Miresele anului 2005 (7)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AndreeaCristina spune:


bibyrox - multumesc pt primire, nunta este pe 5 iunie.

anangel_lexi - multumesc pt incurajari, cred ca nu am fost foarte explicita - nu despre cocarde este vorba, despre niste trandafiri mai mari pe care vreau sa-i aplic pe rochia de mireasa, unul costa 100.000 in oras si mi-ar fi necesari cam 10 trandafiri, mi se pare cam mult sa dau un milion pe niste flori, pe care dupa cum spuneam cred ca as putea sa le fac eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisu_miau spune:

dragele mele,
noi facem la A.ro si suntem foarte incantati de locatie . Meniul va fi 35 euro cu totul? Vi se pare un pret exagerat? (avand in vedere ca in banii astia nu am bagat decat ceea ce se mananca si se bea).Daca ati mai fost acolo la vreoo nunta, cum v-ati simtit?
Abia astept targul de la sofitel ;)
Toate cele bune!
Pisica Miau

Pisu_Miau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

quote:
Originally posted by pisu_miau

Meniul va fi 35 euro cu totul? Vi se pare un pret exagerat? (avand in vedere ca in banii astia nu am bagat decat ceea ce se mananca si se bea).
Pisu_Miau



Nu este deloc un pret exagerat! Dar nu prea am inteles partea cu "in banii astia nu am bagat decat ceea ce se mananca si se bea" Pai ce ar mai fi trebuit sa bagi?




Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miezure spune:

Mersi ca ai impartasit cu mine ceea ce stiai Degetzel!
Cat despre trandafirasii de pe rochita si eu vreau sa mi-i fac singura. Vreau sa imi iau un material din care sa mi-i fac singurica. Sa imi pun si in par si pe rochitica si sa imi fac si gentuta din acelasi material, un brocart auriu. Ce frumos!
Si aranjamentele florale pentru decorarea meselor le vom face eu si nasa. Eu nu prea stiu cum, dar stie ea.
Sper sa iasa super.
Voi din ce flori va faceti buchetele?

miez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisu_miau spune:

Ideea e ca am intalnit persoane care socotesc in meniu tot ceea ce ewste legat de petrecere, adica mancare, bautura, aranjamente,dj, cocarde, carduri, absolut tot, iar cand omul intreaba cat a costat ei spun suma cu totul, ceea ce mie nu mi se pare chiar asa normal.

Miezure, cand aveti timp sa faceti aranjamentele florale tu si nasa ta? Daca le faceti inainte de nunta nu se usuca? Sunt curioasa pt ca si eu ma gandisem la varianta asta, dar nu vad cand cu o zi inainte sau in ziua nuntii.



Pisu_Miau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

mergeti la sofitel? cat e biletu?

So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katie spune:

Bine v-am gasit pe toate!
Pentru ca anul asta o sa "o comit"si eu, in august, trebuie sa va spun ca am citit toate (dar toate!) cele sapte parti, si am intrat intr-o agitatie... Dar incerc sa mai am rabdare pana la targurile de nunti; pana atunci (si nu numai) o sa mai stau si eu pe aici

Oricum, va felicit pe toate pt ce ati facut pana acum si multa bafta in continuare cu toata zapaceala asta frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

salutare, miresici..am cam lipsit in ultima vreme..doamne, da frig mai e!!! -15 grade...
apropo de aranjamentele florale, eu am vorbit cu o florareasa care le-a facut si la nunta fratelui meu..dupa cununia civila(care va avea loc in aceeasi zi, dimineatza), cineva ii va duce toate florile care se aduna la cununie(si care vor fi sigur multeeee) si mai pune ea ceva de la ea, si apoi, dupa biserica, le luam de la ea si le ducem la restaurant. mi se pare destul de buna varianta.a zis ca ea cu o zi inainte isi pregateste baza si verdeatza, ca apoi sa pun doar floricelele.



E nevoie de mult curaj sa indraznesti sa fii tu insuti.
DEEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

ah..da..am uitat...buchetul!!!
miezure, eu il vreau din lalele albe pe al meu, si lalele roz pentru domnisoara. aceeasi florareasa mi-a zis ca se poate face comanda(chiar si in septembrie) si ca pentru a nu se moleshi( cum fac lalelele de obicei) li se baga o sarmulitza prin coada...
de cand ma stiu mi-au placut lalelele albe...vreau sa fie super simplu buchetul..cam 15 lalele, legate cu o funda mare..fara tul sau voal sau alta verdeatza...vine super!!!

E nevoie de mult curaj sa indraznesti sa fii tu insuti.
DEEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

deeapui,ai fost la "Gioconda"?Au foarte multe chestii frumoase(cocarde,posetutze,rochii-pe care le fac la comanda,cosulete,stalpi pt.biserica)...Si au zis ca stalpii ii pot face cu florile de la Cununie si te costa doar 1 milion,la fel si pt.aranjamentele florale de pe mese....Nu stiu,eu zic sa te duci pana la ei sa vezi...

zozela

Mergi la inceput