Bebelusi de iulie-august 2004 (47)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

felicia - am reusit sa vad si eu pozele. am avut musafiri, apoi am fost in vizita, apoi iar am avut musafiri. dar acuma am reusit sa le vad. frumoaaaaaaaaaase!!! felicitari si pentru fotomodel si pentru fotograf!
noi am mai pregatit o tura de fotografii pe care le punem maine pe net. si printre ele o sa vedeti si una cu ianca, fetita dianei (diana21) care a fost astazi pe la noi.
pupici si somn usor tuturor piticilor si mamicilor,


marcela si alexandra lia

pozele noastre
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37669" target="_blank">cum s-a nascut alexandra lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

La multi ani, Bogdan si felicitari lui mami si tati, la aniversarea casatoriei.
Am inteles io bine, l-ai trecut pe regim alimentar cum ti-au spus fetele si tot mai face caca moale? Neaparat trebuie sa-i reglezi scaunele, daca e nevoie scoate-i toate alimentele si lasa-le doar pe cele care-l string la burtica. De asta are rana la fundulet, micu`! Daca nu trece asa, mergi la medic, poate fi vorba de vreun microb. Nu te ingrijora, problemele astea apar des la copii, am patit-o si eu cu Ilinca, scaune proaste, dureri de burtica, parca avea fieru` de calcat pus pe fundulet. Sanatate multa!

Carmen,Ilinca&Ionut
http://photos.yahoo.com/m_costin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Marcela dar ati avut o zi agitata, nu gluma....
Multumim de apecieri....ne simtim flatate....asteptam noile pozici.

Andrea nu-mi spune de vise.Mi-am adus aminte ce a visat socra-miu cand a cazut Andreea din pat de si-a facut o vanataie pe obraz.Cica visase un soarece care o muscase de obraz.Eu nu cred in vise ....oricum cum ai zis si tu...bine ca a trecut ziua fara peripetii.

Ma duc sa fac ordine in bucatarie ca e un balamuc...

Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Sper ca 1 martie vi-a adus martisoare si multi pupici
Am intrat sa urez LaMultiAni bebeilor ca au sarbatorit si sarbatoresc impliniri de lunisoare, iar bolnaviorilor le transmitem pupici de insanatosire !!!
DoamnaBibi - si daca-i pui pe buci muuulta crema, de-l lasi alb ?

Sa va zic de fie\mea: in doua zile ne-a uimit si pe mine dar mai ales pe tati, ca lui ii vorbeste de cum il vede, pe limba ei cu tata, baba, bubu, papa , mie imi trage cate un meme doar cand e ofticata ... se invarte in jurul axei , adica de cum o pun pe spate e tzusti pe burta si de acolo pedaleaza pana se roteste, ca doar nu poate sa avanseze, e asa figura. Am papat si primul biscuite si azi a papat ca oamenii mari, juma de galbenus la felul II. Pfuuu, m-am lungit cu laudarile

Am fugit, sper sa revin sa va pot citi retro ... dar am bube cu cablul, iar zapp-ul merge ca naiba


Pupici si o seara frumoasa !!!

Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
Giulia
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza neatza.
Monique nu am vrut sa te sperii, tu stii ff bine. treaba cu nedigeratul si eliminatul mincarii asa mi se pare clar indicatie de enterocolita. nu trebuie decit tratament si trece! asa ca pls duce-ti-va la medic! si intr-adevar iritatia nu este decit consecinta problemei de la burtik. hai pupi sai sa va facti bine! (si sa va faceti bine si voi doi....ya know what i mean )
Si grasu meu se ridica in 4 labe si ramien asa....dr se si leagana inainte si inapoi ca n-are muschi.....cred ca il duc la sala!
Robi si eu folosesc cuptorul cu microunde la incalzit mincarea si la incalzit apa ptr lapte.
Mitzu felicitari ptr noul look!!!! si asteptam neaparat poze!
pupi tuturor si o zi super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Neata,
Monicule multa sanatate lui Bogdanel!! Nu stiu daca o sa te linisteasca cu ceva, dar vreau sa-ti spun ca Eva de cand o stiu face kaka de 4-5 ori pe zi. De cele mai multe ori mancarea arata nedigerata... Daca ii dau alte fructe in afara de mar ras e jale. La citrice cel putin scoate fructul intreg, adica bucatelele alea mici. Si la policlinica se uita mereu plini de indulgenta la mine ca sunt panicata si zic ca e absolut normal. Cica daca ia in greutate si arata happy inseamna ca e sanatoasa... Ofofof... Asa ca ne-am obisnuit cu risipa de pampersi si gata!! Si inca ceva, pt diaree nu dau decat Imodium si numai in cazuri extreme, cand se deshidrateaza. S-au uitat crucis la pliculetul de smecta pe care li l-am aratat si mi-au explicat ca diareea e o reactie normala si trebuie lasata sa se elimine odata cu cauza care a produs-o. Asta e, suntem dati naibii de naturisti...
Multi pupici de la noi tie si lui Bogdanel!! Du-te si fa-te frumoasa si lasa depresiile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Neatza!

Noi am inghetat cu totul, la Sibiu sunt -23 de grade. Tudor a dormit de aseara de la 6 jumate pana azi la 8 jumate, cu o pauza de o ora de la 11-12 si opauza de papa, fara trezire la 6 dimineata. Mare minune. A stat cu buni si nu stiu ce-i face, ca doarme copilu nostru dupa ce vine ea la noi....neintors.

mitzura cu bebe Tudor Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

'Neata.Ma uitam pe listuta de la inceput si am vazut ca sunt doi bebelusi nascuti in aceeasi zi cu bebe al meu:Alexia(Bucuresti)si Sofia din Constanta(deci am nascut in aceeasi zi!)Eu nu am reusit sa pun datele ;sau nu am inteles eu,sau nu merge ca am incercat!

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Filipescu spune:

Buna dimineata va spunem si noi.De cateva nopti Bubu nu se mai trezeste decat dimineata pe la 8-9. Sunt super fericita.
Se pare ca primavara intarzie sa vina . la noi este soare dar un ger de crapa pietrele. Noi de abia asteptam sa vina caldura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Filipescu spune:

Rugaminte mare pentru Rain. Cum ne trecem si noi pe listuta?
Multumiri anticipate.

Mergi la inceput