Copilasi de iunie-iulie 2003 (44)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

Noi suntem raciti si cred ca de aceea nu avem pofta de mancare. Nimic, nimic!
Voi ati patit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrueduard spune:

Iselin: si Alex a fost racit, dar el mananca oricum; se poate ca lipsa poftei de mancare sa-i scada de la raceala, mai ales ca ai scris ca a tot fost bolnavioara iarna asta. Poate un supliment de vitamine nu i-ar strica. Sanatate multa si astept vesti de la voi!

Cum a fost intalnirea de la semisfera gonflabila? Imi pare rau ca nu am ajuns si noi, dar poate ne mai vedem macar o data acolo, ca tare mi-ar placea.

Magda si bb Alex puisor

http://community.webshots.com/user/edyalex
http://photos.yahoo.com/magdacorlea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

hello,dragelor!

am tras chiulul saptamana asta de pe forum...fara un motiv anume, adica nu ni s-a intamplat nimic rau!

suntem bine, sanatosi, adica eu si alex, ca razvan a racit!tocmai i-am facut o frectie cu spirt si l-am infofolit in plapuma.sper sa i treaca repede pt ca de obicei el este foarte rezistent si scapa de orice buba!

alexandra,printesa mea dulce, ne pune la zid.am mari probleme cu ea, nu ma pot farda- nici eu, dar nici bunicile- ca e musai sa ii dam "dujul" sa il foloseasca si ea din abundenta pe toata gura, in gura, obraji, etc.si criza mari daca nu ii dam!la fel si cu "papum"-ul.azi am reusit sa o luam de la socrii mei cu un parfumel barbatesc in mana care a "imputit" toate gecile noastre, masina, blocul,tot!bleah!
vorbeste mult si face propozitii, iar eu mor de dragul ei.am invatat-o poezii, deocamdata ea doar gesticuleaza in functie de vers.la fel si la cantecele. este topita dupa reclame.cea la tide-parca- cu baieteii care cauta comoara si cea de la danonino cu fetita care sare capra par a fi preferatele pentru ca le stie cuvant cu (virgula)cuvant si arata ce fac respectivii!este foarte fericita!azi am invatat-o sa se prefaca a canta la chitara si la tobe!deliciu!
a inceput sa isi manifeste foarte frumos preferintele de moment.s-a invatat sa il caute pe razvan in buzunare cand vine acasa si spune "banii"...este o mare pupacioasa si dragastoasa.
ah, ar fi atatea de spus, atatea de descris...avanseaza, creste atat de mult cu fiecare zi ce trece...azi ma uitam cat e de lunga si imi amintesc cat era de ghem cand am nascut-o, nici nu se vedea in patul nostru.
i-am tot aratat femei gravide in revistele pentru mamici si a gasit poze cu mine insarcinata...urmarea:intr-o seara, sezand ea frumos in poala mea, imi trage gulerul tricoului in jos, baga mana si striga "bebe"!am ramas pentru moment foarte surprinsa ca nu vorbisem de asa ceva atunci.dar ea a tinut minte!

de-abia astept sa vina caldura!flescaiala, gerul, imputiciunea asta care nu se mai poate numi zapada ma calca pe nervi.
apropo, v-am spus ca imi gasisem o bona.ei bine, dupa ce am stat o zi cu ea m-am razgandit. nu imi placea femeia.am inceput sa caut alta doamna, apoi sa ma orientez spre gradinite.decizia finala, ca sa zic asa, a fost ca eu mai stau acasa cel putin teoretic pana termina facultatea, adica pana in primavara viitoare-asta doar daca nu se iveste ceva mult prea cool ca sa pot refuza- iar din toamna sau vedem de cand o dau pe alex la gradi jumatate de program ca sa se obisnuiasca si sa vad cum se adapteaza.mai am timp sa schimb planul de Nspe ori, dar in mare cam astea sunt ideile...or fi bune, or fi rele...nu stiu, dar eu pentru moemnt m-am linistit.era in sufletul meu o batalie, o nesiguranta, o durere sa imi las copilul...asa mai am timp gramada sa petrec cu ea.

am vazut si eu pozele de la intalnirea voastra!andra, ai o figura atat de calda, esti ca o miresma de primavara! bibi e la fel de frumoasa cum o stiu!poate chiar mai!dana, merci pentru ca ai intrebat de noi-de printesa mea!

am vrut sa venim si noi azi la palatul copiilor la locul de joaca, dar daca lui razvan i-a fost asa de rau...n-am mai putut...mi-e asa de mila de el....ditamai omul,cand il vad bolnav innebunesc!as lua eu toata raceala, toata boala!

asa as pleca si eu la munte...de cand ne tot chinuim, dar uite ca in fiecare weekend intervine ceva...



ma duc acum....uuuf, iar m-a prins ora 12....damn,sunt singura treaza de pe-aici!

va pupic dulce pe toate!







Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003)

http://community.webshots.com/user/alexandracojocaru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

neatza mamici!
ce mai faceti?
noi bine, sanatosi. a fost tare fain la joaca..stef s-a distrat de minune! nu ar mai fi vrut sa plece!
imi cer scuze pt. mamicile de la care nu am reusit sa-mi iau "la revedere" dar a trebuit sa plecam in graba ca se dezlantuise fiara! asa ca... sper ca nu v-ati suparat pe noi!
cu siguranta noi vom mai merge acolo! ne-a placut mult!
stiti ce a zis dimineatza? "taci mami!". ce tupeu!
hai ca va pupic dulce pe toti!
asteptam poze.....

cgaby
http://community.webshots.com/user/cgaby100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Buna fetelor,

A postat si Romana_74 la partea 43 asa ca voi copia eu raspunsul ei aici:

quote:
romana_74
Membru nou

Romania
cluj-napoca
175 Mesaje
Trimise - 14/02/2005 : 07:27:58
--------------------------------------------------------------------------------

Fetelor m-am intors la lucru! Nu am citit tot ce ati scris ca tare mult ati scris! Eu tot asa, dar parca putin mai bine! Mi-e rau acceptabil, dar acum sunt racita si ma doare rau gatul si muschii... toate pe capul meu! La master am terminat sesiunea si astept rezultatele de la ultimul examen, ca pe celelalte le-am luat, si culmea cu note mari! Matei e la bunica si e tare fericit, se simte bine la bunici, adica la bunicii mei. Il iubesc enorm si ma tot cearta ca merg in fiecare zi sa-l vad. Dar cred ca numai saptamana asta il las acolo ca sper sa-mi treaca raul de tot si il aduc acasa. Burtica ma ami doare din cand in cand, dar acum ca am 11 sapt. sper ca pericolul a acam trecut! Va pup si mai scriu!

ROMANA&MATEI(04.07.2003) si mai nou bb din burtica


Romana_74 felicitari pentru examene, acum poti sa te odihnesti, ca o meriti .

Pufulet, si noi avem de vreo saptamana problema cu suitul pe scaune si dupa aceea pe masa , asa ca nu mai pot sa o las singura nici o clipa, nici nu vreau sa ma gandesc cum ar putea sa vina in cap pe gresie.

Renata ar fi bine sa se uite un doctor la ea in gat si sa o asculte la plamani. Daca e numai tuse o sa treaca in timp, dar sa ai grija sa nu coboare cumva la plamani...

Iselin eu nu ies cu ea la restaurant acum iarna, in primul rand pentru ca in Ro se fumeaza in restaurant, si in al doilea rand pentru ca Stefi tine neaparat sa o plimbe cineva de mana tot timpul si nu as mai apuca sa mananc. Asa ca te invidiez

Alexandra pai daca mai ai un an de facultate nu te grabi sa intri la stapan cu serviciul . E pacat sa nu mai profiti. Iar cu gradinitele, sa stii ca sunt multe care nu primesc copii mai mici de trei ani, sau care nu fac singuri la olita, asa ca sa fii atenta.

Stefi adora mai nou sa stea pe scaun la masa cu noi, oamenii mari, ba ieri a mancat chiar si cu furculita. Apropo, copiii vostri mananca singurei? Sau macar incearca? Ea pana acum nu a parut foarte interesata, dar aseara a vrut musai sa guste niste muraturi - in special gogosari, ca erau rosii - si s-a servit singura.

In rest, si-a gasit un animal de plus cu care sa doarma, eu tot incercam sa o obisnuiesc cu un pinguin de la tati, dar nu i-a placut si acum si-a ales singura o maimutica...

Turuie tot timpul pe limba ei cu intonatie, dar nu se distinge mai nimic din ce vrea sa spuna.

Avem si catelul in pensiune o saptamana si e cam stresant, pentru ca Stefi vrea mereu sa se joace cu ea, iar Clara e mai reticenta. Plus ca e stricata la stomac (Clara) si aseara a tras niste... stiti voi ce, de ne-a innebunit toata seara (miroase in-gro-zi-tor, nu va puteti inchipui cum ), dupa care ne-a facut si movilita in hol . Asa ca, distractie maxima .


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">Sa-l ajutam pe Mihaita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna dimineata! (ca inca nu e 12)

Pufulet, asa am patit si eu la inceput, imi era f. greata si trebuia sa mananc tot timpul. La mine s-au pus ceva kg, dar asta pt. ca nu am tinut cont ce mananc si am exagerat cu dulciurile (asta in trim. II).

Romana 74, felicitari pt. examene! Multa sanatate!

Marox, nu ne-ai mai scris de mult. Nu mai ai timp de noi?

Inca o data, multa sanatate bbi-lor bolnaviori!

Burtica mea e bine, eu sunt inca obosita, dar sper sa imi revin dupa cateva zile d eodihna. Azi merg la dr. sa vad ce mai face bb.

Maria si-a mai revenit cu somnul. Adoarme singura, destul de repede seara, dar la pranz dureaza f. mult pana adoarme, iar cateodata nu doarme deloc.

Si eu am impresia ca se pe zi ce trece este mai mare si stie mai multe. Buni a invatat-o si pe ea poezii. Tot asa, le interpreteaza si completeaza ultimul cuvant din vers. Chiar avem ceva perle ref. la poezioare. E o poezie cu rata care se termina cu "daca nu te tii de vorba/Eu te tai si te fac ciorba" ea spune "oba" si "cioba". Cand "recita" buni acum cateva zile poezia si a ajuns la "Eu te tai si te fac ...", Maria a facut o mica pauza de gandire si a zis "supa". La fel la o poezie care se temina cu "pisicul", ea de fiecare data spune "Gino" (asta e pisoiul nostru)

Crisa, sa stii ca a revenit la prima iubire si tot ce face ea, face si Tudor. Papa tot, face nani la el in patut. Vrea sa se imbrace doar cu "buza oz Tudu" si pe toti baieteii ii cheama Tudor.

Va pupam,
Cornelia (27 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_ spune:

Buna fetele,

ploua, ploua, babele se oua! Eu ma bucur ca scapam de zapada, desi vremea asta nu te indeamna la prea multe ...

Luca s-a procopsit cu o raceala, deja nu ma mai agit ca din octombrie a avut cite una pe luna, l-a tinut cite o saptamina - 10 zile de muci, eventual tuse, sper ca nici acum sa nu fie ceva diferit. Ieri a avut febra, acum e ok, altfel vesel si maninca mai bine ca oricind, sa bat in lemn. Ieri s-a dus ptr prima data singur sa se urce in pat, ca ii era somnic de la raceala. Pisoi!!!

Fetele, stiu ca sint ca ciocanitoarea, dar m-am gindit ca data trecuta am scris chiar inainte sa fie inchisa partea 43 si multi n-au mai vazut www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42694" target="_blank">un stigat disperat de ajutor - povestea unei familii amarite, al carui copil mic e de-o seama cu ai nostri, si ma gindeam ca poate mai aveti ceva haine, incaltari, jucarii de dat. Sau altceva ce nu va face trebuinta prin casa, iar ptr ei ar fi util (haine mai vechi, paturi, asternuturi etc.)

pup u,
Andra

Luca Pitu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisotexa spune:

Fetelor,

Tare fain mai e in weekend, acum de cand sunt la serviciu. E o bucurie in toata casa (cu purcel si catel - Petru a zis ca, conform acestei zicale, Tudor e purcelul )!! A fost super si la intalnirea de la gomflabile. Dupa doua ore de joaca, Tudor a cazut rupt de obosela. A adormit in 2 minute. Oricum el e cel mai lenes din gasca. Pai sa il vedeti pe Stef al lui Gabi sau pe Mariuta lui Madic. Io oricum m-am indragostit de mariuta, e o dulce si o fasneata. Si sa stii Madic, ca mie nu mi s-a parut slaba.
Propun sa ne vedem si duminica viitoare, tot la aceeasi ora (de fapt vine fiecare cand poate)...

Cornelia, ma bucur ca Maria a revenit pe linia de plutire (asta fiind Tudor). Asa mai merge!!! Abia asteptam sa va vedem la vara si poate e rost si pana atunci.

Andra, o sa ma mai caut de lucruri vechi. Eu am mai dat lucrurile pe care nu vreau sa le pastrez dar poate mi-a scapat ceva.

De maine la pranz, plec la un seminar la sinaia, asa ca o sa lipsesc pana vineri seara.

Sanatate la burtici si la copilasi.

pupa Crisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

multumim de aprecieri...crisa...dar sa stii ca mie mi-a placut de tudor!!!
stef am crezut ca o sa cada lat de oboseala...si cand colo a adormit la 10!!cu greu... vroia "mi-mi" de la "tuda" (adica paine de la tudor)
in rest, ne placut foarte mult la tobogan...
si stef s-a indragostit de maria...a pupat-o!, s-a suit pe ea..ce mai...dragoste la prima vedere...vroia sa ii ia si caciula!!
hai ca v-am stresat destul!
pupici


cgaby
http://community.webshots.com/user/cgaby100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madic spune:

Buna fetele,

Si mie mi-a placut la gomflabile, mai ales ca am o febra de la urcat copilu' sus pe tobogan, ca s-a prins si Mariuca mea ca asta era partea cea mai nasoala, asa ca astepta s-o urc eu, si ea numai isi dadea drumul la vale.

Saru' mana Crisa de aprecieri, dar iti spun eu ca nu e usor deloc cu asa o "fasneata" toata ziua prin casa, ca noi cadem franti si ea n-are stare. Ca dovada, aseara, dupa ce tot drumul ne-a repetat "piii, gane" (intelegeti voi - cu copiii, la tobogane), acasa s-a urcat pe tricicleta si a butonat-o de zor si s-a culcat abia pe la 22:00, iar dupa 2 ore de somn a inceput sa maraie din ora-n ora, de acum sint capie.
Si eu mi-as fi dorit un baietel potolit ca Tudor, dar n-a fost sa fie.

Apropo de tricicleta, tot ieri i-am luat-o, din CORA, e frumoasa foc, rosie si cu roti tricolore. I-am mai luat si tablita magnetica (BYCHI, mersi de pont), poate asa "schie" si ea singura, fara noi, si baloane in forma de animale. Si ca sa vedeti ce copila iubitoare am, la intrebarile mele, primesc invariabil acelasi raspuns : "cine ti-a luat baloane?" - "tati", "cine ti-a luat tricicleta?" - "tati", "cine te-a dus la tobogane" - "tati" . Incerc sa ma resemnez, ca in afara de declaratii, tot la mine vine...

In principiu, si noi ne inscriem la inca o runda de gomflabile, dar sa vedem pana in w-e.

ANDRA - sanatate multa lui Luca. Am citit si eu subiectul acela, dar eu nu mai am hainute de nici o culoare, pt ca tot ce nu-i mai vine Mariucai i le dau unei fetite amarate, fara tata si cu o mama de varsta liceului, care nici nu realizeaza ce o asteapta. La ea au mers si premergatorul si primul carut, ca n-avea de nici unele. Cu banii nu stam prea pe roze, dar am sa vad ce pot face.

ROMANA_74, PUFULET - aveti grija de voi, de bb mari si de burtici.

ISELIN - noi am luat Peritol (10 zile) si PIKOVIT intr-o perioada in care Mariuca nu mai manca mai deloc, si au dat ceva rezultate.

V-am pupat.

P.S. : CRISA - distractie placuta la Sinaia.



Madi si Mariuca (28.07.2003)

http://community.webshots.com/user/ianina2003

Mergi la inceput