Copilasi de iunie-iulie 2003 (44)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisotexa spune:

Ha,ha, ha, ce frumoasa sunt!!!!! Magda, arunca aparatul ala!!!!

Caut sa cumpar masuta si scaunele pentru Tudor. Astept sugestii.

Pupa Crisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobi spune:

buna fetelor,

am vazut pozele... super!
misto intalneala, ca de fiecare data, dar parca acum a fost mai misto, am fost si mai multe.

elena - am pus CD-ul, super! multam fain, fain de tot.

am vazut si pozele cu luca si maya - se pare ca s-a infiripat ceva acolo...

o sa mai citesc din urma ce s-a mai intamplat, si mai vin cand pot,

va pup pe toate si pe piticuti si pe burticuti...

bobi si bb andi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_ spune:

Crisa - hai ma ca rata de succes e cam 1/4, adica unde nu te stribaresti ca camera, esti o draguta (de parca nu stiai deja...) In rest, eu iti sugerez sa-i cumperi scaune!!! Dar poate ar fi bine sa astepti Baby expo, ca acolo au mai multe variante. Sau ii poti lua fotoliu din ala para (am vazut si la Mobexpert si la magazinul lui Chisu de la TNB), ca nu poate sa cada din el.

Mie mi-au placut pozele in care se vedea mina "cuiva" care ducea berea la gura, si aia cu piciorul "altcuiva" care se tinea de zimbete cu un bamblec de la masa de alaturi, a carui privire imbecilo-iscoditoare a trebuit sa o suportam eu si Elena in ultima ora acolo (adica de la 1:00 la 2:00, ptr curiosi). Asa ca sa intelegeti si de ce era biata Crisa cu capul printre pahare... ora inaintata, paharele consumate, hic!, alte-alea...

Si, sa ramina ptr posteritate, lista cu cele mai petrecarete fete de la cea mai populara intilnire: Mihaela (si amantu), Dana, Nicol, Bobi, Magda, Magdone, Elena, Gaby, Bibi, Madic, Madishor, Crisa, Gio, Carmenutza, Bychi, Andra

pup u,
Andra

Luca Pitu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzu spune:

Buna Fetelor,

N-am mai scris demult si nici de citit nu pot sa spun ca m-am omorat, am fost intr-o delasare totala ca sa imi fac autocritica in schimb m-am gandit la voi . Inca stau acasa, creierul mi s-a netezit , am inceput sa uit tot felu de chestii de la servici, dar e bine.

Irina e tot asa de mica cum o stiti, cred are cam 9,5 kg si 82 de cm, dar am vazut ca nu e singura, asa ca am moralul sus. In schimb e o alintat de numai stie de ea, si ca sa ma laud un pic si foc de desteapta. Ca sa va dau un exemplu: stie literele de la 1 la 10 si majoritatea literelor. Vorbeste tot felu de chestii, multe pe limba ei, dar si multe de ale noastre. E caraghioasa cand o vezi cum isi da silinta sa repete ce-ai spus.
Tot timpu ma gandesc, uite domne' eu care am fost baietoasa si care aveam tot timpu genunghi loviti si care imi placea sa ma joc numai cu masinute am capatat o fetita delicata, grijulie si prevazatoare. Acum e pe post de soacra, imi aduna toate scamele de pe jos, imi zice ca sunt cahh si le aduce la galeata ca sa le arunce. Sau daca e murdar pe jos imi spune sa aduc matura sau mopu sa fac curat, si pana nu fac nu scap de ea. Cu sania nu ii place pentru ca a cazut o data si de atunci sania e "bufff" , iar zapada e "cahh" .
E super rezervata cu straini, mult timpu' chiar plangea cand mergeam in vizita, de abia de vre-o luna si-a mai dat drumul.

Am vazut ca v-ati intalnit si am vazut si pozele, bravo voua, sper sa ajung si eu o data .

Pupici, Adi

http://pg.photos.yahoo.com/ph/irinuca03/album?.dir=/ea58&urlhint=actn,del%3as,2%3af,0

http://pg.photos.yahoo.com/ph/irinuca03/album?.dir=8e2d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Fetelor, m-ati prins in flagrant



If a have a bag of rocks to carry as I go
I just want to hold my head up high....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Buna fetelor,

Nu mai zic si eu de intalnirea de aseara ca le facem pofta prea mare fetelor care nu pot sa vina . Sa va spun numa' ca am ajuns acasa si copilu' era cu pampersu' plin de pipi de trecuse pana la pantaloni, ca taica-su se uita la .

Aditzu, ce bine ca ne mai dai vesti . Las' ca te intorci tu la serviciu si o sa ai timp mai mult de scris .

Renisor, Doinna, ce mai fac copiii?

Amik, ce mai face printesa?

Marox, Martta, pufulet, Cornelia, ce fac burticile?




www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">Sa-l ajutam pe Mihaita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madic spune:

Buna fetele,

DANA - nu ca sa-ti fac in ciuda, din ciclul "exista si tatici priceputi", cand am ajuns eu acasa, copilu' dormea in patutul lui in pijamalute, desi tare as fi vrut s-o gasesc treaza s-o smotocesc si eu nitel...
Cred ca e chestie de practica, al meu e obisnuit sa stea cu Mariuca, pt ca a facut asta de cand avea ea 8 luni si eu m-am intors la serviciu.

GIO - e rele fetele astea... Tu aveai oricum de recuperat, ca ai ajuns mai tarziu, plus de sarbatorit noul job.

ANDRA, ELENA - ce s-a discutat pana la o ora stim si noi, dar face-ti-va mila si mai spuneti-ne si noua ce ati mai vorbit in continuare, ca vad ca atmosfera s-a cam incins, , sau poate "bamblecul" ala o fi pus mana pe telefonul CARMENUTZEI .

ELENA - pliiiiizzz, cand ne mai intalnim, fa-ti pomana cu inca un CD si pt subsemnata.

CRISA - putem stabili exact maine ce si cum pt w-e?

Va pup pe toate si astept continuarea...

Madi si Mariuca (28.07.2003)

http://community.webshots.com/user/ianina2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_ltd spune:

Magda, bestiale pozele, sa traiesti o mie de ani!
Auziti? Sa-mi spuna si mie cineva de ce era Crisa numai in pozitii oblice!!! Si va zic si eu cinstit, Andra are dreptate cu bamblecul Carmenutzei...
Intalnire de 100 de puncte!!! Desi, carcotasa cum sunt, am un regret. Io chiar vroiam un amant la intalnire. Tot in Carmenutza mi-e speranta pt data viitoare (aici fac ostentativ cu ochiul, nu pun emoticon ca nu-i destul de ostentativ).
Adi, bine ca dai un semn de viata!!! Hai, vezi cum faci in martie sa vii.

Ce stiti de Ioana???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

Bey fetelor...gata mi-am capatat renumele de tap ispasitor al intalnirilor noastre....intai imi vad picioarele pe sub masa(crisa), dupa aia ma scoateti tot pe mine vinovata pentru admiratorii vostrii (ca io stateam cu spatele)..asa deci, bineeeee.

Una peste alta la intalnirea asta a fost frumos rau de tot...lume multa ..au lipit cei de la Mama vreo 6 mese ca sa incapem toate..eram ca la nunta..ca de obicei n-am apucat sa vorbesc deloc cu Dana, dar data viitoare nu o mai iert.
A aparut in forta si din neant Bibi, extrem de simpatica ca de obicei.Elena, si-a terminat seara magistral dupa ce a venit scumpul consort cu iubita mea Oana, care in continuare este adorabila ca doar cu mama ei seamana...Elena mea intr-o verva; Andra este aceeasi Andra care si-a ratat cariera de consultant in shopping si cu care poti sa stai de vorba despre orice..mai putin despre tipii care invariabil trag ocheade la o masa de 15 ia o pauzari; cu Crisa am impartit cu mandrie aceeasi bancheta..mai cu ghionturi, mai cu chicoteli....oricum ar fi Crisa ramane dezarmanta si irezistibila, Gio, care le stie pe astea cu doctorii ca un om mare..n-ati vazut asa ceva, nu exista un ginecolog in orasul asta de care sa nu fi auzit..si nu de la altii..., Bobi calma, relaxata, vesela si prietenoasa, Madic vorbareata, volubila..o prezenta tare agreabila, Mihaela cu care am reusit sa schimb 2 vorbe pana sa plece in strainaturi si care ne-a aratat poze cu Flaviu maare,Magda ca de obicei eleganta si "fotografa", Madisorcare participa la discutie calm si puncteaza intotdeauna,Bychi, calma, calda, vesela...
si acum ma apropii de coltul opus mesei in care am stat...unde se aflau tantose...Nicol, Dana,Magdone..cu care din pacate nu am apucat sa stau de vorba.

Asteptam si alte impresii..si Elena where are uuuuu???

Carmen si bb Maya Alexia
Poze cu Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

Beyyyyyy, o faceti pe raspunderea voastra..daca ma da Razvan afara din casa cine ma primeste????

Carmen si bb Maya Alexia
Poze cu Maya

Mergi la inceput