Rochia de mireasa (5)

Rochia de mireasa (5) | Autor: Catalin

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36822" target="_blank">Rochia de mireasa (4)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=23387" target="_blank">Rochia de mireasa (3)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=18030" target="_blank">Rochia de mireasa (2)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=7272" target="_blank">Rochia de mireasa (1)


Sa fiti fericite!

www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Catalin" target="_blank">Catalin


Think pink!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anic spune:

Sunt mireasa a anului 2004.Nunta nu am planuit-o cu mult timp inainte,ci numai cu 5 luni : din mai pana in octombrie,pentru ca pe 2 oct am avut nunta.pt a-mi cumpara rochia de mireasa eram convinsa ca am sa ajung la Bucuresti, dar n-a fost asa.
intr-o zi am plecat sa mai arunc inca o privire prin magazine,sa mai “dau o sansa” orasului constanta la capitolul rochii de mireasa. Nu vroiam cine stie ce rochie sofisticata:trebuia doar sa-mi placa si vroiam sa pot spune, atunci cand o imbrac :”asta e!” .si am avut placuta surpriza ca am gasit-o.in momentul in care am imbracat-o , disparusera din cap toate tiparele,toate modelele cautate pana atunci pe internet.si chiar daca rochia era cu 2 marimi mai mare,am simtit ca”asta e” . la magazinul “Agnes Toma” mi-am implinit visul.Si am avut o rochie frumoasa, cea mai frumoasa din cate au existat,ca doar asa spun toate miresele. ..oricum,pe mirele meu l-am dat gata,pentru a “n”-a oara …

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

am gasit pagina asta despre agness toma dar mi se pare exagerat rochii cu rosu negru etc, albe albe, nici aici nu sunt dar macar sunt un crem se apropie, modelele mie imi plac dar nu culorile
www.eva.ro/moda/articol107-1.html" target="_blank">http://www.eva.ro/moda/articol107-1.html

anca DNP21martie
bb BIANCA ECATERINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Buna fetelor!Vad ca nu mai discutati despre rochia de mireasa.Dar am sa va spun eu despre a mea.Este o rochie marca Eddyk pe care am inchiriat o de la Salonul Gabriela.Sa o cumpar,mi s a parut prea scumpa.Este o rochie din colectia 2004,am inteles ca la targul de la marriot vor veni modelele noi,dar eu nu am mai asteptat ptr ca am vazut colectia pe internet si nu mi a placut nici una in mod deosebit.Voi veni in tara special ptr targ, iar daca voi gasi o alta rochie mai frumoasa mi o iau si voi renunta la cealalta(cu riscul sa pierd 20% din suma pe care am platit o ca acont ptr inchiriere).Rochia este in ultimul nr din revista mireasa:modelul nr. 709.Ptr.cine are revista:astept pareri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katie spune:

Pt. Degetzel (si nu numai):
O sa-ti raspund la o intrebare mai veche, pe care acum am descoperit-o. Eu am nunta in august si imi voi face rochia dupa modelul meu la Creal Design care se afla in magazinul Victoria, la etajul 3. Au avut si la targul de zilele astea de la Sofitel rochite foarte dragutze.
Eu am incredere in ei pentru ca am avut rochia de dra de onoare la nunta prietenei mele facuta acolo si niciodata nu am fost admirata mai mult. Si unde mai pui ca si mireasa si nasa au avut rochiile facute in acelasi loc!
Sper ca ti-am dat un "degetzel" de ajutor, multa bafta in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Buna miresicilor,
Sunt foarte bucuroasa, mi-am cumparat rochia de la targ de la Sofitel, am gasit chiar modelul pe care-l doream la Agnes Toma, este crem si f ffff frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Buna fetelor-miresicilor in devenire- sa ma laud si eu : mi-am luat rochie de mireasa de la Agnes Toma. Felicitari Alexia, poate ne-am vazut pe la targ....si iti doresc sa o porti fericita rochia in ziua nuntii tale!!!!!! Va pup, si succes in continuare miresici la cautarea rochiei!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

pai si fetelor, ne lasati asa in aer? Dati-ne niste detalii, cum arata rochiile, din ce material, cit costa, tot restul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

va pup fetelor, nah, ca vin si eu in discutie. Am fost la targ si chair am probat o rochita de la AT, una de cul. untului, cu trandafirasi aplicati pe ea, stil princess, frumoasa frumusica, cu corset si multe fuste ...si parca imi facea cu okiu'...alexia,Ioana, voi cat ati dat pe rochita voastra si cum era modelul?


Krelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_N_N_E spune:

Buna fetele !!!
Recunosc k nu am mai scris nimic cam de multicel dar am fost ocupata cu detaliile legate de nunta (rstaurant, biserica si toate cele). Asta nu inseamna k nu v'am urmarit ...
Felicitari fetelor pentru rochite (Ioana81,alexia28), sa le purtati cu drag si sa va aduca mult, mult noroc!!!
Mi'am luat si eu rochita de la Sofitel si tot de la Agnes Toma. Sunt . Nici nu ma asteptam sa gasesc asa repede. Pe la inceputul saptamanii chiar aveam cosmaruri legate de rochita (se facea k mai erau trei ore pana la nunta si eu nu gasisem inca ). Hai sa va povestesc cum arata (fetele care au fost la targ probabil o stiu). Coresetul este pe suport transparet, brodat manual, iar fusta este din dantela cu bordura (aceeasi dantela ca cea din corset), cu drapaje si trena din voal mousseline (exact descrierea din catalog). Si este alba.Sper k m'am facut cat de cat inteleasa ...
Ideea e k este total diferita fata de ceea ce aveam eu in capsor dar in momentul in care m'am vazut imbracata cu ea am zis: ASTA E !!!
Va pup dulce pe toate si sper din tot sufletul sa va gasiti rochita pe care o visati !!!
la toate miresicile !!!
Anne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Katie multumesc mult de tot !! NU o sa-ti vina sa crezi dar si eu tot la Creal Design ma hotarasem sa-mi fac rochia !!! Am fost vineri la targul de nunti de la Sofitel si am primit un pliant de la ei cu o rochie care mie mi s-a parut superba, mai ales ca era si cu voalul asa cum mi-l doream eu. Asa ca sambata am trecut pe la ei si i-am intrebat de rochita. MI-au zis ca momentan nu au modelul, dar pot sa probez ceva asemanator si modelul exact sa mi-l fac pe comanda (inclusiv voalul) Si asa o sa fac !!!!!!! Abia astept !!!

Iar acum ca mi-ai zis si tu ca sunt "Tari", chiar ca nu mai am rabdare! Abia astept sa mi se ia piatra asta de pe inima !!!


Milioane de pupici !!!

Mergi la inceput