Dependenti de Bixtonim

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

quote:
Originally posted by iileana

Buna dimineata, prieteni (dependenti) dintotdeauna.
Vaz ca nu am fost mutati, asa ca sa ne mai imprietenim nitzel...

quote:
Originally posted by motanik

quote:
Originally posted by DianaR

Uite www.farmaline.ro/index.php?cid=1&pid=3634" target="_blank"> aici . Sunt de plastic moale care se deprima usor la apasare si au un pulverizator in varf, daca il tii in sus pulverizeaza in nas, daca stai aplecata e pe post de picurator.



Da, asa sunt ale mele, de fapt cred ca asa sunt toate. Dar nu am incercat niciodata sa pulvezrizez pana acum cand am citit ce ai scris si pe cuvant ca nu merge.



Nici eu n-am reusit vreodata sa pulverizez...



DianaR, vezi?

ps. Eu zic sa facem cerere la admnin sa ne bage emoticon cu Bixtonimul!
--------------------

Andra
Noi
Pufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Gata, am aflat cum se numesc acele picaturi care m-au ajutat pe mine: FLIXONASE.
Motanik, vad ca ai facut listuta si ne-ai si grupat. Oare cati dependenti mai sunt pe forum?

Crinuta si Rayan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

quote:
Originally posted by crinuta

Motanik, vad ca ai facut listuta si ne-ai si grupat. Oare cati dependenti mai sunt pe forum?

Crinuta si Rayan





Mai sunt...dar astept cereri de inscriere de la ei!

--------------------

Andra
Noi
Pufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:



Avem listutza, poate o s-avem si emoticon, ha, ha, sintem grozave! Asta da grup-de-terapie!!!!

Sa facem si lista tratamentelor verificate? Pe primele pozitii (si preferatele mele):
- vacanta in munti, in Elvetia
- emigratul in Canada.
(ce-mi vine sa le incerc....)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

quote:
Originally posted by iileana

Sa facem si lista tratamentelor verificate?


Buna idee!

--------------------

Andra
Noi
Pufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

quote:
Originally posted by motanik

quote:
Originally posted by iileana

Buna dimineata, prieteni (dependenti) dintotdeauna.
Vaz ca nu am fost mutati, asa ca sa ne mai imprietenim nitzel...

quote:
Originally posted by motanik

quote:
Originally posted by DianaR

Uite www.farmaline.ro/index.php?cid=1&pid=3634" target="_blank"> aici . Sunt de plastic moale care se deprima usor la apasare si au un pulverizator in varf, daca il tii in sus pulverizeaza in nas, daca stai aplecata e pe post de picurator.



Da, asa sunt ale mele, de fapt cred ca asa sunt toate. Dar nu am incercat niciodata sa pulvezrizez pana acum cand am citit ce ai scris si pe cuvant ca nu merge.



Nici eu n-am reusit vreodata sa pulverizez...



DianaR, vezi?

ps. Eu zic sa facem cerere la admnin sa ne bage emoticon cu Bixtonimul!
--------------------

Andra
Noi
Pufi




Poate sunt eu mai speciala... (sic!)

Am vazut si eu listuta!

Ileana eu as adauga si sarcina sau dorinta de a ramane insarcinate, a functionat la 2 dintre fostele dependente!



Diana & Vladut (16.05.2004)
Vladut 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns energy spune:

dupa 16 ani, nu mai merge incercat cu nimic, mi s-a spus ca doar varianta chirurgicala mai are efect (nu stiu daca am retinut bine termenii... ceva cu rezectia mucoasei pe cornete sau asa ceva...).
N-ar fi mare branza, doar ca nu am gasit medicul in care sa am incredere. Am incercat tot in rest, apa cu sare, claritine, clarinase, toate picaturile, aparatul salin cu placi de sare (nemaipomenit de altfel, mai rareste administrarea de bixtonim, dar nu elimina complet)
nu stiu ce sa mai fac, ca m-am saturat sa-l car dupa mine si sa ma stresez daca am sau nu bixtonim in permanenta. Stresul ma omoara si faptul ca stiu de la mine din casa (la et.9) ce gatesc vecinii din bloc (inclusiv varza calita cu ciolan de la parter), cand trage fii-miu un partz in cealalta camera si alte d-astea de caine de vanatoare

"Copiii au mai multa nevoie de modele decat de critici"
nechezol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns energy spune:

va pup faptul ca va citesc ,ma mai tine in viata, norocul meu ca existati....ghinionul vostru e ca suferiti la fel

"Copiii au mai multa nevoie de modele decat de critici"
nechezol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

energy, scumpa colega de suferinta, eu as face operatie...daca as stii ca scap...Cum sa facem sa aflam ce medici sunt buni orl-isti?

--------------------

Andra
Noi
Pufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns energy spune:

Dr. Ioan Lascar mi-a recomandat cu toata caldura pe prof. Sarafoleanu, celebrul ORL-ist, dar nu am apucat sa ajung la domnia-sa. Daca aflu ceva, va tin la curent cu recomandarile.

"Copiii au mai multa nevoie de modele decat de critici"
nechezol

Mergi la inceput