Miresele anului 2005 (9)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Condoleante Bibyrox!!!!
Imi pare tare rau!!!! Chiar inainte de nunta.

http://community.webshots.com/user/ioananemes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

Condoleantze, Bibyrox.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

Condoleante Bibyrox.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Va multumesc mult fetelor!!!! Stiu ca pot conta oricand pe voi!

Nunta va merge inainte pentru ca deja nu mai putem da inapoi si.. oricum mai e pana la nunta. Bunicul meu era bolnav demult si intr-un fel... e mai bine ca l-a luat Dumnezeu pentru ca se chinuia tare mult!


Va imbratisez pe toate!


Orice este posibil daca nu stii despre ce vorbesti...
Roxxy

Creatiile mele
Pt. Miresicile 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Imi pare rau, Biby...

http://pg.photos.yahoo.com/ph/olguttza/my_photos


Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

Imi pare rau Bibyrox....
Condoleante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Eu nu vreau sa supar pe nimeni cu opinia mea, dar, exista un mare dar.....cand dam un sfat eu zic ca este bine sa il cantarim de zece ori; Eu cred ca este gresit sa indrumi pe cineva care nu are experienta in lucrul cu florile sa se duca la piata cosbuc sa ia snopul de flori si sa se duca la x florarie care daca accepta asa ceva inseamna ca sta cam prost cu comenzile.
Sunt multe aspecte de care trebuie tinut cont si crede-ma ca iti trebuie ani de experienta ca sa o faci cum trebuie.
Chestii de genul am niste prieteni care au facut si au dres la nu stiu ce florarie si au ramas cu buza umflata da stiu eu pe o tanti care face aranjamente nu mi se par deloc ok! Daca tot dam sfaturi haide sa dam sfaturi avizate, sau macar bazate pe o experienta mai larga si ceva mai concrete.
Btw ....florile de import vin miercuri noapte si se lucreaza comenzile vineri noapte pentru sambata...iar chestia cu solutia face parte din aceeasi "poveste" ca si cea cu fiola! sambata dimineata se lucreaza comenzile de duminica sau dupa amiaza.
Oicum depinde mult si de ce astepti in general de la nunta proprie: daca vrei sa o faci o afacere si nu prea conteaza calitatea ci doar pretul, atunci da e indicat sa luam flori de la angro, le ducem la tanti si gata povestea. Am economist cam 500 mii (maxim). Daca esti un om care se preocupa de calitate si detaliu, atunci cred ca e indicat sa optezi pentru un profesionist.
In fine, sper sa nu iei ce am scris drept suparare, vroiam doar sa spun ca uneori un sfat neavizat poate fi periculos si cred in sufletul meu ca am scris aceste randuri cu riscul de a-mi atrage antipatii pentru binele celor care vor sa asculte.
te pup, raluca



quote:
Originally posted by Loreg

ralucah: de multe ori chiar nu conteaza de unde se aprovizioneaza florariile, ci cat de frumoase sunt aranjamentele. Poate ca patronii de florarii nu se duc in p-ta de flori, dar au cam aceeasi furnizori ca si cei care isi vand marfa acolo(de retinut ca de multe ori marfa indigena este mai scumpa decat cea importata), iar pentru intreprinzatori conteaza sa-si scoata profit.Prietenii nostri si-au facut aranjamentele pt nunta la o florarie de pe Mosilor si pana sa ajunga la biserica pierdusera trandafiri din lumanari si din buchetul nasei; ca sa nu mai spun ca multe din frunze erau "trecute". Mie mi-a facut aranjamentele o d-na care lucreaza in acest domeniu la Cotroceni, cu flori cumparate de la en-gros-isti in joia de dinaintea nuntii; nu mi-a cazut nici o floare si mai mult decat atat s-au pastrat pana luni, dupa nunta. Exista niste solutii cu care se trateaza florile ca sa fie proaspete mai mult timp.
Nu te supara pe mine pentru toate astea, dar cred ca pana si cele mai renumite florarii practica aceste "tehnici", altfel cum crezi ca ar tine toate aranjamentele, ca doar nu le fac pe toate cu o zi inainte?


http://pg.photos.yahoo.com/ph/loredana_gherghelas/my_photos



Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndreeaCristina spune:

bibyrox
Imi pare since rau, Dumnezeu sa-l odihneasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

Eu nu cred ca ar trebui sa se supere nimeni, tocmai de asta este un forum. Fiecare isi spune pararea. Si daca ea vrea sa economiseasca 500.000? Nu spun nica ca sunt de acord nici ca nu sunt.. Eu personal la nunta mea voi cheltui mult si nu voi face rabat de la nimic. Dar asta nu inseamna ca ii acuz intr-un fel pe cei care prefera sa alerge mai mult, sa faca un efort mai mare pentru a face economii. Bravo lor ca au energia asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Ideea nu era de acuzat pe cei care alearga mai mult sa mai faca o economie, daca asta s-a inteles, inseamna ca nu am stiut sa ma exprim corect si imi pare rau.

quote:
Originally posted by floricika

Eu nu cred ca ar trebui sa se supere nimeni, tocmai de asta este un forum. Fiecare isi spune pararea. Si daca ea vrea sa economiseasca 500.000? Nu spun nica ca sunt de acord nici ca nu sunt.. Eu personal la nunta mea voi cheltui mult si nu voi face rabat de la nimic. Dar asta nu inseamna ca ii acuz intr-un fel pe cei care prefera sa alerge mai mult, sa faca un efort mai mare pentru a face economii. Bravo lor ca au energia asta!





Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Mergi la inceput