Bebelusi de iulie-august 2004 (47)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Multumim de urari si de sfaturi,am incercat de toate,daca nu trece nici azi maine dimineata spargem usa la pediatra. Una peste alta Bobo e vesel nevoie mare,vioi si energic, deci nu il deranjeaza prea tare, poate ca nu e asa grav,dar oricum merg ca mai am de cerut si niste buline pt. pitic ca s-a terminat stocu' (Eferalgan supozitoare, Sab, Debridat, Bepanthen, Calgel, Vigantol, ceva creme noi pt. fundulet etc).

Mitzura felicitari pentru coafeala, te urmez indeaproape (nu am reusit inca sa gasesc loc la coafezul meu ). Sa vedeti ce opere de arta face tipul, e super, ultima data nu am fost recunoscuta...deh...din roscata sa vina acasa o bruneta nu-i de colo...sa vedem acum ce culoare mai capatam. Tipul imi recomanda cum sa ma fac si cum imi sta bine ca io nu stiu sa-i zic.

Monica si bebe Bogdan (01.09.2004)
http://community.webshots.com/user/monicaotelea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

buna dimineata!
bb s-a trezit la 6.30 si la 10 a picat franta si doarme inca. asa ca am avut timp sa pun fotografii pe webshots. si doua cu alexandra si cu ianca asa cum am promis de aseara.
si eu folosesc cuptorul cu microunde. am citit una alta pe net, singura contraindicatie pentru mancarea de bebei este incalzirea inegala. mancarea poate sa fie fierbinte deasupra si rece la fundul vasului, asa ca trebuie amestecata foarte bine.
pupici


marcela si alexandra lia

pozele noastre
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37669" target="_blank">cum s-a nascut alexandra lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Mi-am adus aminte ca tot vroiam sa va intreb: la un moment dat vorbeati despre olita cu spatar,de unde ati luat-o ca n-am gasit si mama vrea neaparat sa-si vada nepotu' pe tron . Si suport din ala pentru cadita (scaun) de unde ati luat ca io nu gasesc pe unde am umblat. Au in Carrefour ca maine vreau sa fac o partida de shopping antidepresiv ?

Monica si bebe Bogdan (01.09.2004)
http://community.webshots.com/user/monicaotelea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maaria spune:

am vazut pozele cu vrabiuta mica si cu ianca, dulcele foc amandoua! ce va invidiez ca va puteti intalni si mai stati la vorbe:) dar lasa ca o sa vin si eu cu luca la bucuresti peste vreo 2 sapt. cine ne primeste in vizita? sau care veniti pe la noi? hehehe

si eu vreau olita. fetele care ati luat...de care? de unde?

si inca o intrebare pt mamicile cu bebei care dorm de seara pana dimineata...ce le dati la ultima masa? ce fel de cereale si ce cantitati?

pupicei

Maria si BB Luca (26.08.2004)
POZ(n)E

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunny spune:

Marcela...super pozele, fetele..ce mai fotomodele! Toate imi plac, dar ramin in continuare la nud ( favorita) si aia cu camera e mortala. Ii place jucarioara aia de la chicco? Ca al meu a descoperit ca aude mai tare daca o tine cu fundul in sus...

Simona..da un PM la Oana ( moderatorul nostru ) si te tree ea pe lista.Numai sa-i dai toate datele

Mitzura....mama-mama -23C...pai noua ne e teama de -10C aici. Sper sa vina primavara

Monicule...bafta la coafor si la shopping. Daca nu gasesti da-mi un PM .

Maria...eu la ultima masa ii dau numai laptic , maninca cam 250ml , ca stau si eu si ma gindesc ca nici mie nu mi-ar place sa dorm cu stomacelul plin.

fug afara cu prichindelul meu, care azi a avut o tentativa de ridicare din patut...la care din pacate am lasat salteaua prea jos si e mai greu...

Mani si Alex
http://community.webshots.com/user/manihall

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maaria spune:

Mani, eu daca-i dau doar lapte in 2 ore e fresh si urla de foame. intr-adevar nu e bine sa doarma cu stomacul plin...dar uite ca sunt in cerc vicios:)
am citit undeva ca nu e bine sa pape mai mult de 200ml la o masa.

si inca o intrebare...uf mi s-a trezit neuronu':)) ce fel de salteluta aveti pe pat?

al meu de cateva zile se intoarce in somn. si doarme pe-o parte..in echilibru, pana cand centru de greutate se muta...si normal ca pica pe spate inapoi. miscarea brusca il trezeste. ma bate gandul ca nu-i buna salteaua (a noastra e una facuta pe comanda de bunicu' din paie de camp. stie el ce-a pus acolo...)

Maria si BB Luca (26.08.2004)
POZ(n)E

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Maria, Bogdan mananca seara vreo 230-240 ml lapte + cereale cu lapte Bebelac,acum am trecut la grau + fructe si ii pun vreo 3-4 cupe cereale si 3-4 cupe lapte. Si ii tine de foame pana dimineata la 6,3-7 cand se trezeste. Hai ca mai e putin si vine si primavara adevarata si atunci putem sa facem plimbari lungi cu piticii si om sta si de vorba pana ne saturam.



Monica si bebe Bogdan (01.09.2004)
http://community.webshots.com/user/monicaotelea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

ah... si salteau e din iarba de...nu stiu de care, dar nu prea imi place,s-au cam facut lacasuri unde doarme el si trebuie sa o intorc mereu si sa o netezsec. Ma bate gandu sa-i iau alta,din aia gen relaxa.

Astept vesti despre olite si scaun de baie...

Vrabiuta,ce frumusele sunt fetitele cu fundite,am si eu poze cu Ianca sac,sac...Bogdanel a fost la o intalnire cu ea . Gagicar mare....
Ce bine de tine ca ai asa casa luminoasa,la noi nu prea e soare,asa aparat am si eu performant,chiar profi as putea zice,dar pe langa faptu ca mi-am prins degetele in el nu am lumina naturala si fac doar cu blitz...si nu sunt asa calde.

Monica si bebe Bogdan (01.09.2004)
http://community.webshots.com/user/monicaotelea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

fetele ....moata mea a coborat de pe canapea cu spatele si nu a cazut, a ramas in picioare !!!! incredibil ...nu-mi vine sa cred, mai ales ca nu a cazut ...oricum eu eram la prindere, dar am lasat-o sa vad ce face !
am uitat sa spun ca de canapea se tinea de ceva timp ...chiar ieri i-am facut o poza ...ce sa mai, e clar ca are mama fetita mare!


Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Marcela, pozele sint super ca de obicei ...Alexuta e o dulce si o frumoasa, stie sa pozeze foarte bine, pupacim si abia astept sa ne pozezi si pe noi !

Maria, eu ii dau moatei la culcare 200-250 ml (uneori 300 ml) lapte + 2 masuri de cereale fara lapte Nutriben (cu fructe si miere)...aseara a dormit de la 10 pana la 9.30 dimineata! la voi nu au nici un efect cerealele in lapte? abia astept sa veniti in Bucuresti si sa mergem in parc ...

Marina si Monica...stiu cum e cu saltea de iarba, si noi am avut la inceput pentru ca asa se recomanda, nu? pana pe la inceputul lunii ianuarie cand mi-am dat seama ca moata nu se poate misca prea bine pe salteaua aia ...se faceau denivelari dupa corpul ei si nu-mi placea deloc chestia asta asa ca i-am cumparat relaxa, daca va uitati la pozele noastre alea pe unde doarme moata in patut o sa vedeti si salteaua, e super groasa si foarte buna ca material, am luat-o din Cora de la magazinul ala de bebei (Loris baby sau asa ceva) ...a fost 1.100.000 lei ...

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput