Dependenti de Bixtonim

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Nu am rezistat aseara si mi-am pus bixtonim...nu se putea fetelor...ma luasese cu ameteli, ma durea capul, imi venea sa vars, mi-era cdald....toatae senzatiile din lume le aveam...

Crinuta, am vazut Flixonase aici, am sa imi iau. Si nu mai pun bixtonim deloc? Pun doar Flixonase daca e?

Zoridezi, bine ai venit. Dupa cum vezi, problema mare bixtonimul asta...

--------------------

Andra
Noi
Pufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Da Motanik, incearca sa nu mai pui deloc. La mine a mers asta de 2 ori.
Ti-am spus ca in maxim 2 saptamani de cand am inceput sa pun numai Flixonase am ajuns sa folosesc doar 1 data pe zi, atat, in rest nu aveam nevoie.
Dar tu cum de ai Bixtonim acolo? Iti aduce cineva din Ro?
Din nefericire pt cei de aici, nu se gaseste Flixonase.

Pentru fetele din Romania : folositi orice altceva, insa nu Bixtonim. Incercati cu Olynth la inceput, iar apoi cu Olynth pt copii, si daca aveti pe cineva care sa va trimita Flixonase, nu ezitati.

In ceea ce priveste operatia, e o mare greseala. Eu am facut-o si de atunci au inceput problemele. Nu rezolva nimic.

Crinuta si Rayan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Crinuta...mi-am cumparat Flixonase azi. Ce mic e! Era in ditamai cutia si de fapt sunt cateva puf-pufuri! Am citit ca nu e voie decat o data pe zi sa pun cate 2 pufuri in fiecare nara si o sa pun cand ma culc. E £7 o sticlutza aici, se poate lua fara prescriptie si se gaseste la Boots, in caz ca mai e cineva interesat.

Legat de Bioxtonim mie imi trimite mama din .ro la fiecare luna cate 20-30 sticlutze. Acum am un stoc de vreo 30, dar sper sa folosesc cu brio Flixonase si sa nu mai am nevoie de ele.

Oricum continui si cu spalaturile nazale.

--------------------

Andra
Noi
Pufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Motanik:
Sa inteleg ca mama ta putea sa-ti trimita atitea micamente prin posta?!

Apoi, intrebare catre US: s-o gasi Flixonase fara prescriptie si aici?

Simina & Andrei (Deiutzu)

Home, wherever you are...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

quote:
Originally posted by crinuta


Din nefericire pt cei de aici, nu se gaseste Flixonase.


Aici, adica in Romania? Se gaseste, mey, Flixonase, daca e vorba de o sticloantza plata fumurie cu un ditamai capacul verde...si cam scumpa (dupa gusturile mele...) L-am incercat in urma cu vreo trei ani dar, din pacate, la mine nu a functionat. Eu il luasem in momentul in care nu s-a mai gasit in farmacii Alergodil-ul, dupa care mai suspin si acum (a fost singurul la care nu mai trebuia adaugat un pic de Bixtonim, si "lua cu mina" si simptomele alergice care ma mai suparau uneori...)

Motanik, zic si eu ceva, cu voce mica-mica...Sterimarul nu are cum sa inlocuiasca Bixtonimul, ca e doar apa de mare, ci numai sa micsoreze doza... spalaturile le faci ca atunci cind aplici un medicament, Bixtonim sau Flixonase, ce iei tu acum, acesta sa aiba maximul de eficienta la minimul de cantitate, fiind administrat pe o mucoasa curata...Cel putin asa-mi spunea ORL-ista...Oricum, iti tin pumnii!

Altfel, eu tocmai m-am dezumflat. Trag concluzia din ce se spune aici ca pentru dependentii de multi-multi ani solutia e operatia si nici macar aia nu e grozava? Sa-mi fac altfel socotelile: daca folosesc Bixtonim de aproape 20 de ani, ce mare brinza e sa mai continui inca o data pe atit, iar dupa aceea oricum mor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Simina....nush daca se poate trimite atata bixtonim prin posta...n-am incercat...Mama imi trimite prin soferi de tir care fac Anglia.

Cat despre spalaturi...Iileana, pey asha am facut. Am dat cu Sterimar dar am vrut sa stau fara sa pun Bixtonim cat mai mult ( a se citi cat mai multe ore) dar nu am rezistat din pacate mai mult de 3...

Aseara am pus Flixonase (si aici tot sticla fumurie, cu ditamai capul portocaliu si cam scumpa £7 fatza de alte picaturi care nu trec de £2-3)...din pacate nasul tot infundat a ramas...asa ca am apelat la bixtonim din nou.

--------------------

Andra
Noi
Pufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns energy spune:

deci sa ma duc repejor sa-mi iau si eu flixo.....asta, cum i-o zice???

"Copiii au mai multa nevoie de modele decat de critici"
nechezol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

la mine nu a dat rezultate dar mai pun...

--------------------

Andra
Noi
Pufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Motanik, la mine efectul s-a vazut dupa vreo 10 zile, iar pana atunci nasul se desfunda dupa mai multe aplicari pe zi. Puneam ori de cate ori era nevoie.

Mai, se gaseste Flixonase acum? Anul trecut nu se gasea, mie imi aducea sotul.

Crinuta si Rayan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

quote:
Originally posted by crinuta

Motanik, la mine efectul s-a vazut dupa vreo 10 zile, iar pana atunci nasul se desfunda dupa mai multe aplicari pe zi. Puneam ori de cate ori era nevoie.

Mai, se gaseste Flixonase acum? Anul trecut nu se gasea, mie imi aducea sotul.

Crinuta si Rayan





Cum? Scrie pe flacon sa nu care cumva sa aplic mai mult de 2 pufuri intr-o nara pe zi. Si doar daca e foarte rau, sa fie 4 pufuri. Si 4 am luat...
Oricum continui cu el.

--------------------

Andra
Noi
Pufi
Actele lui Liviu Ungureanu

Mergi la inceput