Dependenti de Bixtonim

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Si ce daca scrie asa? La Bixtonim nu scrie ca nu se foloseste mai mult decat cateva zile, o sapt ca da dependenta?

Ti-am spus ca dupa 10 zile de Flixonase ajunsesem la o aplicare pe zi, atat.
Gandeste-te ca nu poti trece brusc de la un tip de picaturi cu care te-ai obisnuit la altul. E nevoie de o perioada de tranzitie, si la mine a durat cam 10 zile. Eu zic ca merita incercat. Orice, numai Bixtonim nu.

Crinuta si Rayan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Ai dreptate, Crinuta...numai ca ma si tem sa pun mai mult ca poate devin dependenta de Flixonase apoi si e mult mai scump decat Bixtonimul....

Hai ca va anunt cum merge.

--------------------

Andra
Noi
Pufi
Actele lui Liviu Ungureanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Nu merge Flixonase...nu se desfunda nasul...asa ca am pus bixtonim, sper ca nu am facut o prostie ca le-am amestecat acolo dar nu am avut de ales daca nu mai puteam sa respir...

--------------------

Andra
Noi
Pufi
Actele lui Liviu Ungureanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Fetelor, nu mai spuneti nimik?
Crinuta, cand ai pus prima data Flixonase, ti s-a desfundat nasul numai cu el?

--------------------

Andra
Noi
Pufi
Actele lui Liviu Ungureanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

quote:
Originally posted by motanik

Fetelor, nu mai spuneti nimik?


Ba da, uite mai spun eu ceva.

Cu Flixonase am patit exact ca tine. Am pus, am asteptat o vreme, nimic, si-apoi fuga la Bixtonim, ca sa mai si respir un pic...Poate ca depinde de la om la om.

Acuma, o intrebare (dar sa nu ). Daca ne resemnam cu situatia de fani-Bixtonim ce se intimpla? Adica daca ccc continuam sa-l folosim (sigur, incercind mereu sa micsoram doza), ce repercursiuni pot aparea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Ileana...avand in vedere ca sunt persoane aici dependente de 20 de ani sau mai mult...cred ca nu sunt repercursiuni, in afara faptului ca poate intr-o zi, Doamne fereste, poate nu se va mai fabrica...Si atunci sa ste tii...

Deci si tu ca mine cu Flixonase...

--------------------

Andra
Noi
Pufi
Actele lui Liviu Ungureanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Dar io-s singura care face experimentul cu Flixonase? Nu mai incearca nimeni?

--------------------

Andra
Noi
Pufi
Actele lui Liviu Ungureanu

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43117" target="_blank">Ajutati un OM sa traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Motanik, nu prea se desfunda in primele zile. Puneam la 10 minute, insa cam la 10 zile s-a obisnuit nasul cu ele si totul a fost ok.
Speram sa mearga si la tine.

Crinuta si Rayan

http://community.webshots.com/user/rayan22100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns energy spune:

quote:
Originally posted by motanik

Dar io-s singura care face experimentul cu Flixonase? Nu mai incearca nimeni?

--------------------

Andra
Noi
Pufi
Actele lui Liviu Ungureanu

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43117" target="_blank">Ajutati un OM sa traiasca!





pai vreau si eu, dar nu-l gasesc!!!unde naiba sa-l mai caut??? la care farmacie??

"Copiii au mai multa nevoie de modele decat de critici"
nechezol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Si mie mi-au pus parintii bixtonim in nas de cand eram mica si de fiecare data cand racesc mi se infunda nasul si trebuie sa-mi pun ca sa pot dormi. Dar astea nu sunt motive sa ma consider dependenta, pt ca il folosesc doar pe perioada in care sunt f racita. Cand imi trece raceala....gata cu Bixtonimul. E ca si cum as folosi nurofen raceala si gripa. Dupa ce a trecut gripa gata cu el! Asta nu e dependenta. Dependenta e sa stai in fiecare zi sa-ti pui de vreo 10 pana la 40 de ori si, chiar in absenta racelii. Am vazut asta la persoanele care fumeaza. Ele devin dependente mai repede, caci din cauza fumului nu mai pot respira normal.
Aveti grija cu Bixtonimul si bafta la dezintoxicare:

Ioana

Mergi la inceput