sa mearga bine la Szeget!

Tania bine ai revenit!

Ioana fii fericita ca ai un mancacios, eu tre sa alerg dupa el cu mancarea! Tinem pumnii la Ovi! El ce e medic? La ce firma merge la interviu?

Clau, ai vazut bine daca mai statea aparea si cu o mocheta! Ne-am luat ieri covor in sufragerie si mocheta la Vladutz in camera, ii tare dulce cu soricei! Din fericire le cara pana la masina ca altfel!

Diana & Vladut (16.05.2004)
Vladut 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanja spune:

Buna fetelor si multe multumiri pentru primirea facuta.
Eu nu sunt nici bine dar nici rau.Acum lucrez numai de dimineata si rar ma duc si seara.Nu stiu daca v-am spus ca frumosul meu sot este la inchisoare pentru ca ,nu va vine sa credeti -a jefuit o posta(a furat 3000 de euro),asa ca de acum incolo va trebui sa ma descurc singura cu propriile mele forte.De afectat nu ma afectat asa de mult,fapta lui si mai degraba aroganta amamntei lui care mi-a spus ca din vina mea se intampla toate si ca pentru mine a facut sotul meu ce a facut.Mi-a spus multe lucruri urate amanata lui ,care si acum ma afecteaza si ma doare tare tare.Am fost in vizita la sotul meu si cand l-am intrebat de ce a facut asta,mi-a zis cva nici el nu stie cum de ia trecut prin cap si nici nu stie cum de a ajuns sa faca asta.Din cauza lui ,acum proprietara casei mi-a dat termen sa imi gasesc alta casa,pe care am si gasit-o:e putin mai scumpa dar nu am incotro,si asa vroiam sa plec din casa asta .
Stefana devenit un adevarat domnisor si in acelasi timp un obraznic,nu mai asculta deloc si face ce vrea.Acum a invatat sa traga scaunul dupa el si se suie peste tot.Nu-l pot lasa nici macar 30 de secunde singur.
Saptamana trecuta am fost cu el la vaccinare si a fost foarte cuminte,neasteptat de cuminte.Acum are 79 cm si 10 kg
Azi voi pune noi poze cu el sa il vedeti pe micul print obraznic.
Va pup fetelor,si va multumesc c existati,fara voi nu as fi rezistat la tot ce mi se intampla.Datorita voua am devenit ,intr-un cuvant"PUTERNICA" .Va multumesc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanja spune:

Fetelor am pun cateva noi poze cu STEFAN:sper sa va placa.Va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LindaG spune:

Ceau fetele,
in sfirsit mai reusesc si eu sa dau pe aici.Bunica mea a facut intr-adevar o comotie cerebrala dar incepe sa isi rvina.Cind am ajuns nu m-a recunoscut dar acuma nu mai are probleme.Miine vom merge la doamna doctor cu rezultatul de la tomografie sa vedem ce trebuie sa facem mai departe,si in 23 seara plec spre Budapesta de unde voi lua avionul spre Stuttgart.
Pentru toti cei ce si-au sarbatorit ziua de nastere si de casatorie va doresc LA MULTI ANI cu intirziere si implinirea tuturor dorintelor.
Eu acuma ma duc sa cumpar flori si cadou pt. mamica mea care are si ea astazi ziua de nastere.
Tanja,bine ai revenit.
Va pup si mai incerc sa mai intru,daca nu,va voi scrie din nou din Germania.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ceau fetelor!
Eu sunt putin bolnava,se pare ca fac si eu o viroza "frumoasa",ma doare gatul si incep sa tusesc.
Linda, ma bucur ca bunica ta e mai bine. "La multi ani" mamei tale!

Gabi,te asteptam sa ne dai vesti bune!

Tanja,a crescut Stefan,e un baiat mare!
Eu zic ca nici nu merita sa te mai intalnesti vreodata cu sotul tau. Cred ca-si merita soarta.

Ioana,succes lui Ovi la interviu! Ce norocoasa esti ca manannca Alesio asa bine ,noi si acum ne plimbam prin casa cu mancarea,oricum nici nu are rabdare sa stea la masa in scaunel.

Clau,erai bolnava aseara ? Am vazut ca scria la tine la YM,am vrut sa te intreb ce ai,dar nu am mai intrat aseara ca m-am uitat la un film la TV.

Diana,trebuie sa "udati" covorul si mocheta!

Alina & Dragos (11.04.2002)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Salut fetelor!

Clau a fost super plimbarea.....daca n-ar fi bazucu asa greu m-as putea plimba toata ziua....pentru alea!

Diana, Ovi e stagiar acum la pediatrie I in Judetean, dar vrea si tot incerca sa-si gaseasca un post de reprezentant medical, deoarece nu ne descurcam cu salariul lui de medic stagiar(stam in chirie)....nici nu a dat rezidentiatul anul trecut, poate da anul asta daca nu reuseste sa se angajeze ca reprezentant....Tu unde lucrai inainte?Parca esti rezidenta?
Cat despre bazuc nu stiu ce sa zic cu mancatul asta.....e mancacios nevoie mare, azi a inceput sa urle cand a vazut ca s-a terminat sucul din castronel(cu pulpa) si ca plec cu el la bucatarie....mi-e frica sa nu devina obez, dar am eu grija sa-i dau fructe mai multe si nu fainoase....cred ca de la lapticul meu e asa dolofan...


Tanja am vazut pozele cu stefan si e un scumpic!

Gabi si noi va tinem pumnii!!

Alinush fa-te bine repede ca uite a venit un pic de primavara!

Linda, ma bucur ca e mai bine bunica ta!La multi ani mamei tale!!!

Acum doarme bazucu meu....cred ca l-a obosit plimbarea....s-a si bronzat un pic pe nasuc si pe obrajori..!
Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)http://alesio.shorturl.com/

---------------------------------------------------------------------------
When life gives you lemons, make a juice!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

O Ioana, ce zici de bronzat?? Pe mine ma ustura fata de nu mai pot Eu am mai fost cu Raul la plimbare inca vreo 2 ore si mai stateam, dar noroc ca am pus mana pe funducu lui ca a trecut pisu prin scutec Atat de mult s-a pisat in 2-3 ore ca a umplut un scutec
Maine mai vii??? Asta nu merg in oras

Tanja, nu am cuvinte Eu una nici n-as mai vrea sa stiu nimic de el, as face in asa fel incat sa dispara definitiv din viata noastra, iar cel mic sa nu afle ce fel de om e tatal lui
multi la Stefanut

Alina, m-a durut ingrozitor de tare capu SDinuzita e de vina, ca toata iarna am purtat caciula, m-am ferit de vant si ieri am iesit cu capu gol E greu pana ma reobisnuiesc cu vantu

Mai sa fie ca nu mai pot scrie din cauza lu Raul, ma trage de pantaloni si urla la mine


HAI STEAUA!!!



Claudia si Raul (01.04.2004)
Martie Aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Fetelor am fost azi la szeged. Sunt franta de oboseala. Consultatia a durat vreo trei ore. A fost ingrozitor mai ales dupa ce am iesit afara, pentru ca ma deranja ingrozitor de tare lumina. Nici nu am putut tine ochii dechisi, decat asa cate unul pe rand. Si acum am pupilele foarte dilatate si parca am nisip in ochi. Nu am fost supusa niciodata unui control asa de complex! In concluzie joia viitoare ma operez la ochiul stang iar peste vreo sase-noua saptamani la celalalt. La dreptul o sa imi reduca de tot miopia dar la stangul o sa imi mai ramana una sau doua dioptrii. Rugati-va pentru mine sa fie bine!

Tanja, imi pare tare rau pentru ce ti se intampla!
Ioana, tinem pumnii lui Ovi sa iasa bine interviul!
AlinaM, multa sanatate! sa te faci bine cat mai repede!

www.stoc-studio.ro/tudor

Mergi la inceput