Dependenti de Bixtonim

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Dependenta mea a trecut cand mi-au ascuns cele 5 cutiute de Bixtonim si am gasit intr-o noapte doar Vit.A ... greatza ... am alergie la polen si e teroare in luna august ... asa ca am trecut la Olynth pentru copii ... traiasca cin, l-a invenat ...

Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
Giulia-primele-6-luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

quote:
Originally posted by Siminaf

Hei, dar unde-i floarea galbena, ca eu n-am gasit-o...

Simina & Andrei (Deiutzu)

Home, wherever you are...





Uite-o !

Intre paranteze drepte [] scrii "floare3"

--------------------

Andra
Noi
Pufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Ha ha! Multumesc, Andra!


Simina & Andrei (Deiutzu)

Home, wherever you are...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Azi mi-am cumparat spray nazal cu apa de mare, Sterimar se numeste si deja am incepu sa bag la greu dar nasul tot infundat e.... Oricum ma incapatanez ca pana ma culc sa nu pun deloc bixtonim, sper sa reusesc.

--------------------

Andra
Noi
Pufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Motanik nu te lasa! Ramai tare pe pozitii si vei reusii.
Ai uitat sa adaugi pe lista salvatoare batonul mentolat de care am tot "abuzat" eu in perioada de sevraj!

Diana & Vladut (16.05.2004)
Vladut 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

quote:
Originally posted by DianaR

Motanik nu te lasa! Ramai tare pe pozitii si vei reusii.
Ai uitat sa adaugi pe lista salvatoare batonul mentolat de care am tot "abuzat" eu in perioada de sevraj!

Diana & Vladut (16.05.2004)
Vladut 8 luni



Multumesc pt incurajari, e tare greu, simt ca ma sufoc si stau numai cu gura cascata si bag ala pe nas, imi vine sa si

Diana, pey zi numele batonului ca sa il pun pe listuta sau scriu doar "baton mentolat"? sau vorbesti de creion din ala nazal?

--------------------

Andra
Noi
Pufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Motanik, de creioanele alea vorbesc, bata-le vina, ca numa' a creioane nu-mi seamana...

Diana & Vladut (16.05.2004)
Vladut 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Pey asha zi ca ma bagasi in ceatza cu batoanele mentolate...ma si gandeam ca e ceva de mestecat


--------------------

Andra
Noi
Pufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Motanik, picaturile din apa de mare nu au nici un efect. Nu poti sari peste niste etape. Ia-o usor. Eu in locul tau as incerca cu Olynth pt copii pentru o perioada si incetul cu incetul as reduce cantitatea folosita.
Incearca totusi sa faci rost de Flixonase. Mai stiu pe cineva care e foarte multumita de ele.

Crinuta si Rayan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zoridezi spune:

Dragele mele,
Si eu sunt dependenta de bixtonim…si cred ca asa am sa mor. Am incercat la randul meu o serie de consulturi, am dat-o si pe alte picaturi, am incercat si medicina alternativa…..dar nu a mers.
In fine, incerc sa nu ma mai stresez prea tare cu toate ca unii m-au sperait cu tot felul de interventii de tipul….probleme cardiace, pierderea mirosului.
Pana la urma eu una cred ca e o problema alergica bazata pe o predispozitie ereditara (sensibilitatea cailor respiratorii) si va spun asta pt ca fi-miu e la fel. Are 8 ani si de mic se sufoca, etc (cunoasteti sintomele) pana nu-i puneam picaturi (desigur pentru copii) nu se linistea si nu puatea dormi.
Dap, una peste ala eu am folosit bixtonimul in timpul sarcinii…acum nu stiu daca are vre-o legatura cu sensibilitatea fiului meu.

Mergi la inceput