Miresele anului 2005 (8)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Auziti mai fetelor...da revista Mireasa nu mai apare odata?!? Stie cineva ceva...?



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Am cautat si eu revista si mi s-a spus ca va aparea in ultima saptamana din februarie sau in prima saptamana din martie. Pa, pa

http://community.webshots.com/user/kristina_deppner

Angelique

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Dragele mele,

Am fost azi la Oficiul Starii Civile si m-am programat pentru casatoria civila!!! sunt asa de fericita !! Abia astept sa vina 5 martie !! Sambata ma duc sa-mi cumpar si costumas (am vazut unul super dragut pe Calea Mosilor !)

Ma bucur ca o sa scap de partea cu "civilul" de pe acum si o sa am mai mult timp in ziua cu ceremonia religioasa. Oricum, in mare parte am scapat : am comandat si invitatiile, si florile de pus in piept, DJ am, fotograf am, cameraman am, sala am, mirele si-a cumparat costumul ... au mai ramas doar rochia mea, bauturile alcoolice si... biletele pentru luna de miere !!!

Azi sunt fooooarteeee fericita !!! Imaginati-va cum o sa fiu pe 5 martie !!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katie spune:

quote:
Originally posted by Irene_

Fetelor, lamuriti-ma si pe mine cum e cu wedding planner-ul..merita sa aplelezi? se ocupa de nunti indiferent de locatie...ma refer daca sunt in alte localitati(pe la Braila nu am auzit sa fie, si ar trebui sa apelez la o firma din Buc.)Cam care sunt preturile pentru astfel de servicii?
Vreau si eu o rochie care sa ma avantajeze.Am vazut peste tot numai modele fara bretele fara nimic.Eu sunt mai plinuta si am bratele mai groase, deci am nevoie de ceva care sa imi acopere intr-o oarecare masura umerii...chiar nu se fac rochii si pentru mine???!!?
Pupici?



Sa stii ca eu am exact aceeasi problema ca si tine, cu rochia si cu bratele, sau o aveam pana acum cateva zile. De doua luni ma chinui sa gasesc un model care sa ma avantajeze, iar zilele trecute am gasit modelul perfect (pentru mine, aici depinde si de gusturi). Uita-te pe www.davidsbridal.com - Bridal Gowns- ultima pagina, modelul 5023, si pe www.demetrios.com - princess collection, modelele 9596 si 9597 si poate o sa te inspire macar. Mai sunt oricum modele cu manecute scurte, cu manecute lungi, daca te-ar interesa asa ceva.
Multa bafta la cautari si o sa gasesti si rochita potrivita pt tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Degetzel, te inteleg ca esti fericita. Si eu sunt super fericita acum pentru ca aseara am primit aprobarea definitiva pentru local, m-am trezit cam tarziu, abia in decembrie am vorbit pentru prima data de local si am stat cu inima cat un purice de teama ca nu o sa gasesc, mai ales ca am nunta pe 30 iulie, deci cand e mai aglomerat. Dar acum sunt fericita, fericita, fericita si cand scap de la birou merg in oras sa ma uit dupa rochita, mi-a fost si teama sa caut pana acum, ce rost avea daca nu gaseam local. Astept vesti, pupici

http://community.webshots.com/user/kristina_deppner

Angelique

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estera spune:

Buna ziua la toata lumea si bine v-am gasit! Fetelor mi-ati fost de mare ajutor sa-mi pun ordine in idei si sa iau unele hotarari. Eu am nunta pe 7 mai si abia in urma cu 3 saptamani am inceput planificarea. Pot sa spun ca toate mi-au mers destul de bine. Am apelat la o firma specializata. Nu am vrut sa se repete stresul prin care au trecut cele doua surori ale mele la nuntile lor. Mai ales ca a mea va fi un pic deosebita. Voi face cununia religioasa in aer liber. Cei de la 'Mariage' mi-au recomandat in afara orasului o locatie cu piscina, perfecta atat pentru cununia religioasa, cat si pentru masa. Am vorbit deja cu un preot si a fost de acord sa vina acolo. Cu meniul am scapat destul de usor: cam 450.000/pers. Asta inseamna 3 feluri. Noi am vrut sa fie mai mult o mica petrecere in familie, de aceea vom avea doar 30 de invitati: familia si rudele mai apropiate. Aseara m-am intors de la Bucuresti, unde am cautat rochia. Am vazut foate multe magazine, dar toate aveau cam acelasi modele: fara bun gust. Am fost si la 'Gabriela' in ideea ca am sa inchiriez, dar am ramas dezamagita de ceea ce am vazut. Iar rochiile pt inchiriat chiar se vedeau ca au fost purtate.Pana la urma am gasit ceva foarte dragut si lucrat foarte bine si ingrijit la casa de moda Adeline. Si la un pret incredibil de convenabil:12 milioane. Nu-mi venea sa cred :)
Ei dragele mele, ma opresc aici caci deja am scris prea mult si nu vreau sa va plictisesc de prima data . Va pup pe toate!
PS: ma notati si pe mine cu 7 mai, ok? Merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianiana spune:

Buna, sunt o viitoare miresica, si sunt noua pe aici.
Eu am nunta pe 10 septembrie 2005 la hotel Parc. Vreau sa vin si eu la intalnire, ma primiti??? Am 26 de ani si sunt din Bucuresti.
Pregatirile mele sunt la inceput. Am vazut ca voi aveti idei de toate!
Insa eu nu prea am timp. Am fost la Sofitel - nu mi-au placut rochiile; m-am hotarat sa mi-o fac.
Acum am alta problema - invitatii ieftine si frumoase??! unde?



dianiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_2507 spune:

Buna fetelor!sunt atat de speriata!imi doresc din tot sufletul un bebe,am incetat sa mai iau anticonceptionale,ca gandul sa fac o pauza cateva luni,si dupa nunta,care e pe 4 iunie,sa vina si bebe.Dar ce credeti,fetelor?cred ca sunt insarcinata!mi-a intarziat ciclul 7 zile,si parca mi-e teama sa-mi fac un test de sarcina,,,va dati seama?o sa fiu o miresica cu burtica! asta...imi doresc prea mult un bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

irina, ai aflat daca esti sau nu? Sa ne spui si noua!

"So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame" Vaya con Dios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

bun venit noilor miresici.dianiana avem nunta in aceeashi zi.
irina 2507 daca zici ca itzi doreshti atat de mult un bebe nu vad care ar fi problema ca vei fi o miresica .mai ales ca avand nunta la inceputul lui iunie s-ar putea ca burtica sa nici nu se cunoasca.

Mergi la inceput