Copilasi de iunie-iulie 2003 (44)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andra_ spune:

Carmenutza - bamblecu!!!

da' nu te da, ca stie el ce are la usa... sau ma rog, in pat!


pup u,
Andra

Luca Pitu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

quote:
Carmenutza - bamblecu!!!

da' nu te da, ca stie el ce are la usa... sau ma rog, in pat!



si tu Brutus???

Carmen si bb Maya Alexia
Poze cu Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madic spune:

quote:
Beyyyyyy, o faceti pe raspunderea voastra..daca ma da Razvan afara din casa cine ma primeste????


quote:
Carmenutza - bamblecu!!!



Feteleee, fie-va mila, va rog, ca rad de una singura la birou si se uita astia la mine ca la urs....

Madi si Mariuca (28.07.2003)

http://community.webshots.com/user/ianina2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

faine pozele!! multumim, magda!
venim si noi sambata! (in caz ca intereseaza pe cineva!)
pardon, duminica am vrut sa zic!
pupici tuturor!


cgaby
http://community.webshots.com/user/cgaby100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

i-am dat azi mancare de mazare cu pui. si alegea mazarea...
vom incerca si fasole verde..
pupici

cgaby
http://community.webshots.com/user/cgaby100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuta spune:

pai sa va spun ce-am inteles eu din serialul cu intilneala: cum cica s-au adunat mai multe doamne ca niciodata, ca s-au baut beri, ca s-a mincat ce nu se poate spune ca (virgula) cauzeaza salivatie abundenta, ca s-au dat sau aratat picioare pe sub masa, ca un anumit domn pe nume "bamblecu´carmenutzei" dadea cu priviri iscoditoare inspre doamne, ca mihaela a venit cu amantu´, ca crisa avea o oaresicare pozitie oblica si carmenutza nici de data asta nu s-a conversat cu dana!!!

pai bine mai doamnelor, io stau aci cu sufletu´ in priza sa aflu vesti si impresii si doar atitica aflu? va rog luati atitudine si postati frumos "a la elena" o descriere amanuntita ca sa priceapa si poporul calator despre ce fuse vorba in propozitie. si fi-mi-ar calculatoru´de ris sa-mi fie ca atita am chinuit pozele alea si tot n-am reusit sa va vad. dar insist.

Alina si Alexandra
poze alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuta spune:

gata, am reusit sa vad pozele! si e musai, cind vin acasa trebuie sa va vad ca prea va distrati pe cinste de cite ori va vedeti!

sa va mai spun cite ceva despre alexandroasa mea. pai in primul rind e in faza in care a-nceput sa repete cuvinte dupa noi si tare repede le mai prinde. pe unele le stilceste, altele-i ies, dar trebuie sa vrea ´mneaei sa rosteasca altfel nu da drumul la guritza intr-un mod inteligibil. mai nou spune bravo, in stil propriu iese un "babooo" chiuit cu aplauzele de rigoare. toate bune si frumoase dar daca vreti sa va puneti bine cu soacra faceti ca mine. o sun azi pe doamna soacra sa-i urez de ziua ei alea-alea, ma intreaba cite-n luna si-n stele de alex, ii povestesc si ca orice mama mindra de progenitura ii spun copilului sa vina sa-i spuna ceva bunicii la telefon. pun telefonul pe speaker, copilu´ in verva, cu ochii cit cepele in televizor la bipa ei, chiuind si agitindu-se nevoie mare, incepe sa bata din palme si sa strige cit o tinea guritza ei cu decibeli "babooo, babooo!" la soacra se face brusc liniste, eu cu glas pierdut incerc sa explic ce vrea copilu´sa spuna, soacra imi multumeste brusc pentru telefon, imi adreseaza un "la revedere!" rece si taios si asta fuse toata conversatia.
spiritele s-au calmat dupa ce o suna sotu´si se pare ca doamna si-a mai revenit din soc, dar probabil nici la ora asta nu e convinsa ca alexandra nu i se adresase personal cu minunatul apelativ.



Alina si Alexandra
poze alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudya spune:

Buna,fetele!
Bychi ,multumesc mult!Parca tu ai spus ca ajungi la Brasov si ca pot apela la tine daca e ceva.Va multumesc mult,insa acum mama e muuult mai bine.Desi,acum dupa ce raul a trecut am aflat ca medicii erau la un pas sa o piarda.Doamne,bine ca a fost bine!
Misuna pe langa mama multe persoane de incredere si de suflet.Asa ca acum ma simt si eu mai linistita.
Nu stiu cand o sa plecam in tara.Probabil la sfarsitul lui februarie sau la inceputul lui martie.Astept ca mama sa vina din spital si poate cu ocazia asta se va face si mai cald.Ma gandesc ca-mi va fi mai usor cu emma dupa mine,daca nu va mai fi asa de frig.Sa vedem
In rest ,noi suntem bine.Am facut vaccinul de un an jumate cu tam-tam-ul de rigoare.Nu vorbim cine stie ce...mi-ar place mie sa spuna Emma "babooo" dar in sensul ala care stiti voi si stitu voi cui.Suuuper faza!!!
E clar insa,ca pe zi ce trece pitica intzelege si face din ce in ce mai multe.
Sa va fie de bine pentru intalneala.Super pozele!!!Chiar ca sunteti o gashca faina!!!Dar,chiar asa,ia spuneti voi mai multe,sa "ne intalnim" si noi cu voi.
Acum va las si va pup dulce!


Mami si Emma gangurica
http://community.webshots.com/user/claudik100
http://community.webshots.com/user/claudik1000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Mai fetelor, eu pot sa imcerc sa va spun despre ce am vorbit la intalnire, dar numai in capatul meu de masa (Andra, Elena, Mihaela, Magdone, bobi, Nicol si cu mine) si numai in primele doua ore, ca n-am stat mai mult...

Pai cred ca perla serii a venit de la Bobi, care il lasase pe Andi pentru o saptamana la tara, si s-a intors baiatul cu limbaj colorat (pi-da, pi-da... bagati si voi un 'z' si o sa intelegeti la ce ma refer ).

Dup-aia Andra, care a venit cu o descriere super amanuntita despre Austria (cu dedicatie la mine in special ), unde-s magazinele, ca mancarea nu e buna, cum este sa iti faci masti cosmetice pe fata pana te iriti si altele asemenea .

Apoi ne-a povestit Mirela de Flaviu, viitorul fizician, care a descoperit magnetismul , adica magnetul atrage surubelnita, dar nu si creionul, iar surubelnita electrizata strange scamele de praf... spuneti voi daca nu e genial!

Iar in rest am discutat despre meserii, despre concursuri de prin reviste (Magdone castigase cand era gravida si a crezut ca e farsa cand i-au dat aia telefon, iar Andra a castigat de revelion tratament cosemtic ), despre politica (dar fara sa ne certam), despre filmele lui Almodovar, despre barbati si cum se descurca ei cu copiii si altele asemenea...
Si bineinteles am comparat marimile copiilor si progresele in vorbire -- din fericire pentru mine ca sa nu ma simt complexata, ne stransesem acolo mamicile de copii mai tacuti .

Acu, sa vina si celalalt capat al mesei sa ne spuna cu detalii picante tot .

Claudya ma bucur foarte tare ca este mai bine mama ta!


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">Sa-l ajutam pe Mihaita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna fetelor!

Am fost tare agitata la serviciu in ultimele zile. Azi e ultima zi si pe de o parte ma bucur ca plec (pt. ca am nevoie de odihna si liniste - trebuie sa ma detasez de probleme, ca ieri am avut contractii vreo patru ore dupa o zi ) dar pe de alta parte plec intr-un moment f. sensibil in care se pot sparge multe in capul meu. Oricum, am hotarat ca prioritatea mea o reprezinta bb.

Ma bucur ca v-ati distrat la intalnire. M-am amuzat si eu citind povestirile cu bamblecu Carmanutzei (!?).

Claudya, ma bucur ca mama ta se simte mai bine.

Doinna, Renisor, sanatate lui Daniel si Vanessei!

Alina, m-ai binedispus dimineata cu "baboo" . Mama a invatat-o pe Maria cum merg babele si se vaita de spate. Asa ca Maria face zilnic demonstratii, se tine de spate zice "baba" si "spatele aoio (aoleu). Chiar i-am zis mamei mele, ca cine stie unde o sa se dea in spectacol si anumite persoane s-ar putea simti vizate.

Si ca mi-am adus aminte, in ultimul timp Maria a inceput sa articuleze cuvintele. E f. simpatica, de obicei pune mai multi "le": "ghetelele", "emnelele"(lemnele) sau adauga "lul": "caunulul". ma gandesc ca asta reprezinta un progres in vorbire.

De o saptamana avem acasa probleme cauzate de ger. Daca am scapat fara curent intrerupt, au aparut alte "problemute". A inghetat o bucatica (neizolata ) din conducta de apa, asa ca o zi nu am avut apa si a trebuit sa incalzim teava cu uscatorul de par. De o sapt, in fiecare noapte ingheata "ceasul" de la conducta de gaz. Pe zi, cu prosoape calde in zona sensibila, se remedieaza oarecum situatia, in sensul ca avem gaz la aragaz si se incalzeste in casa, dar apa calda e mai mult lipsa. Am chemat "service-ul" si s-a rezolvat: dupa o ora a fost la fel .
Asa ca asteptam primavara . Nu inteleg cum de au aparut problemele astea, pt. ca iernile trecute au fost perioade f. lungi de ger si nu am mai patit asa ceva.

O sa va citesc de acasa de maine in colo. Sper sa nu raman fara net, ca e de imprumut . Nu rezist eu fara voi.

Va pupam
Cornelia (27 sapt) si Mariuta (2 iulie 2003)

Mergi la inceput