Dependenti de Bixtonim

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Da, da, buna idee! Mutati-ne va rugam sa gasim mai multi dependenti anonimi!!!

Serios vorbind, vad ca multe fete s-au tratat, ah ce bine ar fi! Si la mine tot rinita alergica a fost diagnosticul.
Am citit subiectele, Ileana ...o sa incep sa fac si eu spalaturi cu apa sarata sau apa de mare. Cine a mai incercat? Eu am pus la un moment dat ser dar tot nu respiram asa ca am combinat serul cu bixtonim...
--------------------

Andra
Noi
Pufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellaalba spune:

Sa va spun cum am scapat eu?
Am fost 2 saptamani in Elvetia. Aer curat. Asta e solutia. La munte undeva 2 saptamani fara flacon la voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Ella, la mumntii nostri din .ro fusei...nu am putut sa scap, iar de Elvetia n-am bani. Asa ca...o metoda mai ieftina?

--------------------

Andra
Noi
Pufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Daaa, si eu am incercat mai demult, de mai multe ori, sa-l inlocuiesc cu Vibrocyl sau cu altele, ca sa scap de el, dar nu s-a putut. Asta dupa ce 2 saptamini nu am "prizat" deloc Bixtonim, iar noaptea mai mult nu dormeam, de ajunsesem la cursuri (eram la facultate pe atunci) sa dorm in fund, in fata profesorilor. Asa ca am zis: asta e, n-am ce face, ma reintorc la el!
Dependenta se creeaza in special din cauza hidrocortizonului din compozitie, si tare este greu sa mai scapi de el.


Simina & Andrei (Deiutzu)

Home, wherever you are...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Pentru Andra-Motanik: aici am gasit ZICAM, care este un remediu homeopat sub forma de gel pt allergy relief.
Daca il gasesti pe acolo, merita incercat. Ti-am zis ca eu mai trisez si mai pun cite 1-2 picaturi de picaturi slabe, gen Olynth, dar important este sa nu mai pui bixtonim, care contine hidrocortizon.
Bafta!
Si sanatate multa tuturor!

Simina & Andrei (Deiutzu)

Home, wherever you are...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Multumesc Simina. Am sa vad daca gasesc si aici.

--------------------

Andra
Noi
Pufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Hihihi, dar rapida mai esti!...


Simina & Andrei (Deiutzu)

Home, wherever you are...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

He, he ce subiect interesant! Am crezut ca nu vad bine, m-am frecat la ochi si am intrat!

Aveti aici o fosta dependenta, tot asa ca voi dar la mine erau perioade de cateva saptamani cand puneam la greu si ziua si noaptea si in rest doar noaptea. Aveam impresia ca nu pot respira si nu puteam adormi fara Bixtonim. A fost o perioada scurta cand am scapat cu Afrin, dar apoi am revenit la Bixtonim, ca de banii nu erau punctul meu forte.

Motanik, acum e in flacoane de plastic si se poate si sprayia intranazal, s-au modernizat .

Ei si acum, cum am scapat. Mi-am propus sa raman insarcinata si in acel moment am renuntat la orice medicament, la fumat (fumam ocazional maxim un pachet la 1-2 saptamani, dar oricum) la alcool. Am suferit cateva nopti, foloseam batoanele alea chinezesti mentolate cu eucalipt sau cu ce-or fi si reuseam sa adorm. . A fost rau maxim 2 saptamani, apoi nu mi-a mai trebuit nimic, nici chiar cand eram racita, batonul era suficient plus suflat bine nasul.

Cam asta e povestea mea, fosta dependenta de Bixtonim.

Diana & Vladut (16.05.2004)
Vladut 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

quote:
Motanik, acum e in flacoane de plastic si se poate si sprayia intranazal, s-au modernizat


Pey mie imi trimite mama, chiar acum am primit 20 flacoane si sunt tot din alea de stai pe spate si pui picaturi. Mai exista si altfel?

--------------------

Andra
Noi
Pufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Uite www.farmaline.ro/index.php?cid=1&pid=3634" target="_blank"> aici . Sunt de plastic moale care se deprima usor la apasare si au un pulverizator in varf, daca il tii in sus pulverizeaza in nas, daca stai aplecata e pe post de picurator.

Diana & Vladut (16.05.2004)
Vladut 8 luni

Mergi la inceput