Miresele anului 2005 (9)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

quote:
Originally posted by AndreeaCristina
Povestea cu DJ sau formatia de la nunta la mine este foarte clara NU ESTE VORBA de zgircenie ci doar de faptul ca MIE NU-MI PLACE formatia la nunta si am si motive:
- experientele unor nunti trecute unde ma stricam de ris cind incepea formaita sa cinte
- sau lumea care se aseza cind incepea formatia sa cimte si se ridica la dans cind incepea dj-ul
- nu imi place interpretarea pe care o da un solist melodiilor originale.


Ca bine zici! Exact aceeasi parere o am si eu!


Orice este posibil daca nu stii despre ce vorbesti...
Roxxy

Creatiile mele
Pt. Miresicile 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cadina spune:

La multi ani, sa fiti sanatoase si voi si ai vostri! Sa aveti o nunta asa cum va doriti si o casnicie ca-n basme!
In alta ordine de idei... stie cineva cat de reusite sunt organizate petrecerile (nuntile) la Casa Gorjana (Brezoianu)?
Noi avem deja niste invitatii superbe dintr-un mic magazinas de pe Lipscani. Chiar va recomand sa cautati in magazinele cu rochii de mireasa cataloagele cu modele de invitatii si sa comparati preturile (in mare, modelele sunt asemanatoare dar preturile difera). Pupici pt miresici (sau viitoare miresici)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndreeaCristina spune:

Nu stiu daca ati auzit de en-gros-urile de flori, exista in bucuresti din cite am inteles este una in piata cosbuc, voi stiti ceva??

Ma intereseaza pt ca am impresia ca sint diferente foarte mari de preturi si eu as vrea foarte multe flori la noi la nunta, daca se poate trandafiri e si mai bine!

Stie cineva detalii???? V-ati gindit la optiunea asta???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

Pe cel de la Cosbuc il stiu si eu, si intr-adevar atat vara cat si iarna (mai ales) iau cate un brat de flori de acolo la jumatate de pret fata de florarii sau alte piete. Nu as putea sa-ti explic exact cum sa ajungi acolo ca eu tot merg cu logodnicul si el stie mai bine. Stiu doar ca este pe langa un faimos magazin Economat.

quote:
Originally posted by AndreeaCristina

Nu stiu daca ati auzit de en-gros-urile de flori, exista in bucuresti din cite am inteles este una in piata cosbuc, voi stiti ceva??

Ma intereseaza pt ca am impresia ca sint diferente foarte mari de preturi si eu as vrea foarte multe flori la noi la nunta, daca se poate trandafiri e si mai bine!

Stie cineva detalii???? V-ati gindit la optiunea asta???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loreg spune:

quote:
Originally posted by AndreeaCristina

Nu stiu daca ati auzit de en-gros-urile de flori, exista in bucuresti din cite am inteles este una in piata cosbuc, voi stiti ceva??

Ma intereseaza pt ca am impresia ca sint diferente foarte mari de preturi si eu as vrea foarte multe flori la noi la nunta, daca se poate trandafiri e si mai bine!

Stie cineva detalii???? V-ati gindit la optiunea asta???

Buna dimineata! Da, ai dreptate, este piata de flori in P-ta Cosbuc - undeva in spate. Doar ca trebuie sa te duci foarte de dimineata ca sa poti sa iei cu pret de en-gros. Altfel, le cumperi mai ieftine decat in oras, dar nu cu foarte mult. Noi ne-am luat de acolo pampoanele pentru masini si le-am luat destul de ieftin. Eventual poti sa te duci in cursul zilei si sa te mai interesezi pe acolo. Succes!



http://pg.photos.yahoo.com/ph/loredana_gherghelas/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

Fetelor, mi-am gasit formatie !!!!
Sunt foarte fericita!!! De acum incolo incepe stresul rochiei de mireasa, mai exact dupa targul de la marriott, daca nu gasesc ceva acolo. Maine ma duc la o casa de moda sa vorbesc despre costumasul pentru cununia civila.
Incet, incet se aranjeaza toate....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Fetelor, la multi ani pentru ziua de ieri, eu am avut liber impreuna cu toate fetele din institutia in care lucrez, cadou din partea conducerii. In ce priveste pregatirea nuntii, azi am rezolvat cu sandalutele, mi le fac la comanda si azi am dat modelul si am ales pielea, este un crem pal ca sa se potriveasca cu rochita, doamne ce rochita frumoasa am. In rest, am rezolvat cu totul, mai am nasii si verighetele si gata. Am o intrebare pentru voi, formatie cu 500 de euro e mult, ca nu ma pricep...

Pupici,
Angelique
http://community.webshots.com/user/kristina_deppner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianiana spune:


salutare fetele;
va urez si eu azi sa aveti o primavara cu mult soare !!! si in suflete si sa vina soarele si pe strada mea!
eu am avut liber ieri pt 8 Martie si m-am bucurat asa de tare pentru ca am reusit sa colind orasul si sa vad tot ce imi trebuie pentru nunta, cat costa, de unde sa iau; am probat si rochii. am comandat invitatiile;
din pacate magazinele inchid pe la 6 si eu plec de la birou in general dupa ora 6 asa ca nu prea reusesc sa vad nimic. poate sambata cand am liber.....
trebuie sa imi fac o lista - poate o gasesc pe net- cu tot ce imi trebuie si sa incep sa bifez.

pentru bibyrox - sa te faci bine; am auzit multa lume racita rau; fetele va dau un pont - cand simtiti ca va ia raceala luati 6 fiole de vit C intr-un pahar cu apa. se numeste doza soc si mi-a zis medicul meu de familie ca iti trece. am verificat. raceala nu se mai instaleaza.

despre intalnire, ce facem ??? nu mai ziceti nimic??!

pentru roxy79ro ce faci cu pregatirile? noi doua avem nunta in aceeasi zi!


dianiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

Angelique, 500 euro pt formatie nu este mult. Parerea mea....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndreeaCristina spune:

Fetelor va multumesc mult pentru raspuns.

Loreg am si uitat de pampoane de masini, cam cit au costat??

leyla ce inseamna de dimineata, pe la ce ora?? si te mai rog ceva - poti sa-mi dai si mie niste exemple de preturi, ca sa-mi fac o idee pina ma voi duce acolo??? in florarii un trandafir este de la 60,000 - 100,000 si un cirn imperial cam 160,000 lei....please

Mergi la inceput