Rochia de mireasa (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

PAI, rochita mea este crem (de culoarea untului), din doua parti. Este destul de simpla, de fapt asa mi-am dorit, cu corset si fusta nu este genul acela 'printesa', pt ca eu fiind marunta nu cred ca ma avantaja; imi place rochia asta pt ca ma arata slaba (sunt obsedata cu slabitul), nu stiu , e ceva ce mi se potriveste.Acelasi model vazusem la Christian Phillipe ( sau cum s-o scrie), numai ca era alba si ceva mai scumpa. A mea a costat 10.8 mil.
Acum abia astept sa o iau acasa pt ca este data la retus fiind prea lunga, trebuie sa o iau saptamana asta din Unirii de la Magazinul lor.
Alta este problema acum: Ce voal sa-mi cumpar? Mai scurt, mai lung?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

alexia, s-o stapanesti sanatoasa si sa fii cea mai cea , imbracata cu ea, da? Ai luat-o super bine, rochitza pe care o vazusem eu, tot la AT, era vreo 18 milioane. Apropos de voal, eu cand am probat-o pe cea care mi-a placut, am vazut si voalul prins in acusor de fustitza..si am observat ca majoritatea rochitelor de la AT il aveau...a ta sa nu-l fi avut? parerea mea este ca, inainte sa-l cumperi, daca tot te duci sa ti-o iei de la retus, banuiesc ca o sa mai faci o proba acolo, eh, si poate le "arunci" asa..o vorba..ia, sa vad, cu ce voal mi-ar sta mai bine, nu?


Krelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Cine sunt astea CREAL DESIGN?
Acum aud prima data de ei. au magazine numai in Bucuresti? Un site ceva, nu stiti?
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Krelia, multumesc mult.
Asa m-am gandit si eu sa intreb cand merg sa iau rochia.
Adevarul este ca atunci cand am probat rochia mi-a pus si un voal sa vad cum imi sta...Nu stiu, atunci nu m-am gandit la voal, eram cam ametita, plecasem la targ cu gandul sa iau pliante, oferte, nu credeam ca o sa-mi cumpar rochia. Chestia cea mai interesanta este ca abia atunci cand mi-am cumparat rochia am realizat cu adevarat ca MA MARIT!!! CHIAR MA MARIT!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Gio, eh, uite ca pe cei de la Creal Design i-am scapat, nu am luat pliant de la ei, dar las' ca pana la anul tre' sa aflam noi ceva de ei...poate ne spun fetele ce stiu despre ei, nu?
alexia, stiu cum te-ai simtit, si eu m-am simtit la fel, si nunta mea e la distanta de vreun an si-un pik...si tot m-a furnicat...sunt convinsa ca toate realizam lucrul asta dupa ce ne cumparam rochita, sau cand o vedem cu noi acasa, in dulap!

Krelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miezure spune:

Buna fetelor!
Felicitari norocoaselor care si-au gasit deja rochiile.
As fi vrut si eu sa probez o rochie dar era sufocant de aglomerat si m-am multumit doar cu pliantele cu adrese urmand sa ma duc alta data sa probez pe indelete.
Mi-a placut si mie o rochie, dar casa de moda era din Tulcea si ca sa fac drumuri pe acolo pentru retusuri sau chiar comanda..nu merita.
Spuneti-mi si mie va rog cum se poarta voalul. Cum trebuie sa fie? Ca eu nu m-am gandit ca trebuie sa ma mai uit si dupa voal. Mi-a iesit total din cap.
Si nu se vinde o data cu rochia? Trebuie cumparat separat?
Mersi si pupicei maruntei!

miez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns minou spune:

Problema cu voalul ma framanta si pe mine...as fi vrut un voal ceva mai deosebit de cele clasice (majoritatea mi se par chiar un pic banale). Dar cred ca va fi o problema sa il potrivesc cu rochia. Asa ca veniti va rog cu un sfat...ce ar trebui cumparat mai intai? Voalul sau rochia? Exceptand situatia extrem de fericita in care le-as gasi pe amandoua...ufff, greu mai e...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

mda, e o problema...teoretic, daca rochita nu are briz-brizuri prea multe pe ea (trandafirasi, funditze, floricele, perlutze, etc) voalul zic eu, sa fie unul simplu, eventual cu o margine din satin. Fina alor mei, din cate mai tin minte, si-a cumparat voalul separat....eu am probat sambata o rochita (hai ca o sa scriu la intrare-n otopeni lucrul asta, ca parca mi-am facut mie capul calendar, daramite voua), care avea voalul in set cu rochita, cu trandafirashi aplicati, cu pret separat-500 de mii, si am mai vazut si alte rochite care aveau voalul in set....in legatura cu ordinea lor, voi ce v-ati lua mai intai, calul sau potcoava? Parerea mea

Si totusi, unde e stelutza mea rosie?

Krelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Dupa cate vad eu, Catalin s-a suparat pe noi si ne-a luat steluta. De ce Catalin?
parerea mea este ca prima data iei rochia, pe urma cauti voalul. Sau poate, cum ati spus si voi le gasesti pe amandoua.




In visuri si in iubire totul este posibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Hm...Gio, sa stii ca da....Catalin, daca am gresit cu ceva, , eram si noi bucuroase ca avem o stelutza, dar, nu-i asa ca ne-o dai inapoi, pliiiiizzzz ...
Cu voalul, eu zic sa nu va mai faceti probleme, cel mai bine vedeti la fata locului!
"Da-mi "stelutza" noptii inapoi...ramai la pieptul meu" ...ups..asta era pt altcineva


Krelia

Mergi la inceput