Copilasi de iunie-iulie 2003 (44)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madic spune:

gabi

quote:
si stef s-a indragostit de maria...a pupat-o!, s-a suit pe ea..ce mai...dragoste la prima vedere...vroia sa ii ia si caciula!!



Cred ca e vorba de Maya, ca eu nu l-am prins decat pe Tibi cu chestii de astea... Sau n-am vazut eu bine?

V-am pupat.

Madi si Mariuca (28.07.2003)

http://community.webshots.com/user/ianina2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

madic - cred ca nu ai fost tu atenta! la tobogan s-a intamplat... a cazut stef peste ea si nu se mai ridica...smecher, fi-miu, n-am ce zice! n-are gusturi rele!!!
azi am stat in casa...pe asa o vreme..si stef vroia mereu la "upii" (copii). a fost jale mare..
pupici
asteptam poze!!!!!!!!bychi!!!! ne auzi???


cgaby
http://community.webshots.com/user/cgaby100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bychi spune:

Buna seara dragi mamici,

Am intrat sa va salut si sa pun ceva poze de la Boomland. Nu apuc sa scriu cateceva pt. ca imi pica ochii de somn. Am tot fost pe la medici azi (pt. mine) si acum am cam cedat.
Mai scriu de dimineata.


Va pupam


Bychi si Tiberiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

multumim muuullltttt pentru poze!
ce spate are fi-miu! si ce aplauze furtunoase!!!va sunt adresate!
azi ma duc la scoala! nu am chef.....
va pupicesc

cgaby
http://community.webshots.com/user/cgaby100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madic spune:

Neata fetele,

BYCHI - sper ca nu e nimic grav cu tine, dar oricum mersul la medici e o chestie care si mie imi displace profund, datorita modului in care majoritatea inteleg sa-si faca meseria...

Pot sa indraznesc sa te rog sa-mi trimiti si mie niscaiva poze pe e-mail, pt ca la noi iar s-a dat interdictie la webshots din cauza de virusi si n-am cum le vedea pe link-ul dat de tine.

Iti trimit pe PM adresa mea de mail si poate imi pui tu o vorba buna la Liviu (ca stiu ca el e mesterul) sa-mi trimita si mie macar cateva. Multumesc mult, mult, mult.

Va pup si mai vorbim mai tarziu.

Madi si Mariuca (28.07.2003)

http://community.webshots.com/user/ianina2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

Neata fetele,

Foarte faine pozele de la Boomland, poate data aviatoare ajungem si noi, daca se trezeste Razvan mai devreme, ca duminca de ex s-a sculat pe la 5, pana i-am dat sa manance s-a facut si jumate, cand sa mai plecam...
Andra ti-am dat un PM in legatura cu hainutele alea, ai primit?

Apropo de mazare, Razvan o mananca dar daca i-o pasez sa nu simta boabele, si am mai descoperit ca-i place ceapa. Intr-o zi nu stiu ce mancare mancam noi si il vad pe Razvan ca se repede si vrea si el dar alegea doar ceapa de acolo. El e cu de-astea ceapa, usturoi, alimente sanatoase dom'le ce il iau eu pe el cu lapte cu fidea sau cu alte alea...

Crisa distractie placuta la Sinaia!

Fetelor, trebuie sa va anunt ca ma duc la sala!!!! sa fac muschi!!! vorba vine, sa ma mai misc si eu putin. Am fost prima data sambata si a fost foarte misto, sa vad cand mai merg si in timpul sapt, care e amatoare?
Gaby ce-i aia nu am chef, eiiiii ia vezi, treci la invatat

Sanatate multa la burtici si copilasi!

Magdone si Razvan (19.07.2003)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bychi spune:

A fost tare fain la Boomland. La inceput Tibi era tare sfios, dar si-a dat repede drumul si i-a placut. Copii nostrii sunt geniali! Stefan se catara neobosit pe tobogan, era tot timpul in miscare (ca dovada ca nu a fost prins decat cu spatele, sorry) si f incantat. Mariuta e o dulce, delicata si finutza, zambareatza si in continua miscare. Noroc cu mama ca o suia pe tobogan. Tudor, foarte serios se plimba printre copii si ii studia; a preferat sa se dea cu mami pe tobogan si a luat tacticos masa pe bancutza. Maya, mai are trasaturi de bb, cu obrajorii bucalati si rosii de la efort era asa de faina! La plecare i-a trimis, delicat, o bezea lui Tibi cu un degetel! Si cred ca era putin suparata ca mami si tati au luat-o prea repede de la joaca.
Tibi a facut 2 pasiuni duminica seara. Una pt. Maria si cealalta pt. … Carmen.

Gio, cum e la noul job?

Claudya, ma bucur mult ca mama ta e mai bine. Dupa cum ai spus ca medicii erau la un pas sa o piarda inseamna ca a fost destul de grav. Sanatate multa! Foarte bine faci ca veniti in tara, se va bucura mult. Poate ne si vedem daca nu sunteti prea prinsi cu vizitele.

Aditzu, am vizionat pozele voastre, iar Irinuca e tare dulce si frumoasa!

Pufulet, ma bucur ca mai scrii. E inaltuta Mara si poznasa. In cate saptamani de sarcina esti ca am uitat, sau cand e DPN-ul?

Renata, cum va mai simtiti? V-a mai trecut tusea? Sfaturile Nicolei pt. tuse sunt f.f.f.f bune. La noi a mers tare bine.

Nicol, cum s-a comportat Teo la Balonul Copiilor? Nu sunt prea mari jucarelele gonflabile pt. ei? Au voie si insotitorii impreuna cu copilasii? Acum ca l-am vazut pe Tibi de ce e in stare poate mergem si in Herastrau.

Iselin, cum stati cu pofta de mancare?

Romana, ce mai faceti? Mai da un semn de viata!

Andra, lucrusoare nu prea mai am ca am dat cam tot finutului meu. Daca ne organizam cumva, as putea contribui ce ceva bani sau mai bine cu alimente. O sa le contactez si pe initiatoare sa vad ce si cum.

Cu doctorii mei, sunt tare confuza. Am fost la trei si am 3 diagnostice f. diferite; maine merg sa-l aflu pe al 4-lea. Astept si analizele ca sa vad care-i buba.


Bychi si Tiberiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Neatza fetele,

Foarte frumoase pozele de la Boomland . Aveti niste copii tare simpatici!

Madic, Mariuca s-a rotunjit bine de tot, aproape ca o confundam cu Maya in poze .

Bychi, multa sanatate. Nasol cu medicii astia care nu se pun deloc de acord.

Noi am tras ieri o sperietura de toata frumusetea. Bona a incurcat sticlele si in loc sa ii dea lui Stefi apa plata, i-a dat... tuica . E drept ca era tot in sticla de apa plata, dar scria pe ea, si in plus miroase de te trazneste, nu stiu cum nu a simtit. Cica s-a inverzit biata Stefi si a inceput sa tuseasca, dar din fericire nu a apucat sa ia decat o gura. Am sunat la doctorita si mi-a spus sa ma uit dupa tulburari de echilibru... Din fericire nu au fost probleme, i-am dat sa bea doua cani mari de lapte. A fost foarte vesela vreme de doua ore, vorbea intruna, alerga prin casa... ce sa zic, ca omul ametit . Acum mi-e usor sa glumesc ca s-a terminat cu bine, dar aseara am stat ca pe ace, ma si vedeam cu ea la spital, si barbata-miu care trebuia sa plece azi dimineata... Asa ca, aviz amatoarelor, aveti grija...

Va pup si ne mai auzim.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">Sa-l ajutam pe Mihaita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

salutare fetelor!
n-am mai scris de mult, v-am citit totusi printre randuri... baietii au fost cam raciti, doar nasucuri infundate si tuse, fara febra - deajuns insa pt cateva nopti nedormite si zile maraite! in fine, acum pare ca a trecut, bogdan e la gradi si tudor mai trge nitel de nas. problem' mare ca nu putem iesi afara, tot mereu imi arata hainele si cizmele si zice 'mami, pa-pa!', cand il refuz plange...
in rest, vad ca va intalnirati, cu si fara bebei, bravo voua si sa va fie de bine! chiar ca ne faceti in ciuda, celor care nu putem participa, dar macar ma bucur de bucuria voastra si a puilor!

anamaria, mami lui Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003
poze: http://photos.yahoo.com/mirmirion
http://community.webshots.com/user/miremirion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna fetelor!

Super pozele de la intalnirea cu copilasii. S-a uitat si Maria si mai nou, ma bate la cap ca vrea la tobogan! Oricum, nu ar fi reusit sa urce "scarile". Nu se descurca nici cu trepte normale, dar lasa ca se face si ea mare si sportiva .

Dana, bine ca s-a terminat cu bine experienta ! Pupici Stefaniei "ametita"!

Crisa, distractie placuta la seminar ! Si eu am fost in a doua sapt. de munca (tot in peioada asta, anul trecut) la un seminar la Sinaia!!! Mi-a prins bine,a facut trecerea mai usoara la atmosfera de la birou!

Noi am fost ieri la dr. L-a masurat pe bb pe toate partile, a durat f. mult ecografia, m-am si speriat ca ceva nu e in regula, dar m-a asigurat ca totul este f. bine. S-a facut baiat mare! Are 1,150 kg.

Va pup
Cornelia (27 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)

Mergi la inceput