Copilasi de iunie-iulie 2003 (44)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns romana spune:

Buna mamici.

Bychi: Multumesc ca te gindesti la mine.


Eu am mai citit ce ati mai scris dar fiind cu Alin sau cu Cristi in brate nu am raspuns, mie imposibil sa scriu cind sint ei aproape de tastatura, nu s-ar mai intelege nimic.

Cristi e bine, ii tot mai apar cite un dinte sau o masea, se pare ca e intr-o perioada cind ii erup mai multi dinti. De vorbit vorbeste cam putin, dar cind vrea sa zica ceva si nu stie cum se cam enerveaza si tipa. Tipa si cind nu-i iese ceva asa cum vrea el, dar in rest e copil bun si tare dragut.

Alin are un dinte si isi imbogateste limbajul: ba , aba, de , bu, nene ( asta cind nu-i convine ceva si vrea sa protesteze).
se ridica singur in picioare in patut si a inceput sa faca excursii in jurul patului. Din punctul asta de vedere e mai avansat decit Cristi.
Alin e tare dulce, cind e bine dispus e mereu cu gura pina la urechi. Mai nou il las pe jos prin camera, ca nu-i place sa stea prea mult in patut, da ture prin toata camera si rode jucariile ce le gaseste in cale.

Cristi il iubeste foarte mult , il imbratiseaza tare, tare, pina tipa Alin ca nu mai poate. Sint asa de fericita cind ii vad impreuna.

Burtica a crescut doar un pic. Duminica ma duc la doctor si apoi o sa incep cu drumurile la analize de singe, de rh, ecograf. Oricum vreau sa fie cit mai putine, daca ar fi dupa mine nu m-as mai duce la doctor pina in sptembrie cind trebuie sa nasc.

Am greturi, dar nu e asa rau ca si la sarcina a doua si sper sa-mi treaca cit mai repede.

Ma bucur ca va intilniti in continuare si copii vostri se joaca impreuna.


Un pupic pe burticile cu bebei in ele.

Ce mai face Marox? Oare ce sex are bebe2?

Romana, Cristian (22.06.2003), Alin (25.06.2004) si burtica de 10 sapt.


http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003

si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns renisor spune:

Buna fetelor
Ne simtim si noi mai bine.Vanessa tuseste foarte putin acum

Nicol- mersi de idea cu ceaiul de ceapa.Foarte scarbos dar a ajutat.Vanessa l-a baut fara mari probleme doar eu m-am strambat!
De acum cind avem probleme folosim ceaiul de ceapa.Ne-a zis si AdinaB despre un tratament cu ceapa.Se pare ca ceapa face minuni.

Iselin-Si vanessa cind e racita sau are probleme cu dintisorii nu are pofta de mancare.

Intrebasem inainte de mazare daca le-ati dat de mancare la copii vostrii.Ei bine i-am dat si lui vanessa.Prima lingura a scuipat-o! A doua a mestecat-o putin si din nou a scuipat.Dupa care a mancat cu mare pofta.

In timp ce va scriu s-a gindit fiica-mea sa-mi faca o mare placere.Si anume aceea de a o vedea mancand.Dar ce? Creioane colorate!Toata e portocalie acum pe gura si-n gura.

Cu spalatul de dinti voi cum stati?Stau cuminti bebei vostri la spalat?Vanessa vrea numai singura sa se spele.Problema e cum se spala.Ea doar suge peria de dinti.In place gustul pastei.daca incerc sa o spal eu face istericale.
Ieri am vorbit cu Mihaela ( pojogam) la telefon.Este bine.A vizitat niste castele.Dar o las pe ea sa va povesteasca cind se va reintoarce in Ro.
Acum va las fetelor.Ma striga hainele pt calcat si vasele din bucatarie.
O zi placuta

renata & vanessa

http://community.webshots.com/user/bizau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

de ce ti-e frica nu scapi!
am racit, sunt ca un zombie, ma doare tot corpul, ma doare carnea, am ameteli si greturi, oribil...srazvan e si el inca bolnav, asa ca stam si bolim ca doi mosnegi!
norocul meu cel mare este ca si-a luat mama concediu ca sa poata sta cu alexandra.sper din tot sufletul sa nu raceasca si copilul, ca e groaznic.

i-am luat ieri alexandrei acuarele!evident ca blocul de desen nu era la fel de tentant ca masuta pe care colora sau canapeaua!azi i-a luat buni carioca!tot asternutul meu este desenat!oare iese la spalat?

revin mai tarziu.pupici.




Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003)

http://community.webshots.com/user/alexandracojocaru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

buna!
m-am dus pana la scoala dar nu am stat ca nu aveam nici un curs... aviz amatorilor care ma certau!!!!
bychi- sper sa se rezolve cu bine problema medicala...si cat mai repede posibil...
dana- ce bine ca stefi nu a patit nimik!!
noi avem doar creioane colorate cerate cu care scrie pe pereti...azi e zi de curatenie..spalat de pereti...
in rest..stefi e la fel de vioi ca tot timpul.
i-a iesit primul canin si al 2-lea e pe drum.. si il doare...
pupici tuturor mamicilor si piticilor!
am mai pus si noi niste poze!!!!


cgaby
http://community.webshots.com/user/cgaby100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martta spune:

Buna, fetelor!

Foarte frumoase pozele de la cele doua intalniri!

Amik, insanatosire rapida!
Si mie mi-a curs nasul si am tusit putin zilele astea.Acum ma simt mai bine, in ciuda faptului ca am greturi aproape in fiecare zi. Maine am programare la dr. Ma duc sa-mi vad fetita

Eu nu stiu ce sa ma mai fac cu somnul de dupa-amiaza.
Cand sta la soacra-mea, se culca, cand sta cu mine, are intruna chef de joaca.

Bychi, cum te simti?
Ai ajuns pana la urma la medic?

Andra,culmea, am inceput sa ma uit dupa haine de gravida, dar am aceeasi senzatie ca toate sunt cam uratele...Cred ca e o "viziune hormonala", caci vazusem destule dragute atunci cand nu aveam inca nevoie.
Luca se simte mai bine? Multa sanatate!

Romana, ti-ai facut analizele?
Ai inceput sa mergi la Institut(stiu ca si tu ai Rh-)?

Va pup!


Marta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doinna spune:

Fetele,cine se ocupa cu ajutorele ptr familia nevoiasa?as vrea sa ajut si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

Buna fetele,

Sunt foarte suparata, Razvan aseara iar a tusit de vreo cateva ori dupa ce a adormit, s-a trezit din somn si a vomitat tot ce mancase, nu stiu daca a fost de la ceva ce-a mancat sau de la raceala. sper sa nu fie iar ceva grav ca nu mai pot. El in rest e foarte vioi, n-are nici febra, nici muci, nimic. Azi sun doctorul sa merg cu el la un control, ca nu vreau sa o patim iar ca data trecuta. Offf
Bychi, multa sanatate, sper sa nu se adevereasca nici unul din cele 3 diagnostice.
Dana, ufff bine ca n-a patit nimic Stefi, nu stiu ce faceam in cazul tau cu bona, tu ce i-ai zis?
Andra, ce-i cu tine? Ai disparut, sper ca n-are nimic Luca, i-a trecut raceala?

Multa sanatate fetelor bolnavioare si copilasilor.


Magdone si Razvan (19.07.2003)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_ spune:

Buna fetele,

hai sa scriu si eu repede ca e cam nebunie pe aici pe la birou si n-am timp in rest.

Magdone - n-am primit nici un PM, da click direct pe numele meu si apoi selecteaza PM, poate merge. Luca e OK, duminica a avut febra, seara i-am pus supozitor iar luni n-a avut nimic, ieri iarasi a facut putina febra ziua, dar de aseara de cind l-am luat iar n-a mai avut nimic, cred ca organismul lui lupta cu boala dar nu tuseste, nu are muci, e cam moale si adormit si-atit. Ieri mi-au zis bunicii ca a adormit de 2 ori ziua in timp ce-i citeau, dar fara comentarii, el care nu dormea in casa fara scandal. Iar aseara tot asa, ii picau ochii linga mine pe canapea, pe la 9. Sper sa se puna pe picioare repede, acum ca e vremea ok, sa iesim si noi.

Doina - aici in grup eu incerc sa ma ocup de fam. Florescu, zi-mi daca pot sa te ajut cu ceva.

Gio - ce mai faceti, cum mai e cu job-ul?

Marta- ai cautat si in Cocor? Mie mi s-au parut multe dragute... dar nu mai zic ce misto erau alea din Austria, imi venea sa iau asa, de amorul artei, sa fie.

pup u,
Andra

Luca Pitu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzu spune:

Buna Fetelor,

Am revenit temporar la servici, e ceva mai mult de lucru si m-au chemat sa-i ajut. Irina a ramas cu bunicile, cand cu una cand cu alta. Mama e destul de in varsta si ii e greu, dar soacra-mea e in putere.
Am vazut pozele de la Boomland, foarte frumoase, e super acolo, iar copii sunt niste draguti. Probabil ca o sa venim si noi pe acolo intr-o zi, sper cat mai curand.
Dana: - cred ca ai tras o sperietura zdravana, bine ca e OK Stefi.
Am vazut ca s-a discutat despre mazare, eu cand fac pilaf deobicei pun si o punga cu legume congelate (mazare, fasole verde si porumb). Data trecuta cand i-am dat Irinei sa manance a fost foarte incantata, a ras cu boabele de mazare si de porumb de s-a prapadit, tot timpul imi zicea "boaba, boaba".
Renisor - nici eu nu prea ma descurc cu spalataul, pe dinti. Irina musca din periuta si ii smulge perii, nu ma lasa deloc sa o frec. Iar in ultimul timp parca nu mai vrea deloc. E adevarat ca Irina are 6 dinti si 2 masele, nu suntem campioni la capitolul asta.
Cu olita suntem zero, se aseaza imbracata si zice caca, dar atunci cand face si vreau s-o pun nu vrea sa stea. Oricum imi arata ca acolo trebuie sa faca caca si pipi.
Insanatosire grabnica la toata lumea.


Pupici, Adi

http://photos.yahoo.com/irinuca03

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana_74 spune:

Salut fetele! Imi pare bine sa vad ca va intalniti si va simtiti asa de bine impreuna! Ce va mai "invidiez"?! Am citit ca piticii vostri, unii, sunt cam raciti! INcercati cu oscillo ca e atre bun si la Matei a dat rezultate. De mine ce sa va mai zic? Greturile au cam disparut, mai am unele super slabe, intram in 12 saptamani si parca a mai crescut putin burtica, am achizitionat 2 perechi de pantaloni de gravide super sexi si comozi si in rest e bine! Ma mai doare burta cate putin, dar eu sper ca nu sunt probleme! Pe 28 trebuie sa merg la medic sa vad ce mai face bb si va mai spun atunci! Matei e bine si tare zvapaiat, bunica se tot cearta cu el toata ziua, dar lui nici ca-i pasa. Acum ma amuza atitudinea asta a lui, dar cred ca daca ar fi acasa la noi tot timpul l-as cam corecta. Ma distreaza ca atunci cand e acasa si face o prostie, merge singur in colt fara sa-l trimita nimeni, dar bineinteles ca nu sta mult si se intoarce razand! Poftim educatie...! Hai ca va las ca a venit seful care e cam prost dispus azi! PUPICI!

ROMANA&MATEI(04.07.2003) si mai nou bb din burtica

Mergi la inceput