Copilasi de iunie-iulie 2003 (44)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

Foarte faine pozele, multumim.
Elena sa nu uit, am ascultat Cd-ul, merci mult, e super.
Beyyy da stiu ca ati stat nu gluma, eu cand am ajuns acasa, sa vedeti faza, cum va povesteam eu ca ce cuminte sta copilul cu oricine altcineva in afara de mine si de taica-su, il lasasem cu vara-mea, booonnnn, si...surprise cand ajunge Gabi acasa, vara-mea motaia bine mersi si copilul pe canapea langa ea si se uita foarte concentrat la TV, ei poftim...comedie. Si cand l-a vazut pe taica-su incepu show-ul.

Talent nu prea am la povestit asa ca le las pe fete sa zica ce si cum, dar oricum Dana a sintetizat foarte bine discutiile din grupul nostru de la geam, cu copiii mai "tacuti"

Claudya, bine ca e bine mama ta.
Lasa ca ii trece soacrei, Alinuta, nu iti fa probleme

Romana ce mai zici, ce fac copiii, burtica e bine?

Magdone si Razvan (19.07.2003)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisotexa spune:

Bai am ras de ma stie toata lumea ca nu lucrez...

Ca sa nu ramana dubii, nu eram oblica, eram nevoita sa ma aplec ca sa ma prinda si pe mine in poze doamna cu aparatu. Nu era nici un alt motiv ascuns,gen . Oricum Alina a fost super cu rezumarea intalnirii. Ca sa nu mai zic ca fetele astea au stat pana la ora 2 din noapte. Ma, n-au casa, n-au masa... tot zic si eu mereu ca data viitoare stau pana la capat dar nu sunt in stare.

Elena, uite, avand in vedere plangerile tale, ma ofer io sa-ti dau amantul meu. E mic, urat si chel. Il vrei?

Abia astept sa vina primavara....... si sa plec acasa. Vine weekenduuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuul. Saptamana viitoare ma duc la un curs la Sinaia (sa ma destrabalez).

Aditzu, ma bucur tare ca ai revenit. Ma, da chiar asa desteapta e Irina?

Claudya, sanatate multa mamei. Acum poti sta si tu mai linistita.

Cornelia, odihna placuta acasa si sarcina usoara pana la capat!! Doamne ajuta!

Pupa Crisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madic spune:

Buna fetele,

ALINUTA - te asteptam cu drag la intalniri cand vii in tara, ca tare esti simpatica .

CORNELIA - asteptam in continuare vesti de la tine.

Cu intalnirea de duminica, cum a ramas : ora 17:30, Palatul Copiilor?

V-am pupat.

Madi si Mariuca (28.07.2003)

http://community.webshots.com/user/ianina2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisotexa spune:

Madic, da, 17:30, langa Palatul copiilor, in semisfera gomflabila. Intra fiecare cand vine.

Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrueduard spune:

Noi nu vom ajunge , pentru ca suntem si eu si sotul meu raciti. Alex a scapat doar cu nasul mucios, da sotul e mai rau de boala si se vaita mai mult. Asa ca ramane pe alta data.
I-au iesit si lui Alex doua maselute (primele) da cred ca ii mai dau ca e mai marait si mai nervos. In rest e bine, mananca bine, dar e mai mofturos la masa de seara, asa ca trebuie sa fiu mai inventiva si sa ii prepar doar ce stiu ca ii place mult.
Mai nou, ma pune sa fac sport , adica trebuie sa alerg si sa sar in lungime(ca asta a invatat el de la mama cat am fost eu la intalnire miercuri). E foarte bucuros cand ma vede ca fac asta prin casa si incearca si el sa ma imite. Sper sa ii treaca.
Azi am fost afara si a fost foarte placut, e mai cald ca in celelalte zile. Am mers pe jos o gramada, ca eu nu il mai scot cu carutul de ceva timp.
Cam atat; va doresc odihna placuta si revenire in forta de luni incolo!

Magda si bb Alex puisor

http://community.webshots.com/user/edyalex
http://photos.yahoo.com/magdacorlea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

noi am mancat mancarea de mazare...adica am ales mazarea bob cu bob! si m-a enervat la culme!
data viitoare o sa-i dau mazare goala! ca sa nu mai aiba ce sa aleaga din mancare!
venim si noi maine! abia astept sa ne vedem!
magda - frumoase obiceiuri a deprins alex de la ai tai!
pupici la toata lumea!

cgaby
http://community.webshots.com/user/cgaby100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet spune:

Nu v-am scris tare de mult pt. ca ma chinuie tare rau greturile si am stat mai mult la Baia Mare la parintii mei unde nu am internet.Ce ma deranjeaza mai tare e ca trebuie sa manac serios ca sa-mi treaca greata , iar cum mi se goleste stomacul cum ma apuca greata si mi-e tare groaza de kg. in plus care se aduna din cauza ca mananc asa mult.
Mara are 89 de cm si 12 kg.E tare poznasa: cum prinde deschisa usa la baie , cum se duce glont la toaleta si se balaceste in ea.Intr-o zi pe cand o schimbam a sunat telefonul fix, am vorbit cam1-2 minute iar cand m-am intors ea manca tacticoasa din crema Petrini.Alta data am prins-o mancand pamint de la flori.
La olita eu o pun de fiecare data cand se trezeste si face pisu dar caca nu vrea nicicum sa faca la olita .
Ii place la nebunie afara si mai ales zapada pe care o savureaza cu sau fara manusi, nu-I pasa de frig.Se da pe derdelus pe fund pe salopeta de fas. Nu prea vrea sa mearga de manuta afara , alearga de una singura, cade , se ridica si tot asa.Stie ca eu nu o iau in brate asa ca nici nu se cere in brate.
Se catara peste tot , intai pe scaun apoi pe masa de unde prefera sa ia cutitele.


Ama si bb Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

Salut fetelor!
Sa va traiasca comorile!
Eu nu am intrat de ceva vreme pe net. Noi suntem bine, dar ceva raciti. Toata iarna am racit. Din raceala in raceala am tinut-o!
Am fost si am mancat la restaurant, adica cu tot cu copil, si mi s-a parut atre, tare interesant. Si mai ales haios.

Ati citit:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42694
?????

Eu am ramas marcata. O sa incerc sa fac ceva, dar...Doamne ce necajiti sunt!!!!Am citit si am plans cateva ore.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns renisor spune:

Buna fetelor
Noi suntem in continuare bolnavioare.Vanessa de acum doua saptamini( cind am fost cu ea la urgenta) tuseste intr-una.Acum s-a rarit putin.Tuseste inainte si dupa culcare.Ati patit si voi asa? La fel tusesc si eu.Seara si dimineata ma apuca cite 30 min de tuse .
Maine voi suna la doctor sa vad ce zice.
In rest suntem bine.Vanessa e ca un papagal.Tot ce zic eu repeta si ea.Stie deja foarte multe cuvinte.M-am gindit ca de luna viitoare sa incercam cu olita.Poate ca avem noroc.
va pupam
toate cele bune

renata & vanessa

http://community.webshots.com/user/bizau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol74 spune:

Buna mamicilor !

Despre intalneala numai de bine acum am inteles si eu
de ce ziceau fetele ca stateau pana la unu noaptea si tot mai voiau
... ! Am stat in coltul de la geam si nu am reusit sa schimb
mai mult de trei vorbe cu "coltul opus" dar i-am mancat salata Carmenutzei si ea pe a mea, am cunoscut pe Mihaela (Mirela)
dragutza si entuziasta (stie ea de ce, asteptam vesti cand te intorci) si reintalnit cu Dana, Bobi, Andra, Elena, Magda, de conversat v-a mai zis Dana si dincolo nu am reusit sa bat, am salutat cu drag pe Bychi, Crisa, Madishor, Magda si pe Bibi !

Sanatate multa la bebeii bolnaviori, nu stiu ce sa va sfatuiesc si noi am racit de vreo doua ori in iarna asta, dar am luat doar naturiste ! Si mai mult de o saptamana nu ne-a tinut ! Pentru tuse sirop de ceapa ( 2-3 cepe cu coji cu tot) la jum litru de apa. Iese maro inchis si uleios, se indulceste cu miere. Se da cu linguritza !
Iese cam 250 ml pt ca se fierbe bine ! Eu i-am dat doar doua zile si i-a facut bine !! I-am mai dat seara la culcare Stodal (un fel de occilococcinum pt tuse).

Noi am fost ieri la Herastrau la balonul copiilor, i-a placut mult,
ca de obicei, ne-am si plimbat ca era soare si frumos in parc!!
Dar azi vad ca ploua, nu am iesit de loc !

va pup,
nicol

Mergi la inceput