Miresele anului 2005 (8)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

din pacate din romania vreau sa ma imbrac si eu..., eu am dat linkurile pentru idei, eu vin in Romania in iulie, dar pana atunci..., culeg modele, ca magazine nu am cum sa vizitez
apropos, cat dureaza in Ro o rochie la croitoreasa, ma gandesc ca poate nu voi avea sansa sa gasesc pe marimea mea, iar eu stau 3saptamani in tara, se poate retusa in asa scurt timp?

anca DNP21martie
bb BIANCA ECATERINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

An-k,pt. a fi sigura,mergi cu o luna jumatate ininte de nunta...Dar sunt croitorese care spun ca in 2 sapt. e gata.Totusi mai bine mergi mai devreme,pt. ca cine stie...daca nu au materialul pe care ti-l doresti?....Parerea mea!!!

zozela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irene_ spune:

Salutare miresici! Nu vi se pare ca lista e incompleta??Sau m-ati uitat... Va urmaresc de ceva vreme si parca mi-a mai trecut starea panicoasa ce ma apucase...se pare ca nu sunt singura! Nu stiu ce rochie sa imi iau..ce model de verighete...etc.Oricum, Bibyrox, nu uita sa ma treci si pe mine pe lista : 1 Octombrie, Venetia Club-Braila.
V-am pupacit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Subiect postat de dianiana, 21/02/2005, 11:01:58

Salut fetele,
sunt o figura noua printre voi; ma pregatesc sa devin sotioara si ma ia durerea de cap cate am de facut;
sa va zic povestea mea: m-a cerut de 3 ori, de 2 ori in gluma si apoi foarte spontan pe 15 ian m-a luat in brate, m-a invartit si mi-a zis VREI ? HAI! si asa ne-am hotarat sa facem nunta in toamna 2005;
ce nu stiam noi - lumea isi rezerva restaurant cu un an inainte; au urmat 2 saptamani de groaza; nu gaseam restaurant liber, erau rezervari facute pana in octombrie; cand credeam ca nu stiu ce o sa fac a venit tata cu o solutie; vorbise cu cineva la hotel Parc; am gasit acolo sala visurilor noastre si e si libera in septembrie; e o sala mare patrata si cu ring pe mijloc; e sala de bal;
acum, m-am linistit cu sala, am dat avans si tot ma agit; am fost la targ la Sofitel dar m-am socat; putini expozanti si toate produsele foarte scumpe; ne-au placut niste verichete -aur alb, dar erau 6 mil; sunt tot ca pe ace; nu stiu care e urmatorul pas...de ce sa ma ocup mai intai??! vreau sugestii si vreau ponturi de la voi unde gasesc mai ieftin si frumos! problema mea este ca nu am timp deloc; seara ies prea tarziu - toti inchid; iar sambata lucrez ...am doar o sambata libera deci??? unde sa merg mai intai?
voi in ce ordine va pregatiri?
vreau sa ne scriem, noi miresele anului 2005 sa invatam una de la alta, ce ziceti? eu sunt din Bucuresti si am auzit de zona Lipsani dar nu stiu, e ok?

dianiana



raspuns postat de Anculina, 21/02/2005, 12:05:14

Eu sunt " sotioara " de aproape 4 ani si mamica de aproape 9 luni.
Ati inceput foarte bine !
Urmatorul pas e sa va alegeti data exacta, apoi sa va rezervati restaurantul pt. data respectiva.
Urmatorul pas e alegerea bisericii si rezervarea orei la care va avea loc cununia religioasa.
Aveti nasi ?
Unii nasi doresc sa participe la alegerea bisericii si la rezervarea datei si a orei,de obicei ei platesc acontul dat la biserica...
Acestia sunt primii pasi, iar voi ati inceput foarte bine.
Bineinteles ca mai sunt multe lucruri de rezolvat, dar le luam pe rand, nu ?
Pupici.



raspuns postat de Albinutzza, 21/02/2005, 14:51:53

Noi am avut nunta pe 23 oct 2004, deci totul eproaspat la mine in minte.
Deci pana acum e OK. Urmat pas, cum a mai zis si Anculina, e biserica, pe care o puneti in fct de ora de la restaurant si ziua. Ora poate fi si in invers, adek sa decideti ora la biserica si apoi peste 2 ore aporx ora la restaurant. Apoi, ca sa nu te inghesui cu cumparaturile, te sfatuiesc sa incepi sa-ti faci idee de haine. Cam care sunt preturile, si cam ce vrei. Mag de rochii unde poti gasi modele si preturi variate sunt cele de pe Lipscani si Cocor (parter) si in jurul Cocorului. Apoi, eu spun cum am facut noi: am facut o lista de invitatzi, si in fct de asta, in fct de de orele stabilite la restaurant&biserica, se da comanda de invitatzii, dar in cazul vostru prin iunie. Muzica si foto&video trebe sa aranjezi, astea ar fi bine din timp. Decoratiunile la fel din timp sa cauti, preturile variaza. Apoi impartirea invitatziilor, cu o luna juma la cei din provincie, si o luna la ceilalti. Cu o sapt inainte se comanda florile, tortul, fructe, covrigei, prostii de-astea.
Ma mai gandesc si te mai ajut

Albinutzza
Never say never
http://community.webshots.com/user/albinutzaa

Burticutza



raspuns postat de wana_adriana, 21/02/2005, 17:49:11

Dragele mele, si eu sunt " new entry" pe acest site, dar cu siguranta imi voi face simtitta prezenta... voi fi mamica in oct si mireasa in sept!?!! ideea e ca am noroc ca mama ne mai ajuta cu pregatirile de nunta, ea mai stie ce si cum.. ce nu prea stie si asta tre sa o descurcam noi, este ca trebuie sa facem invitatiile pentru nunta.. nici nu prea avem mult timp sa batem strazile si in plus nu vrem ceva banal.. ma gandeam ca poate aveti voi vreo idee?! ma intereseaza niste invitatii chiar deosebite, nu extravagante dar foarte elegante si originale...daca aveti idee chiar si de ceva site-uri in ro, ar fi ok, macar neinspiram..
Va multumim anticipat si spor la treaba si voua!

Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Ce faceti, fetelor, v-ati plictisit de discutii despre maritis? Vad ca nu va mai inghesuiti pe Forum. Astept vesti, pupici

http://community.webshots.com/user/kristina_deppner

Angelique

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Spre rusinea mea in ultima vreme nu mi-a mai stat capul la nunta... Am si uitat de ea...Acum avem alta "problema"...vrem sa ne luam un apartament sau macar o garsoniera...dar la preturile astea... Cred ca pana la urma o sa stam cu chirie...pt inceput...



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmariejeane spune:

URAAAA!!!! Am wedding planner si camerman si fotograf(aproape). Imi mai tb rochie(dar am gasit modelul) si verighete si flori....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

Uuuufff, trebuie sa imi fac timp sa ma duc si eu la agentia aia de planificare nunti. Am fost, am luat preturile, sunt ok dar acum trebuie sa ma duc si sa facem contractul Dar nu prea am tip. Vreau si eu sa ma linistesc cu fotograful, cameramanul, machiaj, coafura, limuzina, artificii....Simt ca stau pe loc si voi inaintati....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irene_ spune:

Fetelor, lamuriti-ma si pe mine cum e cu wedding planner-ul..merita sa aplelezi? se ocupa de nunti indiferent de locatie...ma refer daca sunt in alte localitati(pe la Braila nu am auzit sa fie, si ar trebui sa apelez la o firma din Buc.)Cam care sunt preturile pentru astfel de servicii?
Vreau si eu o rochie care sa ma avantajeze.Am vazut peste tot numai modele fara bretele fara nimic.Eu sunt mai plinuta si am bratele mai groase, deci am nevoie de ceva care sa imi acopere intr-o oarecare masura umerii...chiar nu se fac rochii si pentru mine???!!?
Pupici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Stati linistite, intotdeauna vor fi altii care sunt inaintea noastra dar nu trebuie sa intram in panica. Eu nu am decat restaurantul si cameramanul. Aaa, si bijuteriile de nunta. In rest, NIMIC, nici macar nasi si nunta o am in iulie, deci destul de aproape. Dar nu imi fac probleme, imposibil sa nu rezolv pana la urma, am foarte mult noroc. Dar am vazut ieri niste verighete care mi-au placut asa de mult... In ceea ce priveste locuinta, e durere, nici nu vreau sa ma gandesc. Va pupic dulce

http://community.webshots.com/user/kristina_deppner

Angelique

Mergi la inceput