Bebelusi de iulie-august 2004 (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Sint pe aici , nu scapati de mine asa usor....v-am citit dar nu am avut chef sa scriu si sa ma tot pling de problemele mele...

Luca cel frumos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Filipescu spune:

Multumesc ramses. Si bebelusa ta este minunata. pe mine pe zi ce trece ma uimeste Bubu. a devenit din ce in ce mai cuminte. ieri dimineata am facut curat in toata casa (eh...un amarat de apartament cu 2 camere) si el a stat singurel la el in patut si a dormit). Iar de dormit....cazut la datorie la 22.30 si trezit dimineata la 07.35.Sunt o norocoasa, recunosc.
sa aveti o zi frumoasa si linistita...
Ioana si Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

neata si de la noi!
ieri a dormit puiul mic de la 10 la 1 si apoi de la 4 la 5.30. eram convinsa ca o sa facem noapte alba, dar pe la 8 ne-am pus amandoua in pat si am adormit... eu m-am trezit pe la 10 si am plecat in dormitor, iar bebelina a dormit pana la 4, cand s-a trezit de foame si am auzit-o scancind pe statie. a ras o tzatzica in 10 min si s-a culcat la loc. nu-mi venea sa cred!!! s-a trezit la 7 fara ceva. cred ca de cand nu mai gauresc vecinii peretii, recupereaza si ea orele de somn pierdute cand era mai mica.
ne bucuram ca v-au placut pozele noastre, cu asa fotomodel nici nu e greu. generatia de iulie-august (si un pic de septembrie )e o generatie de copii unul si unul!
andreea - in primele zile mi s-a spus foarte des ca alexandra seamana cu mine. dupa aceea toata lumea a rectificat: seamana cu tati eu ma bucur tare tare cand imi spune cineva ca seamana si cu mine, asa ca multumesc frumos! pai ce, eu am muncit atatea luni de zile ca sa semene doar cu taica-su?
nicole - are mama fetita mareeeee!!! sa-ti traiasca!!! ma uitam la poza si ma gandeam... ce a mai trecut timpul. maine poimaine alergam dupa ele pe-aici.
ramona - cum vine un pic de caldurica (adica peste 5 grade, sa nu ne congelam in parc daca stam mai mult de juma' de ora), cum sunam goarna de intalnire. pana acum suntem 3: eu, tu si diana (diana21). cine se mai inscrie?
monica - da, apartamentul nostru e luminos, avem doua camere pe sud si sufrageria si bucataria pe nord. in privinta blitzului, sfatul meu ar fi, daca poti, sa folosesti un blitz aditional, nu pe cel incorporat. ce aparat ai? daca e profesional ai putea sa ii pui un filtru de culoare (modifica temperatura de culoare, "warming filter").
mani - a mea mestereste la fluturas si la buburuza, si sa o vezi ce se concentreaza si se incrunta de iti vine sa o mananci. si ii place sa i-o pun la picioare si sa ii dea suturi in timp ce mestereste o jucarie de ros.

pupici si o zi buna tuturor!


marcela si alexandra lia

pozele noastre
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37669" target="_blank">cum s-a nascut alexandra lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza cu soareee!
in sfirsit e frumos si la noi asa ca azi nu mai ratam plimbaricile!
Moniq bafta azi la medic.
Adema succes la mincare si sa nu mai aveti bubite.
Andreea, noi la 5 mincam fructe diferite cu iaurt si brinza.
nu ne mai laudam cu nimik...doar cu mincatul buzei de jos, semn ca il maninca rau gingia.
o zi super tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramses spune:

Buna dimineata!Am facut si noi ochi si ne jucam de la 7.
Maria,eu ii dau cand cereale de la Milupa cand Nestle,pt ca Nestle i le fac cu lapte de la mine,dar alaltaieri de ex. am varsat tot laptele pe care-l stransesem (si-mi venea sa plang de ciuda) si i-am dat Milupa care au lapte incorporat...Aseara insa am fost intr-o vizita si n-am putut sa-i dau cereale,i-am dat numai san si vad ca tot a dormit toata noaptea...Stii ce cred eu?!Ea nu mai avea nevoie sa suga noaptea de mult,dar se trezea reflex si tot reflex o puneam si eu la san,dar atunci cand cu cerealele,convinsa ca a papat bine seara,i-am dat suzeta cand s-a trezit peste noapte si vad ca in 2 zile s-a dat pe brazda.Sper sa functioneze si la tine!
Vrabiuta,abia astept intalnirea din parculet!Nu te mai plange ca lumea spune ca fetita seamana cu sotul tau,ca la mine toti la unison spun ca fetita mea seamana cu soacra-mea ...Acum parca as vrea sa mai spuna ca seamana cu sotul meu Stii ce?!Important ca sunt frumoase,nu conteaza cu cine seamana,nu?!


Ramona si bb-lusa Sara
http://photos.yahoo.com/ramonahirbu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mog spune:

ziua buna!


sunt tare suparata...de 2 sapt. bebe e tot racit, adica nu stiu exact ce are. In prima sapt. i-a curs nasucul si era tot infundat...si am pus ser la greu dupa care a inceput sa tuseasca si a inceput sa faca febra 38.5 cea mai mare si nu mai dorea sa manance ...doctorita a zis sa-i pun Novocalmin in prima zi de febra si i-am pus dupa care seara a facut iara febra desi ii dadeam in paralel si Calpol. Am vorbit cu doctorita si a zis sa-i mai pun un supozitor cu Novocalmin ca nu are nimic. Surpriza in ziua urmatoare de dimineata a urinat mai inchis la culoare. Oare de la ce sa fie? Sa aiba probleme la rinichi...sa fie de la Novocalmin (in ziua urmatoare doctorita a zis ca un Novocalmin la 24 de ore e doza...in prospect nu scrie). I-am facut analiza la urina si azi primesc rezultatul. Intre timp i-am dat la sfatul doctoritei Ospamox este un antibiotic. De dimineata a avut iara un pic de febra...nici nu stiu ce sa zic. Ii dau si dintisorii. De mancat mananca mai putin decat inainte, dar e forte vesl si activ parca nu ar avea nimic. Intre timp i-a trecut si nasucul, dar mai tuseste un pic din cand in cand (cam de 2, 3 ori pe zi)...
Poate sa faca febra adica in jur de 38 si ceva si dupa 10 minute sa fie rece?...Cum se poate asa ceva?
Daca exista sfaturi sunt foarte bine venite!
Va multumesc frumos.

Mog si pitic 35+ saptamani,DPN 3 August

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Filipescu spune:

Maria eu ii dau lui Bubu cam 250-300 ml. de lapte fara cereale inainte de culcare si se trezeste dimineata la 7-8, asa cum am mai spus.
Nu stiu daca trebuie sa ma laud dar sunt mandra. De aproximativ o saptamana Bubu face kk numai la olita.( a propos de model, eu i-am luat Baby Care, are doua manere in fata de care se tine, cateodata)Cred ca si-a facut cat de cat un program..Sunt tare fericita.Dar am si eu o problema. A inceput sa planga atunci cand ii schimb pampersul. oare s-a facut mare si nu il mai suporta? Ma indoiesc. Voua vi se intampla?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramses spune:

Aaaa,Vrabiuta,despre ce jucarie vorbesti?Tubul ala cantator de la Chico?!Cat a costat?

Ramona si bb-lusa Sara
http://photos.yahoo.com/ramonahirbu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramses spune:

Mog,urina inchisa la culoare nu cred ca e de la Novocalmin,ca si eu i-am pus Sarei 2 in decurs de 24 ore dupa vaccin si nu s-a colorat pipi...Ospamox i-am dat si eu cu efecte bune si in plus i-am dat Oscilococcinum,care e homeopat si e tot gratuit...Sper ca bb sa se faca bine

Ramona si bb-lusa Sara
http://photos.yahoo.com/ramonahirbu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna dimineata si de la noi!
Nu mai stiu cine ma intreba - da, de vreo citeva zile Stefan era cam miriit si saliva din greu de vreo citeva saptamini. Inca mai e miriit, dintisorul abia ce s-a ivit din gingie si banuiesc ca va mai dura ceva zile pina isi face aparitia in toata splendoarea lui!
Vrtoiam de mai multa vreme sa va intreb ceva. Voi ce iaurt le dati la pitici? Mie doctorita de la dispensar mi-a spus sa-i dai Danone sau Covalact, dar pediatra de la spital mi-a zis ca in nici un caz Danone ca se face cu praf de oase sau cam asa ceva si ca sa-i dau Brenac Royal. Voi ce stiti?
In plus tocmai am cintarit piticul si se pare ca luna asta n-a luat nimic in greutate - cum asa? De mincat a mincat ca de obicei - doar saptamina trecuta cit a fost racit a mincat ceva mai putin. Oare e normal?


Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
32 ani, zodia: gemeni
http://community.webshots.com/user/leelooga

Mergi la inceput