Bebelusi de iulie-august 2004 (48)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana_Filipescu spune:

Mog, nu cumva febra este de la dintisori?Poate ar trebui sa vezi si un alt medic pediatru. mai multe pareri poate sunt binevenite.
sa speram ca febra este numai de la dintisori. Sanatate multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

ramona - ai dreptate, nu conteaza cu cine seamana. oricum seamana cu taica-su si e frumoasa ca mine
jucaria e ca o gentuta, cu maner, are niste clape pe mijloc in culorile curcubeului, cu diferite melodii, iar pe laterale are in partea de jos cate un buton in forma de broasca si unul in forma de greiere (care apasate scot sunetele corespunzatoare ) si in partea de sus un fluturas si o buburuza care pacane atunci cand le rotesti. a fost vreo 700 de mii, i-a adus-o mosul alexandrei


marcela si alexandra lia

pozele noastre
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37669" target="_blank">cum s-a nascut alexandra lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Neata, neata,
Avem si noi dintisor in sfarsit!!! A iesit odata cu al lui Stefanel, adica in noaptea de 1 martie, cadou de martisor pt mami. Deci Eva e fratior cu Stefanel Eu nici nu am vazut dintisorul, numai ca am simtit ceva ciudat aseara cand ma musca de zor de degete. Nu ma lasa sa ma uit dar se simte clar ca a iesit.
Si eu de abia astept sa ajung acasa sa le fac fetelor analize de giardia. Pe Mara am tratat-o anul trecut de 3 ori... Cica e cam inutil ca giardia exista in apa si chisturile nu se distrug la fiert... Oare se poate din cauza asta sa faca Eva kaka de 5 ori pe zi?
Va pup, ma apuc de invatat, azi am test

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Nu-mi vine sa cred! Stefan a mincat in mai putin de 10 min aproape un borcanel intreg de piure de fructe! Ca sa intelegeti cit de neobisnuit este asta - va spun ca el la 10 nu maninca mai mult de 3 lingurite de piure si alea cu greu, de parca are gura ferecata... Iar acum deschidea gurita mare-mare si minca tot de parca abia acum descoperea cit de bune sunt! Ca sa vezi ce bucurie!
Acum a adormit pe scaunelul de masa ca era frint - nu stiu de ce de vreo 3 zile si-a scimbat programul de somn - nu mai doarme dupa masa de la 6 dimineata pina la 9 - 9.30 ca pina acum ci se trezeste pe la 7.30 si nu mai adoarme neam spre disperarea mea!
Moni - azi mergeti la dr. sa vezi ce are Bobo? Sper sa nu fie nimic grav si sa se rezolve repede!

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
32 ani, zodia: gemeni
http://community.webshots.com/user/leelooga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Corina - ce ma bucur de tau - deci ii facem frati de dintisori! Felicitari!

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
32 ani, zodia: gemeni
http://community.webshots.com/user/leelooga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Maria Alexandra

Noi ne pregatim de iesit afara ca in sfarsit avem soare fara dinti...sau ma rog cu dinti micutzi:-)))
Catrina stie doua cuvinte "tinta" tata si nein
pe principiul "ma-ma" ea. "ta-ta" eu insist, ea o tine cu tata ca la un moment dat sa fie "MAMA!". Catrina: "NEIN!!!" Si da si din cap a "nuuuuuuuuuu"...tztztz
pupe la voi si la puisori********

aaaaaaaaaaaaa va dati seama ca in curind o sa scrie la rubricuta noastra copilasi de iul-aug ...inca putin si vine noua serie de bebelusi iul-aug 2005:-) Ioi ce ganduri am, imbatranesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Buna dimineata si o primavara frumoasa sa avem dragi mamici si bebici!

S-a milostivit Cel de Sus de noi si ne simtitm mai bine, eu am lasat-o mai moale cu tusitul dar inca nu mi-a trecut. Danut e agitat nevoier mare, saliveaza din greu si musca insa niet dinti; in plus s-a constipat de la un borcanel de fructe de padure, afine, si acum sta cu un supozitor infipt in funduc ca s-a scremut de s-a inrosit si a transpirat si n-a iesit decat un bobit.

Ieri Danut a implinit 7 luni, are 10,5 kg acum. Performante ca si ceilalti bebei nu avem, atata ca se rostogoleste si sta pe fund mai mult timp singur. Nu vrea sub nici o forma sa se ridice in picioruse, de fapt nici nu se agata de mien sau de patut, deci nici nu intentioneaza macar. Daca-l ridic eu de subtiori se lasa in jos. Sincer sunt un pic ingrijorata ca nu vrea. Mamici cu bebici vioi, Roxana, Nicole, spuneti-mi si mie cum i-ati antrenat, ca trebuie sa fi facut ceva voi :)

M<ai am nevoie si de alt sfat de la voi....am pus in cucta sa-mi fierb mie un pui, cu zarzavaturi, fara sare; oare pot sa-i dau si lui din zarzavaturile alea de acolo sau fiindca au fiert in zeama cu pui cu os+grasime nu sunt bune? Ca zeama din aia nu cred ca am voie sa-i dau, nu? ce ziceti? Carne de piept oricum ii dau de pe puiul ala.

revin ca plange

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamiska spune:

hello!!!!!!!!!!!!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamiska spune:

Am aparut si noi !!!!!!!!! Ne mai tineti minte ??????
Sa va spunem intai LA MULTI ANI SI MULTA SANATATE.
Lipsa mea de pe forum s-a datorat faptului ca acasa nu mi-a mers calculatorul, apoi m-am decuplat si de la net. Acum sunt putin pe la birou, iar de pe 15 aprilie incep serviciul si o sa fiu zilnic cu voi.Anne - Marie are 7 luni si 4 zile, are 64 cm ( de la 48 cat avea la nastere ) si 8 kg de la 2.900 la nastere, e sanatoasa si frumoasa, o sa postez poze cand incep serviciul pe 15 apr. Nu stiu ce va spun mai repede......suntem super fericiti. Voi ????? ce faceti ne-a fost tare dor de voi.

azi, maine si luni sunt cu voi ca tin locul unei colege.
Pupici multi/ Kamy si Anne - Marie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

LMA Danutz
Dorsilä eu numa zeama din aia ii dau:-) Si n-a patit nimik pin-acu:-)
pupe*

Mergi la inceput